Rüya ve Rüya Tabirleri

camide kızlı erkekli namaz kılmak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Rüya ve Rüya Tabirleri>camide kızlı erkekli namaz kılmak
cxjoqo 12:52 21.01.20
selamun aleyküm, camide oturuyordum hoca vaaz veriyordu farza geçmeden önce, imam mikrofondan adımı söylüyordu herkesin ne olduğunu bil diyordu sonra herkes benim gözümün içine baktı ve ben utandım cevap veremedim sonra bir kız gözüme çarptı camide kızlı erkekli namaz kılıyorduk kız yanıma geldi tanıştık güler yüzlüydü cemaat tarza durdu beni konuşturuyordu hala bende farza durdum ama cemaat çoktan secdeye gitmişti hemen subhanekeyi okudum ve secdeye gittim kız da aynısını yaptı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Nani 13:10 21.01.20
Tas itmiş mezhep karışmış güzel kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 13:44 21.01.20
camide kızlı erkekli namaz kılmak

birde şu var, keyfi olarak oturarak namaz kılanlar


Camileri sandalye ile doldurup kiliseye çevirdiler
Sandalyede namaz kılmayı değerlendiren Bayraktutar "Saatlerce sokakta, alışveriş merkezlerinde gezerken ayakları ağrımayanlar, camiye gelince 'belimiz, dizimiz ağrıyor' diyor. Bu uygun değil" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının uyarılarına rağmen, sandalye, tabure hatta özel banklar üzerinde namaz kılanların sayısının artması başta cami cemaatleri olmak üzere toplumu rahatsız ediyor. Son olarak İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Ortaköy'deki Teşrifatçı Hacı Mahmut Camii'ndeki sandalyeleri gösteren fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak tepki göstermişti. Konuyu değerlendiren Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet'in daha önce istisnai durumlar dışında sandalyede namaz kılınmasının doğru olmadığına yönelik fetva verdiğini, ancak kimsenin bunu dinlemediğini söyledi. Camide ibadet etme şekillerinin herkes tarafından bilindiğini kaydeden Bayraktutar "Sağlıklı insanların ayakta namazı kılmaları dinimizin emridir. Ayaklarından rahatsız olanlar oturarak ayaklarını kıbleye doğru yönelterek namaz kılmaları gerekir. Uygun olan budur" dedi.

AVM'Yİ AYAKTA GEZİYORLAR

Din görevlilerinin de bu konudan muzdarip olduğunu ifade eden Mehmet Bayraktutar "Bu durum artık bir alışkanlık haline geldi. İmam arkadaşlar bu sandalyeleri ve tabureleri kaldıramıyor. Çünkü insanlar baskı yapıyorlar. Saatlerce sokakta, alışveriş merkezlerinde gezerken ayakları ağrımayanlar, camiye gelince 'belimiz, dizimiz ağrıyor' diyor. Bu uygun değil. Artık burada bir suiistimal var. Bunun engellenmesi lazım" diye konuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Din İşleri Yüksek Kurulunun bu konuyu çok iyi irdelemesi gerektiğinin altını çizen Bayraktutar "Bu konu sık sık gündemde tutulmalı. Yeni bir namaz modeli oluşturulmamalı. Namaz, nasıl kılınacak bellidir. Peygamber efendimiz tarif etmiştir. Bunun başka bir tarifi yoktur" ifadesini kullandı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
cxjoqo 16:38 21.01.20
Nani Nickli Üyeden Alıntı:
Tas itmiş mezhep karışmış güzel kardeşim.
hocam anlamadım ne manaya geliyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 16:56 21.01.20
Yani bu rüyadan rahmani bir açıklama çıkmaz. Rüya da olması yasak olan bir şey söz konusu.
Kendimize çeki düzen verelim inşallah.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi