Rukye ve Tedavi

temre duaları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rukye ve Tedavi>temre duaları
eminnaga 17:11 09.09.19
Temre duaları
1-En çok bilinen Temre Duası, Zuhruf Sûresi'ndeki Temre Duası
"Em ebramû emran fe-innâ mubrimûn." (Zuhruf 79)

Meali, "Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak gerçekte biz, işi sağlam tutanlarız." Bu dua elde ve yüzde bulunan temrelerin kalemle kenarları işaretlendikten sonra 3, 5, 7, 40 defa okunduğunda, Allahü Teala şifa verecektir.

2-Kalem Sûresi'ndeki Temre Duası, Okunuşu ve Anlamı
Kalem suresinin 16-20. ayetleri 7 defa okunmalı, 20. ayet 7 defa tekrar edilmeli ve temrenin üzerine üflenmelidir.

"Senesimuhû alel hurtûm. İnnâ belevnâhum kemâ belevnâ eashabel cenneti iz-aksemû leyasri munneha musbihîyn. Ve la yestesnûn. Fetafe aleyha taifûn min Rabbike ve hum naimûn. Feasbehat kessarîym." (Kalem 16-20)

Meali, "Yakında biz onun burnu üzerine damga vuracağız. Gerçek olan, biz o bahçe sahiplerine bela verdiğimiz gibi, bunlara da bela verdik. Hani onlar sabah vakti onu bahçeye devşireceklerine and içmişlerdi. Bu konuda hiç istisna yapmıyorlar. Fakat onlar uyurken, Rabbin tarafından dolaşan ve gelen bela onun üzerine sarıp, kuşatıverdi. Sonunda bahçe kuruyup, kaskatı kesildi."

3-Taha Sûresi'ndeki Temre Duası, Okunuşu ve Anlamı
Taha suresinin 105., 106. ve 107. ayetlerini okumak temrelere faydalı olacaktır.

''Ve yes’elûneke anil cibâli fe kul yensifuhâ rabbî nesfâ. Fe yezeruhâ kâan safsafâ. Lâ terâ fîhâ ivecen ve lâ emtâ." (Taha 105-107)

Meali, "'Resulüm! Sana dağlar hakkında sorduklarında, De ki! Rabbim onları ufalayarak savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacak. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş göreceksin.''

3 tane boğumlu arpa ya da buğday çubuğunu temrelerin üzerine sürerek, Taha suresinin 105., 106. ve 107. ayetlerini okumalısınız. Daha sonra bu çubukları nemli bir yere gömerek, çürümesini sağlamalısınız. Çürüyen çubuklarla birlikte, Allah'ın izniyle temreleriniz iyileşecek ve düşecektir.

4-Temreler için bir başka yardımcı dua
Aşağıda vereceğimiz duayı, bir kalemle çevrelediğiniz temrelerin üzerine 3, 5 ve 7 defa okuyarak üflemelisiniz. Allahü Teala'nın izniyle kısa sürede temreleriniz kaybolacaktır.

"Şeceratün cemmâ fî sahratin samâ lâ asle lehâ sâbit ve lâ ferau lehâ sâbit yûnusun haraca min batnil hût fedarabehâ bi asâhü fahterakat fahterakat."

İrice bir tuz tanesine 3 tane İhlas ve 1 tane Fatiha suresi okuyup, temrelerin üzerine sürün. Daha sonra tuz tanesini bahçeye gömün. Yüce Rabbimiz size inşallah şifa verecektir.

5-Peygamberimizin temreler için önerdiği dua
Peygamberimiz hanımlarından birinin elinde siğil görünce ona şu duayı okumasını tavsiye etmiş ve o hanımı o dertten kurtulmuş. Allah'ın izniyle şifa olacaktır.

"Allâhümme yâ musağğırel kebiyri ve mükebbires-sağıyri sağır mâ bi."

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Gantep27 18:18 12.05.20
Allah razı olsun,tuz üzerine okumadan tuzu ıslatmak falan gerekiyormu acaba yoksa olduğu gibi kuru olarakmı sürülecek ,teşekkürler ..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up