Rukye ve Tedavi

Yaşlılık Lekeleri İçin En Etkili Bitkisel Yağlar - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rukye ve Tedavi>Yaşlılık Lekeleri İçin En Etkili Bitkisel Yağlar
desperado 21:57 06.10.16

Yaşlılık Lekeleri İçin En Etkili Bitkisel Yağlar

Yaşlılık lekelerinin oluşumunda en büyük sebeplerden birisi aşırı melanin üretimidir. Her ne kadar ilaç sektörü tam olarak yaşlılık lekelerine neyin sebep olduğunu bilemese de bu konudaki araştırmalarda bir diğer büyük etkenin de aşırı ultra viole güneş ışınına maruz kalmanın olduğunu tespit ettiler. Yüz ve el bölgenizde daha çok çıkıyorsa bunun sebebi güneş olabilir çünkü bu bölgeler daha çok güneş görür.


Yaşlılık lekelerini daha az görünür yapmak veya tamamen yok olmasını sağlamak için pahalı kozmetik ilaçlar tercih etmek yerine daha doğal ve daha güvenli bir yol olan bitkisel yağları tercih edebilirsiniz. Bu yağlar yaşlılık lekelerine iyi gelmenin yanı sıra, cildinizdeki kuruluk problemlerine, kırışıklıklara ve diğer cilt problemlerine de iyi gelecektir. Bunun için aşağıda sıralayacağımız bitkisel yağları kullanabilirsiniz;


1. Günlük Uçucu Yağı


Günlük uçucu yağı, en iyi enfeksiyon giderici ve iltihap sökücü yağlardan birisidir. Bu yağın iyileştirici etkisi cilde derinlemesine nüfuz eder. Sinirleri yatıştıran bu yağ cildi mikroorganizmalardan korur. Tümör engelleyici ve kanser önleyici etkileri ile yaşlılık lekeleri, benler, siğiller gibi pek çok cilt sorunu için en iyi bitkisel yağlardan birisidir. Düzenli kullanıldığında kırışıklıklara da iyi gelir.

2. Sandal Ağacı Yağı

Bu mistik yağın en belirgin özellikleri cildin yenileme seviyesini artırarak iyileştirici etki gösterip cildin daha genç ve daha sıkı durmasını sağlamak. Doğal cilt toniği olarak kullanabileceğiniz bu doğal yağı yaşlılık lekelerinin tedavisinde de kullanabilirsiniz.


3. Lavanta Yağı

Lavanta yağının en belirgin özelliği güzel kokusu olabilir ama vücudunuzun ve zihninizin gevşemesine de yardımcı olur. Sandal ağacı yağı gibi bu yağ da cildi yenileyici özelliğe sahiptir. Yara izlerinin ve güneş yanıklarının tedavisi için de kullanılabilen lavanta yağı yaşlılık lekeleri için de iyi bir doğal tedavi olacaktır.

4. Saman Çiçeği Yağı

Sedef hastalığı ve egzemanın doğal tedavisinde kullanımına alışık olduğumuz bu bitkisel yağı yaşlılık lekeleri için de kullanabilirsiniz. Dokuların kendini yenilemesini hızlandırır ve ağrı kesici etkisi vardır. Ayrıca bu yağı güneşin zararlı etkilerinden korunmak için de kullanabilirsiniz.


5. Havuç Yağı

Havuç yağının cilt ve saç için faydaları konusunda tüm yararlarından bahsetmiştik. Cilt için gerçekten çok başarılı bir onarıcı olan bu yağ ciltte bulunan tüm lekelerin renklerinin açılmasını ve yavaş yavaş yok olmasını sağlar.


6. Sardunya Çiçeği Yağı

Sardunya çiçeği yağı ciltteki sebum üretimini normale çevirir ve özellikle yüzdeki yaşlılık lekelerinin azalmasını sağlar. Bu yağ aynı zamanda kırışıklıkları azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve cildin elastikiyetini korumak için de kullanılabilir. Ayrıca sardunya çiçeği yağı uygulandığı bölgelerde kan dolaşımını hızlandırır.


7. Merağacı Yağı

Enfeksiyon giderici ve iltihap sökücü etkileri ile merağacı yağı yaşlanan ciltler için oldukça faydalı bir bitkisel yağdır. Cildin elastikiyetini artırarak ince çizgiler ve kırışıklıkları engeller ve yok eder. Cilt çatlakları ve egzema tedavisi için de bu faydalı yağ kullanılabilir.


