Rukye ve Tedavi

Mide Rahatsızlıkları İçin - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rukye ve Tedavi>Mide Rahatsızlıkları İçin
HavasHoca 23:05 01.10.17
MİDE:
Arpa ekmeği yendiği zamanlarda hiç kimsede tansiyon, midede ülser yoktu. Arpada çok büyük fayda var. Nasıl arpa kesildi, milletin de iflâhı kesildi. Evvelden doktor hasta bulamıyordu, şimdi hastanelerde hastadan geçilmiyor.
Malda, sebzede hormon arttıkça millette sıhhat azalıyor. Eskiden kimse tansiyon, kanser bilmezdi.
Arpa unu ile yapılan çorba ve ekmek kırk gün aksatmadan yenilirse bağırsak, mide, karındaki rahatsızlıkları düzeltir. Peygamberimizin hadisi var arpa unu hakkında. Mide rahatsızlığı olanlar öğle yemeklerini kuvvetli yiyecekler, ancak diğer öğünlerde az yiyecekler. İthal sığır eti yemeyin, tavuk eti yiyin. Hem tavuk etinin hazmı kolaydır.
Acı biber midedeki gazı arttırır. Ekseri batıda, ege tarafında mideden rahatsız olanlar var. Doğuda pek yok, acaba bunun sebebi nedir? Acı biber yendiğinde iştahı açar ama uzun boylu yendiğinde ağrı, gastrit, ülser, yara peydah oluyor. İnan, Hazret-i Allah hiç kimsenin düşmanı değil. İnsan kendini ayarlarsa doktora lüzum yok. Mide hastalığı çekmek istemiyorsan iyice acık öyle yemek ye. Tamamen doyma. Nefsin daha yemek istediği halde ona uyma, sofradan biraz aç kalk. Arabayı fazla doldurmayacaksın. Mide hazımsızlığına bal kullanılacak. Sert bir şey yenmeyecek. Aç karna bal yenecek. Bu bir hafta devam ettikten sonra yine bal yenilecek ve yarım saat sonra karpuzun ortası yenilecek. Bu da bir hafta devam edecek. Mide, bağırsak iltihabı için; çam sakızı sütle kaynatılacak, sıcak içilecek. Mide rahatsızlığına; inek sütünü pişirip hakiki balla iyice karıştırıp, yumurtanın sarısını içine atıp sabah akşam yiyecek. 40-80-120 gün devam edilecek. Her şeyin bir motoru var; vücudun motoru da midedir. Mide rahatsız oldu mu bütün vücuda rahatsızlık verir. Elma kabuğuyla beraber yenirse içerideki kılları keser.
Balık üzerine süt, sütün üzerine balık, kavun üzerine bal, balın üzerine kavun yendiğinde ileride araz bırakacak hastalıklara sebep olur. Yola çıkarken zorluk çekmemek için kuruçay ve kahve yutulur. Kahvaltıda kaşar peyniri yenirse bağırsakları tutar. Zarar yönünden yaşlı adama karabiberin yapamayacağı şey yoktur.
"21 İhlas-ı Şerif" yiyeceklerin üzerine okununca bereketlenir.
Bal akciğeri de karaciğeri de dengeye getiriyor, bolca yenecek.
Zeytin çekirdeği midede kırk gün kalır, hiç zarar vermez.
Banyo suyu, içtiğimiz suyun bulunduğu kapların ağızları "besmele" ile kapatılacak. Açık kalırsa şeytan bevleder.

Lütfen forumda aktif olup okuyup istifade ettiğiniz konulara mesajlar ve yorumlar yazınız.Chatteki sohbetlerimize de katılınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:10 16.10.17
Sayın HavasHoca, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BEHRAM 08:32 05.06.18
Yarım litre zeytinyağına ikiyüzelli gram zerdaçal katın karıştırın buzdolabına koyun, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı alın ılık suyla yutun.

Mide için gerçekten şifa, unutkanlığa çok iyi,çok iyi iltihap temizleyici, gaz ve idrar sökücü depresyon azaltıyor, hafızayı kuvvetlendiriyor!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ebruss54 08:35 05.06.18
tam benim durum Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi