Sağlık

Bedoxinal 50 Tablet - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Bedoxinal 50 Tablet
Adalet 19:22 12.02.17
Formülü:

Vitamin B1(Tiamin), 250 mg; Vitamin B6 (Pyridoxin), 250 mg

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Sınırlı beslenmeye bağlı vücudun B1 ve B6 vitaminleri ihtiyacının doğal olarak karşılanmaması halinde, diyabette zuhur eden nevropatide, nevrit, polinevrit, gebelik nevritlerinde, alkolizm ve gastro-entestinal bozukluklarda, gebelik ve postoperatif kusmalarında, artrit, Poliartrit lumbalji, siyatik miyalji, romatizmal, ağrılar ve adele krampları, deri lezyonları, ağız köşelerindeki, dudaklardaki, burun kenarlarıdaki lezyonlar (Arı boflavinosis) - idyopatik ve yaşlılığa bağlı termor, deficency states, depresyon, deliryumtremens ve psikozlarda kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Belirli bir kontrendikayonu bildirilmemiştir. Ancak B1 vitaminine bağlı allerjik reaksiyonu olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Anne sütüne geçer. Fenitoin, barbitürat ve INH'la birlikte kullanılmaz. B6 vitamini levodopanın etkisini antagonize eder, bu nedenle parkinson tedavisindeki hastalarda kullanılmaz.

Yan etkiler/Advers etkiler:

B1 vitaminine hassas olan kimselerde deride döküntülü kızarıklık görülebilir. İlaç kesildiğinde durum ortadan kalkar.

İlaç etkileşimleri:

Yüksek dozlardaki Pridoksin bazı hastalarda serum fenitoin konsantrasyonunda azalma yapabilir. Yine fenobarbital serum konsantrasyonunda azalmaya sebep olabilir. Epilepsili hastalarda fenitoin düzeyi, yüksek dozlarda pridoksin ihtiva eden preparat aldıktan sonra yaklaşık yarı yarıya azalma görülebilir. Pridoksin, Levadopa'nın da etkisini azaltır. bu yüzden parkinsonlu hastalarda dikkatle kullanılmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka şekil tavsiye edilmediği taktirde, Büyüklere günde 1veya 2 tabet, tedavi maksatı ile 2 veya 4 tablet verilebilir. Yukarıda bildirilen miktarlar ın yarısı hesap edilerek büyük çocuklara verilebilir.[/

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 22:59 05.05.17
Hiç bir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız. Bilgilendirme için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 22:54 02.05.18
Sayın Adalet, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up