Sağlık

Gostromax Ep - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Gostromax Ep
SiLence 18:37 12.02.17
Formülü:Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Aktif mide ve duodenum ülseri, H2 reseptör blokörleri ile tedaviye yanıt vermeyen ülser vakalarının tedavisinde, reflü özofajit, Zollinger Ellison sendromunda endikedir.

Kontrendikasyonları:Anjionörotik ödem hikayesi olanlarla gebelik ve laktasyonda kontrendikedir.Uyarılar/Önlemler:Etken maddeye karşı duyarlılık, gebelik ve süt verme durumlarında kotrendikedir. Karaciğerde oksidasyon yolu ile metabolize olan ilaçların, diazepam ve fenitoinin eliminasyon süresini uzatabilir. Warfarinle etkileşebilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:Karın ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, bulantı, baş ağrısı ve diyare gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:Bildirilen bir etkileşimi yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:Gastrik ülser ve reflu özofajitte 1x1 kapsül ve tedaviye yanıt vermeyen vakalarda 1x2 kapsüldür.Duodenal ülser tedavisinde iki hafta süreyle 1x1 kapsül uygulanır. Gerektiğinde tedavi süresi 2 hafta daha uzatılabilir.Zollinger Ellison sendromunda günde 1x3 kapsül uygulanır. Max. günlük doz 180mg'dır. 80 mg'ın üzerindeki dozlar ikiye bölünerek verilmelidir.


Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:27 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up