Reiki

Reiki 2.seviye - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Reiki>Reiki 2.seviye
SiLence 12:14 21.01.17
Reiki 2.Derece, Reiki inisiyasyonunun ikinci düzeyidirr.

2.Derece uyumlanma ile Reiki uygulayıcısının şifa yetenekleri gelişir.

Bu gelişimi ana başlıklarla şöyle sıralayabiliriz.

Reiki enerjisinin gücü ve odaklanması artar.
Fiziksel olmayan sorunlara da şifa verme olanağı vardır.
Yer-Zaman faktörlerini ortadan kaldırarak şifa çalışması yapılabilir.
Reiki 2 ‘nin ve genel olarak Reiki'nin en önemli yanı çok eski zamanlardan kalma sembollerin kullanılıyor olmasıdır.Reiki sistemi sembol kullanan yegane teknik değildir.Ancak Reiki'de semboller sadece inisiyasyon sürecine ve şifa çalışmalarına giriş için değil, aynı zamanda enerjiyi yönlendirmek ve gücünü artırmak için de kullanılır.

ikinci seviye

Birinci dereceyi tamamlayıp Reiki'yi yaşantınızda aktif halde kullandıktan sonra, Reiki ikinci derece seminerine katılarak Reiki'ye ve spiritüel gelişiminize olan bağınızı derinleştirebilirsiniz. İkinci derece için ‘doğru zamanın' ne zaman olduğunu içinizde hissetmelisiniz. Çünkü her düzeyde ve değişik alanlarda birçok şey harekete geçmektedir. Hayatınızdaki değişikliklere hazır olmalısınız. Bütün kökleşmiş duygusal ve zihinsel kalıplarınız değişime uğrar. Hayatınızda şifaya ihtiyaç duyulan ne varsa şifa bulur.

İkinci derece"Oku Den" (derin bilgi) psişik bir açılmayı da beraberinde getirir. Sezgi ve şifa yeteneği gelişir. Bu uyumlamada (inisiyasyon) kutsal semboller öğretilir ve bu sembollerin kullanımı sorumluluk gerektirir. Zamana ve mekâna bağlı kalmadan uzaktan şifa uygularsınız. Verdiğimiz her şey bize geri döner (çekim yasası) Enerjiyi bilgece ve sorumlu bir şekilde kullanmalısınız.

2. derece Reiki eğitimi ilkinden farklı olarak yalnız fiziksel değil aynı zamanda psişik bir açılmayı da gerçekleştirir. Bu dereceye Japonca ‘da ‘Oku Den' adı verilir, yani ‘Derin Bilgi'...

1. derece inisiyasyonunu almış kişiler bundan bir kaç hafta ya da bir kaç ay sonra 2. derece eğitimini alabilirler. Bu aradaki süreyi en iyi kişinin kendisi tayin edebilir. Bunu istemeli ve kendini daha derin bilgileri almaya hazır hissetmelidir. Bazı Reiki master'lar 1. ve 2. derece inisiyasyonlarını birlikte ve birbirini takip eden iki gün içinde vermektedirler. Deneyimlerimize göre bu yöntem kişiyi çok zorlamakta ve yoğun enerjinin beden tarafından kabulünde, alışmasında ve toksin atımında problemler yaratabilmektedir. Bizce sağlıklı olan yöntem, iki derece arasında en az üç haftalık bir sürenin bırakılmasıdır.

reiki 2 derece

2. derece eğitimi ve açılımı almış olan bir kişinin sezgileri güçlenir ve şifa gücü kendisine emanet edilen ve geleneksel olarak gizli tutulan anahtar semboller ve bunların mantraları sayesinde kat kat artar. Bu semboller ve mantralar kişiye büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir. İnisiyasyon sırasında Reiki üstadından çakralara çok daha güçlü enerji gönderilerek sembollerle çalışmaya hazır hale getirilir.

2.derece eğitiminden sonra artık uzaktan şifa yollayabilir ya da alıcının bilinçaltı ve üst benliğine erişerek bir çok psikolojik rahatsızlığı da yenmesini sağlayabiliriz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
İlkcan 15:52 20.03.17
Teşekkürler silenn
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 16:05 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 20:46 20.05.17
Emeğinize Sağlık Paylaşım için tşk kardeşim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 22:14 20.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Salh 10:23 21.05.17
Allah razı olsun

---------- Post added 21.05.17 at 10:23 ----------

Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi