Rızık ve Bereket Uygulamaları

Tarlada, Bağda, Bahçede mahsüllerde bereket için - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rızık ve Bereket Uygulamaları>Tarlada, Bağda, Bahçede mahsüllerde bereket için
Sin 15:40 20.07.18
Ziraat tekniğinin bildirdiği usulleri tatbik etmelidir. Ayrıca tarlaya bereket gelmesi için, mahsulün uşrunu vermeli, sonra Eshab-ı Kehfin isimleri dört kağıda yazılıp, ayrı ayrı sarıldıktan sonra, tarlanın ayak basmayan dört köşesine gömmelidir. Eshab-ı Kehfin isimleri yazılı kağıdı evinde, üstünde bulundurmak da bereket verir.[1]
...........
Eshab-ı Kehf İsimleri
Yemliha (يَمْلِيخَا), Mekselina (مَكًسَلِينَا), Mislina (مِثْلِينَا), Mernuş (مَرْنُوشْ), Debernuş (دَبَرْنُوشْ), Şazenuş (شَاذَنُوشْ), Kefeştatayyuş (كَفَشْطَطَيُّوشْ) ve köpekleri Kıtmir (قِطْمِيرْ)’dir.
.........
Kaynak:
[2] Fevaid-i Osmaniyye

AYRICA,

İmam Nisaburî (rahmetullahi aleyh), îbni Abbas (R.A.) Hazretleri nin şöyle söylediğini naklediyor: Şüphesiz ki AS- HÂB-I KEHF'in isimleri bir şeyi arzulayıp ulaşmaya, bir şeyden kaçıp kurtulmaya, yangını söndürmeye yarar. Yangında (başka çare kalmayınca) onların isimleri bir hırka, bir bez parçası üzerine yazılıp yangının içine atılır. Çocuğun ağlamasını durdurmak için yazılıp beşiğinde baş altına konulur. Ziraatın verimli olması için (bütün maddî tedbirlere baş vurduktan sonra), bir kâğıt üzerine yazılır, bir ağacın ucuna asılarak tarlanın ortasına dikilir. Musibetler, ateşli hastalıklar, zenginlik, makam ve mertebe, hükümdarların yanma girmek gibi hususlarda yararlıdır. Bilhassa hükümdarların yanma girerken sağ baldıra sıkıca bağlanır. Kadın doğum yaparken güçlük çektiğinde yazılıp sol uyluğuna bağlanır. Ayrıca bu isimler malı korumak, denizde güven içinde seyretmek, öldürülmekten kurtulmak için de yazılır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İnşirah 23:17 16.10.18
Paylaşım için teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Och 23:52 12.05.20
Cevapla Up