Sağlık

Seftaz - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Seftaz
SiLence 18:19 12.02.17
Formülü:Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu; Diğer ilaçlara cevap vermeyen, veya gebelikte geçirilen, Gr. (-) ve gr. (+) bakterilerin neden olduğu üriner sistem, solunum sistemi, sinüzit, deri ve yumuşak doku infeksiyonlarında endikedir. Ayrıca pseudomonasa aktivitesi yüksektir.

Kontrendikasyonları:Penisilin ve sefalosporinlere aşırı duyarlılarda ve gebelerde kontrendikedir.Uyarılar/Önlemler:Yeni doğanda ve prematürelerde kullanılmaz. Renal yetmezlik ve kanda üre miktarının artmasında dikkatle kullanılmalıdır. Furosemid, kolistin ve aminoglikozit grubu antibiyotiklerle birikte kullanılmaz. . Flakon 500 mg-Flakon 1g-Flakon 29 1 flakonluk ambalajlarda.

Yan etkiler/Advers etkiler:Allerjik reaksiyonlar, bulantı, kusma ve diyare gibi yan etkiler görülebilir.İlaç etkileşimleri:Sefotaksim ve aminoglikozitler kombine edildiğinde aditif ya da sinerjik antibakteriyel etki elde edilmektedir.Bazı sefalosporinler, aminoglikozitlerle kombine edildiklerinde nefrotoksik etki artmaktadır. Her ne kadar sefotaksimin bu tür bir etkileşimi saptanmamışsa da, kombine tedavi sırasında dikkatli olunmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:Erişkinlerde 2-3x0.5-2g Çocuklarda 2-3x30-50 mg/kg'dır. Enjeksiyonlar i.m. veya i.v. olarak gerçekleştirilebilir.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:41 20.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up