Rukye ve Tedavi

Gıda Kabuklarıyla Tedavi ve Kabukların Başka Yararları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rukye ve Tedavi>Gıda Kabuklarıyla Tedavi ve Kabukların Başka Yararları
Eylül 23:25 10.11.17
Doktor bulunmadıgı anda hastayı iyilestirmek için
kullanılan 9 tane kabuk vardır. Bunlar birçok ülkede
yetisirler. Bu dokuz kabuk sunlardır:

Deynels kabugu:
Bu kabuk yakılıp dövüldükten sonra eger kelin kafasına sürülürse basında saç çıkar. Aynısekilde eger yakılıp arı balı ile karıstırıldıktan sonra deve tüyüne sarılırsa ve kanı çok fazla akan bir kadın tarafından üzerinde tasınırsa kanı kesilir.(Tabi deve tüyü bulmak biraz zor ama yinede olduğu gibi paylaşalım belki bulan çıkar )

Sarı Karpuz Kabugu: Bu kabuk kurutulup iyicedövüldükten sonra elenir. Sonra bundan bir miskalalınıp temiz bir kumas içine sarılır. Zor pisen etiniçerisine konulursa et çabuk piser, kokusu ve yemesi çok hos olur.

Yesil Karpuz Kabugu: Bunu kabugu gölgedekurutulduktan sonra yumusakça dövülür. Daha sonrabunu üzüm serbetini içine konulup hamamda sıcakhavuzun yanında içilirse kabızlık geçer.
Fındık Kabugu: iki avuç fındık alınıp su dolu bir tasıniçine konulduktan sonra, bir gece bekletilir. Bir günsonra yumusak bir ates üzerinde üzüm suyu ilekırmızılasıncaya kadar kaynatılır. Sonra bu su süzülür.Daha sonra koltuk altı soguk su ile yıkanıp bez ile silinir.Fındık suyu ile koltuk altı yıkanılıp silmeden kurutulur.Bu amel üç kez tekrarlanırsa ömür boyunca bir daha
koltuk altında koku olmaz. Ayrıca koltuk altı çok güzelkokar. Bu su ile zayıf olan saçlar yıkanırsa saçlar iyilesir ve uzar.

Portakal kabugu: Her kim portakal kabugundan yarım dirhem yerse, o kisinden karıs agrısı, kulunç, yel, sisme,karın gurultusu gider ve yedigi yemegi hazmedip midesi düzelir.

Nar Kabugu: Nar kabugunu kaynatılıp düsünt derya olan kisi bu sudan içerse bu hastalıktan kurtulur. Nar kabugu dövülüp yaranın üzerine dökülürse yaradan sarı bir su çıkar. Su çıktıktan sonra kabuk yaranın üzerine
konulursa yara iyilesir.

Badem Kabugu: Öksürügü olan kisi badem kabugunu
suda kaynatıp suyunu içerse, Allah (C.C)’ın izniyle
öksürügü kesilir.

Hashas Kabugu: Bunun kabugu yumusakça dövülüp elendikten sonra bir miskal kadar alınır. Buna da bir miskal tıfıl esvan-i biraz da beyaz kimyon koyup hepsinden bir macun yapılır. Bu macundan üç gün yiyen kimsenin kanı kesilir ve ishali kalmaz. Allah c.c. ın izniyle.

Muz Kabugu: Yesil muz kabugu sıkılır. Bu su, çok açık bir yaraya damlatılırsa o yara toplanır ve çabuk kapanır.


Kaynak : CEVAHIRULEMA

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 23:45 10.11.17
Konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 21:29 17.08.18
Emeğinize sağlık, teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eylül 09:47 17.04.19
zafer038 13:27 22.04.19
allah razı olsun tesekkur ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi