Rukye ve Tedavi

Özel bir zayıflama çayı - Tavsiye - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rukye ve Tedavi>Özel bir zayıflama çayı - Tavsiye
HeartLess 15:02 02.02.17
Özel bir zayıflama çayı - Tavsiye
KIRAZ SAPI VE MISIR PÜSKÜLÜ İLE ZAYIFLAMA ÇAYI VÜCUTTAKİ ÖDEMLERİ ATAR VE YAĞLARI ERİTİR

Değerli okuyucum,
bugünkü çayımızın tarifini vermeden önce oldukça faydalı olan kiraz sapı vücuttaki ödemleri atmakta yardımcı olur.

Mısır püskülü kızıldereliler tarafından eskiden beri şifa olarak kullanılır ve kiraz sapı ile çay yapıp vücuttaki yağları eritebiliriz. Tarifini anlatacağım.

Zayıflamak isteyenler çayı kurutulmuş kıraz sapılarını ve mısır püskülünden yapılır.

Normalinde kiraz sapını ve püskülleri çöpe atıyoruz. Ama bugünden itibaren çayını yapıp şifalı yönlerinden kolaylıkla faydalanacağız.

Mısır püskülü kür olarakta kullanılabilir. Yağ yakıcı özelliğinden hariç vücutu canlandırır, enerji verir ve sinirleri rahatlatır. Hatta mısır püskülü gut hastalığının tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Çinde mısır püskülü yüsek tansıyona ve kandaki şekere karşı kullanılmakta. Kalp sağlığı içinde kullanıldığını biliyoruz.
Ayrıca mısır püskülü idrar söktürür. Artrit ve romatizmal hastalıklarda kullanılabilir.
Güney Amerikada mısır püskülü kızıldereliler tarafından oldukça çok tüketilmekte. Ama bundan sonra mısır döneminde sen sen ol püskülleri kurutmayı ihmal etme. Çöpe atmayalım!

Kiraz sapı ve mısır püskülü çayın hazırlanışı:
- Kurutulmuş üç yemek kaşığı mısır püskülü ve üç yemek kaşığı kiraz sapı 1/2 (yarım litre) kaynatılmış suda 10 dakika demlenmesini bekleyip afiyetle aç veya tok içiyoruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 15:06 02.02.17
Teşekkürler şifa olsun inşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 12:24 12.05.17
Çayı toz zencefilden hazırlayacaksanız çayın acı olmaması için koyacağınız miktara dikkat etmelisiniz. Genellikle toz zencefil için hazırlanan çayın içimin keyifli olması için 1 adet siyah poşet çay kullanılması önerilmektedir. Ancak çayınızı sadece toz zencefil kullanarak da hazırlayabilirsiniz.

1 büyük bardak için yarım çay kaşığı zencefil tozu yeterli olacaktır. Kaynamış suyu bardağa aldıktan sonra toz zencefili atıp iyice karıştırın ve 4-5 dakika demlenmesini bekleyin.

Ağız tadınıza göre toz zencefil miktarını arttırıp azaltabilirsiniz. Toz zencefil ile hazırlanan çay, taze zencefile göre daha yoğun bir tada sahiptir. Bal veya limonla çayınızı tatlandırabilirsiniz.

Zencefil Çayı...

Limonlu zencefil çayı, zencefilde bulunan “zingiber” bileşeni ve limondaki “pektin” ile bakteriyel enfeksiyonların yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Genellikle gıdalar yoluyla vücuda giren ve ateş, bulantı, kusma, ishal, kas ağrısı gibi belirtileri olan bu bakterilere karşı günde 3 bardak limonlu zencefil çayı içebilirsiniz.

Zencefil çayı geleneksel olarak grip belirtileri hafifletmek için kullanılmaktadır. Çayınıza bir iki damla taze limon suyu eklemek etkisini arttıracak ve hastalıktan daha kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Boğaz ağrısı, öksürük, tıkalı sinüsler için zencefil çayı içebilirsiniz.

Çin başta olmak üzere pek çok kültürde dikkati arttırmak ve duygu halini yukarı taşımak için tüketilen zencefil çayı dopamin ve serotonin seviyelerini olumlu yönde etkiler. Bu özelliği ile, kaygı ve hafif depresyona karşı önerilen bitkisel çaylar arasında yer almaktadır.

Zencefil içinde bulunan “gingerol” adlı bileşen kabızlık tedavisinde oldukça etkilidir. Düzenli olarak zencefil çayı içmek bağırsak hareketini arttırır ve tuvalete çıkmayı kolaylaştırır. Ayrıca mide bulantısı, ishal gibi rahatsızlığı bulunanlar zencefil çayı içebilirler. Zencefil kökü ve özü hamilelikte yaşanan sabah bulantıları için önerilmektedir. Ancak tedbiri elden bırakmamak adına düzenli olarak zencefil çayı içmeye başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Zencefil çayı kan dolaşımını arttırır ve kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Yüksek kolesterole bağlı kalp hastalıklarına karşı koruma sağladığı düşünülmektedir.

Zencefil çayı sayfamızda zencefil çayının kullanıldığı rahatsızlıklar ve yan etkileri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Çiğ Zencefilin Besin Değerleri
100 gram taze zencefil kökü;
Günlük besin lifi ihtiyacının %8’ini
Günlük C vitamini ihtiyacının %8’ini
Günlük demir ihtiyacının %3’ünü
Günlük kalsiyum ihtiyacının %2’sini
Günlük E vitamini ihtiyacının %1’ini
Günlük B6 vitamini ihtiyacının %8’ini
Günlük folat ihtiyacının %3’ünü
Günlük magnezyum ihtiyacının %11’ini
Günlük selenyum ihtiyacının %1’ini
Günlük bakır ihtiyacının %11’ini
Günlük çinko ihtiyacının %2’sini
Günlük fosfor ihtiyacının %3’ünü karşılar.

Aynı miktarda zencefil sadece 80 kaloridir ve fazla tüketimi çeşitli sağlık sorunlarına neden olan kolesterol ve sodyumdan çok az içerir.


....
Uyarı: tavsiyelerimiz ilaç değildir. Doktorunuza danışınız. Bakanlık onayı olmayan hiçbirşeyi tüketmeyiniz. Sizin önerilerimiz sizin beslenmenize yöneliktir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 10:13 17.05.17
spacetimereality 16:37 07.06.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tinda 22:08 30.08.17
ersoy 03:16 16.09.17
Eloa 12:34 19.11.17
Amerika Tenneesse Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre yağsız yoğurt tek başına tüketildiğinde bile göbek yağlarının %81 ini eritiyor. Yoğurdun yanı sıra zencefilin yağ yakıcı özelliği olduğu, zerdeçalın vücuttaki ödemi attığı, hazmı kolaylaştırdığı ve hafızayı etkili bir şekilde güçlendirdiği, tarçınınise zayıflamada yardımcı olduğu araştırma sonucunda kanıtlanmıştır.

ZERDEÇAL: Hafıza güçlendirmeye karşı çok etkili bir baharattır. Ayrıca hazmı kolaylaştırarak vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. ZENCEFİL: Yağ yakan baharat olarak bilinir. Zayıflamaya yardımcıdır. Göbek yağlarını eritir. Etkili şekilde kilo verdirir. TARÇIN: Zencefil gibi zayıflamaya yardımcı bir baharattır. Kilo verme amaçlı onlarca kullanım şekli bulunur. Kan şekerini dengeler. YOĞURT: Yoğurt çok iyi protein kaynağıdır, ayrıca et gibi diğer protein kaynaklarına kıyasla kalorisi çok azdır. Yani bir tabak yoğurt yediğiniz öğünün ardından diğer öğüne kadar her hangi bir açlık veya mide kazıntısı hissetmezsiniz. Yani TOK tutar.

Bu malzemelerle hazırlayacağınız karışım ile diyet yaptığınızda kısa bir zamanda etkili sonuca ulaşabilirsiniz.(ALTIN YOĞURT TARİFİ)

Zerdeçallı Yağsız Yoğurt Karışımı için Gerekli Malzemeler:4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurt 1 çay kaşığı toz tarçın 1 çay kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı zerdeçal tozu 1 çay kaşığı zencefil tozu (Not: Tarçın ve zeytinyağı isteğe göre eklenmeyebilir. Ancak zencefil ile zerdeçal mutlaka olmalıdır.)

Zayıflatan İksirin Nasıl Yapılır – Uygulanışı:YAPILIŞI: 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurdu bir kaseye koyuyoruz ve içine malzemelerin tamamını ekleyip karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu yoğurt kürünü sabah, öğlen ve akşam yemeklerden 1-2 saat önce aç karnınatüketiyoruz.
Yoğurtla zayıflamak hem lezzetli hemde sağlıklı. Ayrıca yoğurdun tok tutma özelliği de var. Bunlarla birlikte yoğurt ileri ki yaşlarda karşılaşabileceğimiz kemik erimesi, diş kaybı ve bağırsak kanseri gibi hastalıkların oluşmasının önüne geçiyor.

Zencefil Zerdeçal Yoğurt Karışımının Zararları?
Normal şartlarda bu kürün her hangi bir zararı yoktur. Ancak; Yapacağınız bu zayıflama kürünün içerisinde bulunan malzemelere karşı her hangi bir alerjiniz bulunuyorsa veya ilgili hastalığı olanlar ile yan etki yaşayanların yapması önerilmez. Bu kişiler için zararları olabilir. Ayrıca yan etki durumunda mutlaka hekiminize danışınız. Bunun haricinde emziren annelere veya hamilelere zayıflama kürlerimizi önermiyoruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi