Sağlık

Kwellada - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Kwellada
Tuana 19:31 12.02.17
Formülü:

Aktif madde olarak %1 Permetrin, ayrıca esans 91026, izopropil alkol, hekzadesil alkol içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Kwellada Shampoo %1, pediculus capitis (baş biti) enfestasyonlarının tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Permetrin'e karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen kişilerde kullanımı kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Kwellada Shampoo %1 haricen kullanılır. Uygulama sırasında yanlışlıkla göze teması halinde, gözler hemen bol su ile yıkanmalıdır.Gebelikte kullanım: Hamilelik döneminde açıkça gerekli olduğu takdirde kullanılabilir.Süt verme döneminde kullanım: Permetrin'in anne sütünden salgılandığı bilinmemesine rağmen, ilaç kullanımına bu dönemde ara verilmesi uygundur.Çocuklarda kullanımı : 6 aylık ve daha büyük çocuklarda güvenle kullanılabilir. 6 aylıktan küçük çocuklar doktor tavsiyesi ile tedavi edilmelidir. Ailede bir enfestasyon görüldüğünde, tüm aile bireylerinin koruyucu olarak ilacı kullanmaları önerilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Kwellada genellikle iyi tolere edilen düşük deri reaksiyonu potansiyeline sahip bir maddedir. Nadir olarak rash, eritem ve saçlı derinin irritasyonu görülebilir. Ancak bu belirtiler enfestasyona bağlı olarak da ortaya çıktığından .altta yatan sebebin hangisi olduğu ayırt edilemez.Kwellada ile saçlı deri irritasyonu ve diğer yan etkiler uzun süre devam ederse doktorunuza bildiriniz.

İlaç etkileşimleri:

Gaviscon tetrasiklin grubu antibiyotiklerin emilimini ve aktivitesini azaltabilir. Bu nedenle bu tür ilaçlarla Gaviscon'un alınması arasında en az 1 saatlik ara bulunması gerekir.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde erişkinler ve 6 aylıktan büyük çocuklarda;Kuru saç ve cilt yeterli miktarda Kwellada Shampoo ile ıslatınız. Gerekli Kwellada Shampoo miktarı saçın uzunluğuna göre değişir.

Bit bulaşmış olan bölgelerin Kwellada Shampoo ile iyice ıslanması sağlanarak ilacın etki etmesi için 10 dakika bekleyiniz

Daha sonra saçınızı su ile iyice yıkayıp durulayınız

Ölü bit ve yumurtalarının temizlenmesi gerekli değildir. Kozmetik açıdan iyi görünmesi amacıyla sık bir tarak kullanılarak ölü bit ve yumurtalarını temizleyebilirsiniz

Tek bir tedavi ile bitlenme vakalarının % 97-99'u iyileşir. Gerekirse 7-10 gün sonra uygulama tekrarlanabilir. HARİCEN KULLANILIR.DOZ AŞIMI :

Sık ve fazla miktarda uygulanması durumunda en çok karşılaşılan durum hipersensivite tipi reaksiyonlardır. Bu durumda semptomatik tedavi yapılır.Yanlışlıkla çocuklar tarafından ağızdan alınması durumunda, 2 saat içinde gastrik lavaj (mide yıkaması) uygulanmalı ve içinde isopropanol alkol olduğundan alkol intoksikasyonu tedavisi yapılmalıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 22:08 05.05.17
Hiç bir ilacı doktor tavsiye olmadan kullanmayınız. Bilgilendirme için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Acizkul98 22:14 05.05.17
Cevapla Up