Rızık ve Bereket Uygulamaları

Fakirlikten Kurtulmak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rızık ve Bereket Uygulamaları>Fakirlikten Kurtulmak
SiLence 21:44 06.02.17
(Eve girerken İhlas suresini okuyan, fakirlik görmez.) [T.Kurtubi](Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.)(Günde yüz kere, La ilahe illallah, el-melikül hakkul mübin, Muhammedün Resulullah, sadikul vâdül emin diyen, fakirleşmez, zenginleşir, kabirde kendisine yoldaş olur, Cennetin kapısını da açmış olur.) [Hatib](Rızka kavuşan çok hamd etsin! Rızkı azalan istiğfar etsin!) [Hatib] (Hamd Elhamdülillah İstiğfar; Estağfirullah demektir. İstiğfar etmek, günahların affına sebep olan iyilikleri yapmaktır.)Çocuklarının geçimi için sıkıntı çeken birine, Peygamber efendimiz, (Neden istiğfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istiğfar ederim) buyurdu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlık, fakirlik, çocuksuzluktan şikayette bulunuldu. Hepsine de istiğfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Nuh suresinden şu mealdeki âyet-i kerimeleri okudu:

(Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]İstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünmelidir! Manası şöyledir: (Kendisinden başka ilâh bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allaha istiğfar eder, günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir.]Borçtan kurtulmak için, (Allahümme ekfini bihelâlike an haramike ve agnini bi fadlike ammen sivâke) duasını okumalı.Hadis-i şerifte, (Ya Muaz, şu duayı okursan, dağ gibi borcun olsa da, Allah ödetmeyi nasip eder) buyuruldu. Al-i imran suresinin 26. âyeti okunduktan sonra, şu dua okunur: Ya Rahmâneddünyâ vel âhireti ve rahimehümâ tu�ti minhümâ mâ teşâü ve temne�u mâ teşâü ferhamni rahmeten tugni bihâ an rahmeti men sivâke. Allahümmekdi anni deyni. (Hakim)Her türlü tedbire rağmen, zengin olamayan da, haline şükretmeli, fakirliğe sabretmelidir. Çünkü hadis-i şerifte (Fakirlik, dünyada kusur ise de, ahirette süstür) buyuruldu. Bir kişi Ya Resulallah! Vallahi seni seviyorum dedi, bunu üç kere tekrar etti. Resulullah efendimiz, ona (Beni seven, fakirlik için bir zırh hazırlasın. Çünkü beni sevene fakirlik, dağın tepesinden inen selden daha süratli gelir) buyurdu.Mal ne kadar çok olursa hesabı vardır, haramdan kazanılmışsa azabı vardır. Kur�an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

(O gün, size verilen her nimetten sorguya çekileceksiniz.) [Tekasür 8]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sealihce 22:20 06.02.17
Allah razı olsun

---------- Post added 06.02.17 at 23:20 ----------

Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 14:17 21.04.17
Fakirlikten kurtulmak için; sabah namazından önce evin dört köşesine, kıblenin sağından başlanarak her köşeye on kere ya razzak ya razzak okumak gayet mücerrebdir. Her günün ilk saatinde otuz sekiz defa ya razık zikredilirse, Cenab-ı hak o kimseye beklemediği yerden rızk bahşeder ve rızkı bol olur. Bir hafta boyunca, sabah namazından önce bir miktar amber buhur edilerek günde bin bir defa innallahe hüve’r-razzaku zü’l-kuvveti’lmetin esması zikredilirse fakirlikten kurtulunur, rızkı bollaşır. Umulmadık yerlerden rızık kapıları açılır. Zenginler zümresine dahil olunur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Derdekea 14:28 05.03.18
Labezerin 10:03 17.03.18
SoN 12:50 17.03.18
rabbim helal zenginlik nasip eylesin ve cebimize doldursun kalbimize değil

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Amber 05:22 30.03.18
gala 18:07 15.05.18
Leyal 09:13 09.11.18
Ehl Dost 17:43 09.11.18
Asla Fakir Değilsiniz Sağlığınız Yerinde İse Zenginsinizdir Mal Mülk Sadece Allahındır Malikül Mülk

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi