Sağlık

Dİvİna 21 tablet - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Dİvİna 21 tablet
SiLence 19:20 12.02.17
Formulu :10 mg Medroksiprogesteron asetat Mavi tablet

2 mg Östradiol valerat Mavi tablet

0 Medroksiprogesteron asetat Beyaz tablet

2 mg Östradiol valerat Beyaz tabletUyarıLar Onlemler :Östrojenler ile uzun dönem tedavi, göğüs ve endometrium'da malin tümör riskini arttırabilir. Östrojen tedavisi gören hastalar, klinik jinekolojide, ve kanama düzensizliklerinin görüldüğü durumlarda, düzenli muayene edilmelidir. Eğer karaciğer fonksiyon değerlerinde, anormal yükselmeler, kolestatik ikter ve tromboembolik işaretler görülürse, tedaviye son verilmelidir. Sigara içmek tromboz riskini arttırır. Östrojen tedavisi, ameliyat öncesi kesilmelidir. Epilepsi, astım, hipertansiyon, kalp ve böbrek fonksiyon bozukluklarında, diabet ve hipertiroidizm gibi endokrin düzensizliklerinde, ödem ve migren ile ilgili semptomlarda, ve depresyon geçirmiş olanlarda, östrojen negatif etki göstereceğinden kullanılmamalıdır. Gebelik ve Laktasyon: Divina Tablet'in gebelik ve laktasyonda kullanımı kontrendikedir.Yan Etkiler :

Ender görülmek ve çoğu reversibl olmakla birlikte; en belli başlı etkiler; bulantı, göğüste baskı hissi, başağrısı, görme bozuklukları, yorgunluk, libido ve ruh hali değişmesi, ara kanama ile normal klinik - kimyasal parametrelerde değişmedir.

Dozu Kullanma :11 gün beyaz tablet, günde bir kez (östrojen fazı) ve 10 gün mavi tablet, günde bir kez (kombine östrojen ve progestin fazı). 21 günlük bir tedaviden sonra 7 gün ara verilir (İlaçsız devre). Menapoz sonrası hastalar tedaviye hemen başlayabilirken, menapoz öncesi hastaların siklusun 5. günü başlamaları önerilir. DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ : Yanlışlık ya da kasıtlı olarak aşırı dozda kullanılması bulantı ve başağrısı yapabilir. Kesildiğinde ise kanamalara neden olabilir. Bu gibi durumlarda tedavisi semptomatikdir.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 21:17 20.04.17
ÖSTROJEN YÜKSEKLİĞİ BELİRTİLERİ
hissedebilirsiniz:
GÖĞÜSLERİNİZDE ŞİŞME VE HASSASİYET. ...
RUH HALİ ...
GÖĞÜSLERİNİZDEKİ FİBROKİSTİK TOPAKLAR. ...
SAÇ KAYBI. ...
KİLO. ...
DÜZENSİZ ADET DÖNEMİ ...
HER ZAMAN YORGUN HİSSETMEK. ...
UYKU PROBLEMİ

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up