Sağlık

Seldiyet 100 Gr Granül - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Seldiyet 100 Gr Granül
SiLence 18:17 12.02.17
Formülü:100 g' lık beher şişe ;

Potasyum Klorür 70 g

Amonyum Klorür 28 g

Glutamik Asit 1 g

Magnezyum Oksid 1 g ihtiva eder.Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:- Sofra tuzunun kullanımının kısıtlandığı veya yasaklandığı durumlar.

* Hipertansiyon

* Kalp yetmezliği

* Şeker hastalığı

* Zayıflama rejimleri

- Hipopotasemi durumları,

* Diüretik kullanımı

* MalabsorbsiyonKontrendikasyonları:Hiperpotasemi halleri, böbrek yetersizliği, diyabetik asidoz, karaciğer hastalığı, adrenal yetersizliği, potasyum tutan diüretikler ve ilacın formülündeki maddelere hassasiyeti olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:Potasyum içeren tuzların böbrek yetersizliği olan hastalarda kullanımı vücutta potasyum birikmesine neden olabileceğinden dikkatli olunmalıdır. Peptik ülser veya gastrointestinal obstürüksiyonu olan hastalarda kullanılmamalıdır. Ciddi bulantı, kusma meydana gelirse ilaç kesilmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:En sık görülen yan tesirler bulantı, kusma, abdominal huzursuzluk olup, alınan miktarın düşürülmesi ile kaybolur yada azalır.

İlaç etkileşimleri:Seldiyet, potasyum tutucu diüretiklerle birlikte kullanılırsa vücutta potasyum birikebileceğinden birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:Seldiyet, pişmiş ve yenmeye hazır yemeğin üstüne ekilerek kullanılır. Günlük potasyum ihtiyacını temin etmek için 5,5 - 11 g Seldiyet kullanımı yeterlidir. Bu miktar doktorun tavsiyesine göre artırılıp azaltılabilir. Şişenin koruyucu

kapağındaki çizgiye kadar doldurulan Seldiyet, yaklaşık 3,3 g gelir.Doz bu ölçüyle ayarlanabilir.AŞIRI DOZ TEDAVİSİ :

Özellikle böbrek fonksiyonları bozuk olan hastalarda doz aşımına bağlı hiperpotasemi gelişebilir. Bu nedenle hastanın serum potasyum takibi yapılmalı ve gerekirse gastirik lavaj ve zorlu diürez gibi tedbirler uygulanmalıdır.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:42 20.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up