Sağlık

Griban - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Griban
SiLence 18:36 12.02.17
Formülü:Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonları, gripal enfeksiyonlar ve diğer solunum sistemi rahatsızlıklarının geçici semptomatik tedavisi.

Kontrendikasyonları:Karaciğer ve böbrek yetersizliği, MAO inhibitörü kullananlar, peptik ülser ve solunum yolu rahatsızlığı (bronşiyal astım dahil) olanlar ile etken maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunanlar.

Uyarılar/Önlemler:Parasetamol; erişkinlerde 10, çocuklarda 5 günden fazla süren ağrılı durumlarda kullanılmamalıdır. Kardiyovasküler hastalık, diabetes mellitus, glokom, hipertiroidizmi ve prostatik hipertrofisi olanlarda dikkatle kulalnılmalıdır. Hamilelerde ve emzirenlerde yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:Yüksek dozda uzun süreli kullanımda çarpıntı, bulantı, kusma, başdönmesi.İlaç etkileşimleri:Efedrinin presör etkisi: MAO inhibitörleri ile artabilir, trisiklik antidepresanlar ile antagonize olabilir; rezerpin ile azalabilir. Yüksek dozda alkol kullananlar ile barbitürat ve trisiklik antidepresan kullananlarda, parasetamol metabolizması yavaşlar, yarı ömrü uzar ve hepatotoksisitesi artabilir.

Kullanım şekli ve dozu:Yetişkinler; günde 3 defa 1-2 tablet; Okul Çağındaki Çocuklar; günde 3 defa ½ tablet. Dozaşımı: Çok yüksek dozlarda hepatotoksisite, tremor, ataksi ve konvülziyonlar. Gastrik lavaj, gerekirse Glukoz-6-fosfat, N-asetil-sistein, adrenerjik blokerler ve kısa etkili barbitüratlar kullanılmalıdır.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:27 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up