Sağlık

Gineksin F - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Gineksin F
SiLence 18:50 12.02.17
Formülü:Her bir film tablette standardize edilmiş 40 mg Ginkgo biloba yaprakları kuru ekstresi bulunur ve bu, etkin madde olarak 9.6 mg Ginkgo glikozitlerine karşılık gelir. Ginkgo bileşinleri başlıca terpenoidler (Ginkgolid A, Ginkgolid B vc Bilobalid) ile birtakım flavon glikozitlerinden müteşekkildir. Boyar madde olarak Titanyum dioksid, DC Yellow No: 10, FDC Blue No:1 ihtiva eder.

Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Gerek kan reolojisi üzerine olan olumlu etkileri ve gerekse nöron metabolizması üzerine ve nöroproteklif etkileri nedeniyle organik beyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarının (major semptom olarak görülen demans sendromlarının genel tedavisi çerçevesinde) semptomatik tedavisinde; konsantrasyon eksikliği, hafıza zayıflığı, unutkanlık, konfüzyon. ruhsal adaptasyon bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması ve baş ağrısında kullanılır. Primer hedef grup, primer dejeneratif demans, vasküler demans ve her ikisinin miks formlarındaki demans sendromlan olan hastalardır. Periferal arterlerin okluzif hastalıklarında. Aralıklı-topallama (intermittan klodikasyo) Fontaine Stage II'de ağrısız yürüme mesafesinin arttırılmasında. Vasküler veya involüsyona bağlı vertigo ve kulak çınlamasında.

Kontrendikasyonları:Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumunda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:Serebral endikasyonlarda Gineksin-F ile tedaviye başlamadan önce, patolojik semptomların spesifik bir tedavi gerektiren herhangi bir nedene bağlı olup olmadığı belirlenmelidir. Antikoagülan ve NSAİİ'larla aynı zamanda kullanılması gerekiyorsa hekime danışmalıdır. Trazodon ile birlikte kullanılmamalıdır. Çocuklarda kullanılması önerilmez.Hamilelikte Kullanımı:

Gebelerde kullanılması önerilmez.

Yan etkiler/Advers etkiler:Mutad dozlarda Gincksin-F iyi tolere edilir. Çok az sayıda hastada hafif gastrointestinal rahatsızlıklar, baş ağrısı ve alerjik deri reaksiyonları gözlenmiştir.BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İlaç etkileşimleri:Tiyazid grubu diüretiklerle birlikte kullanılması kan basıncının artmasına neden olabilir. Gineksin-F'in (Ginkgo biloba) varfarin ile kombinasyonu kanamayı arttırır. Bu nedenle Gineksin-F aniplateletlerle etkileşmesi nedeniyle ihtiyatla kullanılmalı ve hasta yakından izlenmelidir.

Kullanım şekli ve dozu:Serebtal performans bozuklukları (demans sendromu) Günde 3 kez 1-2 tablet (günlük doz 120-240 mg Ginkgo biloba ekstresine eşdeğer olacak şekilde),

Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir.

3 aylık bir tedaviden sonra, tedavinin devam edip etmeyeceği kontrol edilmelidir,Periferit arteriyel oklusif hastalık, vertigo, kulak çınlaması: Günde 3 kez 1 tablet veya günde 2 kez 2 tablet.

Periferik arteriyel okluzif hastalıkta ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi minimum 6 haftalık bir tedavi gerektirir.
Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:24 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up