Sağlık

Gamaflex 400 Mg 40 Draje - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Gamaflex 400 Mg 40 Draje
SiLence 19:03 12.02.17
Formülü:Bir film tablet; etkin madde olarak 400 mg Fenprobamat ve boyar madde olarak Titanyum Dioksit içerir. Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:Kas lskelet Sistemi Hastalıklarında: Eklem romatizması, diskopatiler spondilartroz, lumbago, siyatalji ve tortikolise bağlı kas ağrılarında; burkulma ve benzeri travmalara bağlı ağrılarda,

Nöroloji'de: Hemipleji, parapleji, skleroz ve serebral paralizi'de görülen kas spastisitesinde,

Psikiatri'de: Stres, aşırı yorgunluk gibi durumlarda ve elektroşok tedavisi öncesinde

Diş Hekimliği'nde: Diş çekiminden önce ve ağrılı çene kontraksiyonlarında kullanılır.

Kontrendikasyonları:Fenprobamat ya da türevlerine aşırı duyarlılığı bulunanlarda, hamile ve emziren kadınlarda, çocuklarda ve myastenia graviste kullanılmamalıdır. Uyarılar/Önlemler:Gamaflex Film Tablet fizik gücü ve mental uyanıklığı azaltabileceği için, tedavi görenlerin motorlu araç kullanmamaları gerekir. Yan etkiler/Advers etkiler:Seyrek olarak allerjik deri döküntüleri ve Fenprobamat'a bağlı olarak en çok uyuşukluk, mide bulantısı, ishal, parestezi, halsizlik görülebilir. Ayrıca baş ağrısı, baş dönmesi, heyecan ve görme bozukluğu da ortaya çıkabilir. İlaç etkileşimleri:Alkol, santral sinir sistemi depresanları ve psikotrop ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:Yetişkinlere günde 3 defa 1-2 tablet, tok karnına verilir. Dozaşımı: Herhangi bir nedenle fazla miktarda alındığında gastrik lavaj yapılır ve destekleyici tedavi uygulanır.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 21:20 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up