Reiki

Reiki sembolleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Reiki>Reiki sembolleri
SiLence 12:19 21.01.17
1.derece Reiki ‘de sembol yoktur ve bir Reiki seansı sırasında verilmesi gerekli değildir. Bununla birlikte, 2.derece ve ötesinde verilen semboller ve bunları aktif hale getiren inisiyasyonlar, Reiki iyileştirme sistemine güç ve çok yönlülük katar.

Reiki sembolleri kutsaldır. Onları gizli tutmak Reiki geleneğinin bir parçasıdır. Sadece 2.derece ya da daha yüksek Reiki inisiyasyonları alanlarda kendini ifşa etmektedir. Gizlilik iki yönlü ele alınabilir. Bu sembolleri gizli tutarak, kişisel anlamda onlara olan saygınızı gösterirsiniz. Başka yazarların onları açığa çıkarması, sizin sembollere olan kişisel saygınızı azaltmaz. Onları gizli tuttuğunuz sürece saygınızı ortaya koyuyorsunuzdur.

Reiki sembolleri

İkinci neden ise; sembollerin gücü inisiyasyondan geldiğinden, inisiyasyon almamış birine bunları göstermek, onlara yardım etmediği gibi, kavram karmaşasına da neden olacaktır. Birçok Usui Reiki sembolü, herhangi bir Japonca sözlükte bulunabilecek, Japon Kanji karakterlerinden meydana gelmiştir. Örneğin Uzaktan İyileştirme ve Üstat Sembolleri hem ismen, hem de çiziliş şekilleriyle tamamıyla Japon karakterlerinden meydana gelmiştir. Fakat ilk iki Reiki sembolünün kökeni daha komplekstir. Güç ve dönüşüm sembollerinin isimleri Japonca olmakla birlikte, sembollerin kendisi Şaman kaynaklarından ya da Sanskrit ve Kanji şekillerinin kombinasyonundan elde edilebilir.

Sembollerin sadece inisiyasyon aldıktan sonra güçlendiği ve amacına yönelik olarak çalıştığı birçok kez kanıtlanmıştır. Reiki enerjisini görebilen psişik yeteneklere sahip şifacılar, inisiyasyon aldıktan sonra Reiki enerjisini çok daha net bir şekilde görebildiklerini vurgulamışlardır. Reiki sembolleri transandantaldır. Birçok sembolün yaptığı gibi, sadece bilinçaltı zihne etki etmekle kalmaz, ayni zamanda Tanrısal Şuurla da doğrudan bağlantılıdır. 2.derece Reiki almış biri tarafından bir Reiki sembolü kullanıldığında, Rei ya da Tanrısal Şuur, Reiki Enerji fonksiyonlarının yönünü değiştirerek yanıt verir. Bu işlem 2.derece Reiki almış kişi ile Tanrı arasındaki kutsal ya da ilahi anlaşmaya bağlı olarak gerçekleşir. Kişinin sembolleri harekete geçirmek için özel bir duruma geçmesine gerek yoktur. Her kullanıldıklarında otomatik olarak harekete geçerler.

Reiki sembolleri yüksek seviyedeki bilincin ya da şuurun kapılarını açan anahtarlar gibidir. Onları ayni zamanda, birine bastığınızda otomatik olarak özgün sonuçlar elde edebileceğiniz düğmeler olarak ta düşünebilirsiniz. Tabii ki semboller, onları aktive edebilmek için doğru kullanılmalıdır. Bununla beraber herkes için sembolleri çizmekte tek bir doğru yol olduğu anlamı çıkarılmamalıdır. Onları çizen öğretmenler arasında farklılıklar olacaktır. Hatta Bayan Takata bile, her seferinde sembolleri ayni biçimde çizmemiştir. O'nun eğittiği 22 Üstat da bile bu sembollerde çeşitli nüanslar gözlenmektedir. Her öğrenciden gelen titreşimlere bağlı olarak, sembollerde de ufak değişiklikler yapması konusunda rehberlik almıştır.

Bir Reiki üstadı, Reiki sembollerini öğrencisine gösterip, onlar için inisiyasyon verdiğinde, öğrenciye gösterilen imaj ile sembollerin temsil ettiği metafizik enerjiler arasında bir bağ kurulur. Bu beynin stimulus/yanıt mekanizmasına bağlı olarak gelişir. Özel bir deneyime bağlı olarak stimulus sürekli olarak uyarıldığında, onunla kişinin ona verdiği tepki arasında bir ilişki gelişir. Bunu Pavlov'un tanınmış deneyine benzetebiliriz. Köpeği her beslediğinde bir zil çalmakta ve bunu sürekli olarak tekrarlamaktaydı. Daha sonra köpeğin salya salgılamasını sağlamak için sadece bir zil çalması yeterli oluyordu. Reiki inisiyasyonunun enerjileri transandantal bir yapıda olduğundan (ve tabii ki insanlar köpeklerden daha çabuk öğrendiğinden) bu süreç daha hızlı çalışmaktadır. İnisiyasyon esnasında sembolün temsil ettiği enerji aşağıya gelmekte ve kendini sembole bağlamaktadır. Dolayısı ile öğrenci sembolü düşündüğü an, sembolün temsil ettiği enerji de otomatik olarak akmaya başlayacaktır. Bayan Takata, öğrencilerinin sembollerin kopyalarını yapmalarına izin vermez, onları ezberletirdi. Bazılarının mükemmel bir hafızaya sahip olmamasından ötürü, semboller öğretmenden öğrenciye aktarılırken, birçok değişiklikler de kendiliğinden gelişmiştir. Bu nedenle bazı Reiki öğretmenlerinin kullandıkları sembollerin Dr. Usui tarafından kullanılan sembollere tam olarak benzemediği gözlenmekle birlikte, bu sembollerde ayni şekilde çalışmaktadırlar. Bu nedenle öğrenciler için en doğru yöntem Reiki Üstadları'nın onlara inisiyasyon sırasında verdiği sembolleri kullanmaktır. Dışarıdan bakıldığında farklılıklar olmakla birlikte, her öğrencinin sembolü çalışacaktır.

Sembollerin gücü görünüşünden değil, inisiyasyon esnasında onlara bağlanan enerjiden gelmektedir. Bununla birlikte birçok öğrenci de Dr.Usui'nin sembollerinin gerçekte neye benzediklerini bilmek istemektedirler


Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 15:52 20.03.17
Teşekkürler artık sizlerin sayasinde bilgi yüklü oldumm

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 16:03 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 20:45 20.05.17
Emeğinize Sağlık Paylaşım için tşk kardeşim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 22:15 20.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Salh 10:22 21.05.17
gala 08:48 22.10.18
Reiki almak yada reiki ile şifacılık yapmanın yüce dinimizde ki yeri nedir acaba? Bunları almak, uygulamak vs. dinimiz açısından sakınca oluşturur mu? Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim... Allah razı olsun...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mhavas 15:42 29.11.18
Reiki 1 uyumlamasi aldim ancak 21 gunluk surecte enerjiyi kullanmayi ogrenme kisminda pek birsey hissedemedim acaba uyumlamada mi bi sıkintı oldu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
terzi58 01:24 20.07.19
her ilmi erbabindan ògrenmek gerekir bilenle bilmeyen bir olurmu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi