Sağlık

Mediscrub - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Mediscrub
SiLence 18:29 12.02.17
Formülü:Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Operasyon öncesi el antisepsisi, jinekolojik, dermatolojik, ürolojik v.b. muayenelerden önce ve sonra el dezenfeksiyonunda ve hastaların bakımında endikedir.

Kontrendikasyonları:Etken maddeye aşırı duyarlıkta kontrendikedir.Uyarılar/Önlemler:Göz, kulak, burun mukozası ve beyin zarına temas ettirilmemelidir. Kafa veya omurilik yaralanması ve perfore kulak zarında kullanılmaz. Lokal irritasyona neden olabilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:Vicks Medi Nait Şurup belirgin uyku hali ve sersemlemeye yo açabilir. Alkol, sedatif ve trankilizarlar bu etkiyi arttırabilir. Özellikle yüksek dozlarda uyku bozuklukları, halüsinasyon gibi MSS uyarılmasına bağlı yan etkiler nadiren görülebilir. Aşırı duyarlılığa bağlı olarak deri döküntüleri bildirilmiştir.

İlaç etkileşimleri:Antihipertansif ya da antidepresan ilaç kullananlar, hekime danışmadan Vicks MediNait şurup kullanılmamalıdır. Psödoefedrin gibi sempatomimetikler biyotransformasyonları yavaşlatan MAO inhibitötleriyle birlikte kullanıldıklarında, kan basncında yükselme görülebilir. Parasetamol, uzun süreli kullanımda ve yüksek dozlarda antikoaggülan ilaçların etkisini arttırır.

Kullanım şekli ve dozu:Eller suyla ıslatıldıktan sonra 1 ml'lik solüsyonla 1 dakika yıkanır, bol suyla durulanır. Operasyon öncesi el dezenfeksiyonunda bu işlem iki kez tekrarlanır.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:30 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up