Sağlık

Gentaderm - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Gentaderm
SiLence 18:57 12.02.17
Formülü:0.00225 Gr/Ml Nipasol m Krem

0.00375 Gr/Ml Nipagin m Krem

15 Gr/Ml Demineralize su Krem

0.15 Gr/Ml Sodyum lauril sülfat Krem

3.6 Gr/Ml Stearil alkol Krem

3.6 Gr/Ml Parafin Krem

0.015 Gr/Ml Gentamisin sülfat Krem

1.65 Gr/Ml Propilen glikol Krem

Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Primer deri enfeksiyonları: İmpetigo contegresa, ektima, fğronküloz, yüzeysel folliküllit, sycosis barbae ve pyodermagangrenosum. Sekonder deri enfeksiyonları: Enfekte seborreik dermatit, enfekte temas dermatiti, enfeksiyöz eksematoid dermatit, püsküllü psoriasis, püsküllü akne.

Kontrendikasyonları:Lokal antibiyotiklere duyarlı olan hastalarda kullanılması sakıncalıdır.Uyarılar/Önlemler:Gentamisin bakterisit-etkili bir madde olduğu için deri enfeksiyonlarındaki virüs veya mantarlara etki etmez. Etkisine duyarlı olan bakteriler; streptokoklar, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Psaudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes, Proteus vulgaris, Klebsiella pneumoniae.

Enfekte deri ülserleri, yanıklar, kesik, böcek ısırmaları veya cerrahi yaraların tedavilerinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır. Aşırı dozda ve uzun süre kullanıldığında sistemde absobsiyonu artarak gentamisine has yan etkiler görülebilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:Gentamisin'e duyarlı olmayan mikroorganizmalarda aşırı çoğalmalar veya iritasyon teşekkül edebilir. Böyle durumlarda uygulama durdurulmalı ve gerekli tedavi yapılmalıdır.İlaç etkileşimleri:Bildirilen herhangi bir etkileşimi yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:Gentaderm krem, lezyonun büyüklüğüne göre fakat az miktarlarda günde 3 defa hafif sürülmelidir. Enfekte staz ülserlerinde jelatin ile kapatılmış pansuman uygulanmalı ve ülser çevresindeki derinin kortikosteroid tedavisi ile herhangi bir iltihaplanma vakasına karşı tedbir alınmalıdır. İmpetigo contagiosa'da enfekte deriye zarar verilmeden kabukların açılarak tatbik edilmesi gereklidir.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 21:23 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up