8. Portakal Çiçeği Esansı Yağı

Özellikle hassas ve yağlı ciltler için muhteşem bir yağdır. Cildi canlandıran bu yağ cilt sarkmasını önleme ve ince çizgileri azaltma konusunda etkilidir. İçerisinde bulunan sitral doğal olarak cildinizin yenilenme hızını artırır. Yağlı ciltlerdeki geniş gözeneklerin sıkılaşması için portakal çiçeği esansı yağından faydalanabilirsiniz.


9. Gül Esansı Yağı

Gül cilt açısından yaşlanma karşıtıdır ve kuru ciltleri canlandırır. Yapılan araştırmalarda gülün ciltteki mikroplarla savaştığı ve iyileşme sürecini hızlandırdığı tespit edilmiştir. Cildinizi temizlemek için gül esansı yağından faydalanabilirsiniz, yaşlılık lekelerinin giderilmesine de yardımcı olacaktır.


10. Hint Defnesi Yağı

Hint defnesi cilt için yaşlanma karşıtı etkileri ile bilinir. Antibakteriyel içeriği sayesinde yaşlılık lekeleri gibi cilt sorunları ile savaşır. Ciltteki sebum üretimini de düzenleyen Hint defnesi yağı yaşlılık lekelerinin azalmasını da sağlar.

11. Kayısı Çekirdeği Yağı


Hemen hemen karşınıza çıkabilecek her türlü cilt iyileştirici yağ karışım tarifinin arasında kayısı çekirdeği yağını görmeniz son derece normal. Bu yağda bol miktarda bulunan A ve E vitaminleri kolajen üretimini ve cilt hücrelerinin üretilme hızını artırarak cildin kendini daha çok yenilemesine yardımcı olur. Yine bu yağın içinde bulunan Omega 6 asitleri cildinizin beslenmesini ve ihtiyacı olan nemi sağlar. Özellikle kuru ciltler için hızlı emilmesi ve iyileştirici özellikleri ile mutlaka kullanılması gereken bir yağdır.

Bitkisel Yağlarla Hazırlanan Yaşlılık Lekesi Giderici Tarifler

Tarif 1


Bu tarifte cildinizin yaşlanmaya karşı koyması ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi için bazı yağların harmoni içinde karıştırılması gerekiyor.

3 damla kuşburnu yağı

5 damla argan yağı

2 damla Avustralya fındığı yağı

2 damla gecesefası yağı

3 damla hodan tohumu yağı

5 damla günlük uçucu yağ

3 damla sardunya çiçeği yağı

7 damla havuç yağı

5 damla lavanta yağı


Tüm yağları birbirine iyice karıştırın ve ağzı kapalı bir şişe içerisinde iyice çalkalayın. İyice karıştığına emin olduğunuz bu karışımdan 4-5 damla işaret parmağınıza damlatın ve yüzünüze masaj yapar şekilde sürün. Kırışıklıkların ve lekelerin bulunduğu bölgelere daha fazla yoğunlaşarak o bölgelere daha yoğun masaj yapın. En iyi sonuçları almak için günde 2 kere bu uygulamayı tekrarlayın. Tamamı ile doğal yağlarla hazırlanan bu karışım hiçbir istenmeyen yan etkiye sahip değildir ve yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar için çok etkilidir.


Tarif 2


Bu tarifteki biberiye yağı ciltteki gözenekleri sıkılaştırır. Limon yağı ise cildinizin rengini açarak yaşlılık lekelerinin daha az görünür olmasını sağlar.

10 damla biberiye yağı

10 damla merağacı yağı

10 damla günlük uçucu yağı

20 damla sandal ağacı yağı

10 damla sardunya çiçeği yağı

20 damla kuşburnu yağı

20 damla havuç yağı

1 fincan kayısı çekirdeği yağı


Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı bir damlalığın içine koyarsanız kullanmanız daha kolay olacaktır. Kullanacağınız zaman bir çay kaşığı avucunuzun içine alarak boynunuza ve yüzünüze masaj yapar şekilde sürün.


Tarif 3

20 damla kuşburnu yağı

20 damla havuç yağı

2 fincan kayısı çekirdeği yağı


Tüm malzemeleri bir amber şişe içinde iyice çalkalayın ve karıştırın. Temizlemiş olduğunuz boyun ve yüzünüze bu karışımdan küçük bir parça alarak iyice masaj yapın. Günde 1 kere uygulayacağınız bu karışımın etkisini artırmak için gece yatmadan uygulayabilirsiniz.


alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Drogo 21:58 25.01.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:17 01.05.18
Sayın desperado, Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up