Sağlık

Hirudoid Fort - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Hirudoid Fort
SiLence 18:30 12.02.17
Formülü:Hirudoid® Forte Krem; 100 g krem içinde etken madde olarak 445 mg (40.000 Ü) mukopolisakkarid polisülfat; ayrıca isopropil alkol, 2-phenoxyethanol, imidurea, parfüme oil bulunur.Hirudoid® Forte Jel; 100 g jel içinde etken madde olarak 445 mg (40.000 Ü) mukopolisakkarid polisulfat; ayrıca isopropil alkol, parfüme oil bulunur.

Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Flebit, tromboflebit, travmatik sebeplerle oluşan ekimoz, ödem ve hematomların tedavisinde; sert nedbelerin yumuşatılmasında.

Kontrendikasyonları:İçindeki maddelerden birine hassasiyeti görülenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:İçinde alkol bulunduğundan açık yara, mukoza ve göze temas ettirilmemelidir. Son kullanım tarihinden sonra kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:Nadir olarak lokal aşırı hassasiyet reaksiyonu görülebilir.

İlaç etkileşimleri:Fenitoin, Barbitüratlar ve Rifampisin ile birlikte kullanıldığı taktirde Hidrokortizon'un hepatik eliminasyonu hızlanır, buna paralel olarak farmakolojik etkide azalma görülebilir.

Kullanım şekli ve dozu:Hekim başka şekilde tavsiye etmediği takdirde;3-5 cm krem veya jel (hasta bölgenin genişliğine göre ve başlangıçta daha fazla olacak şekilde) hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür ve günde birkaç defa tekrarlanır.Hirudoid® Forte Krem,iontoforez ve fonoforez gibi fiziksel tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanabilir. İontoforezde katod, krem veya jelin sürüldüğü yerin üstüne tatbik edilir.Göze, açık yaralara ve mukozalara (ağız) temas ettirilmemelidir.


Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:30 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up