Sağlık

Hayvan Isırmalarına Karşı İlk Müdahale - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Hayvan Isırmalarına Karşı İlk Müdahale
Tuana 01:01 12.02.17
Hayvan Isırmalarına Karşı İlk MüdahaleUfak Yaralar İçin: Eğer ısırık derinin alt tabakalarına geçmemişse kuduz ihtimali yok demektir. Yarayı iyice bol su ve sabun ile yıkayın ve anitbiyotik kremleri yara üzerinde uygulayın. Ardından yarayı temiz bir bez ile hafifçe sarın.Derin Yaralar İçin: Isırık deriyi parçalayıp kanamalara neden olduysa yaralı bölgeye temiz ibr bez ile baskı uygulayın ve kanamayı durdurarak mutlaka bir doktora görünün.Enfeksiyonlar İçin: Yaralı bölgede şişme, kızarıklık, ağrı gibi enfeksiyon belirtileri gözlemlerseniz mutlaka derhal bir doktora görünün.Kuduz İhtimaline Karşı: Eğer yaraya kuduz olduğuna inandığınız bir hayvan neden olduysa acilen bir doktora gidin.

Doktorlar her 10 yılda bir tetanoz aşıyı yaptırılmasını önermektedir. Eğer en son yaptırdığınız tetanız aşısı 5 yıl öncesine aitse ve yaranız oldukça derinse tekrar bir doktora görünmeniz sizin için iyi olacaktır.

Ev hayvanları olan kişiler genellikle bu sorunlar ile karşılaşmaktadır. Köpekler kedilere göre daha fazla ısırır; fakat kedi yaraları enfeksiyona neden olur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 14:11 20.03.17
Faydalı bilgiler teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:21 10.05.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up