Sağlık

Contex 30 Kapsül - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Contex 30 Kapsül
SiLence 19:33 12.02.17
Nezle, grip, soğuk algınlığı, rinit, farenjit, sinüzit, bronşit ve larenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının semptomatik tedavisi için kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Prostat hipertrofisi, mesane çıkışında obstrüksiyon, dar açılı glokom, akut astma, hipertiroidizm, ağır hipertansiyon, kardiak aritmiler, serebrovasküler hastalığı olanlar, içindeki maddelerden herhangi birine hassasiyet olanlar, gebeliğin ilk üç ayı, emziren anneler ve 6 yaşından küçük çocuklar, MAO inhibitörü alanlar veya bu ilaçların alımını kesenler ilacın bırakılmasından sonra 3 hafta geçmeden kullanmamalıdır.Uyarılar/Önlemler:

Böbrek ve karaciğer fonksiyonları bozuk olanlarda, yaşlılarda dikkatle kullanılmalıdır. Pediatrik hastalar fenilpropanolamin'in vazopressör etkisine daha duyarlı olabilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Uyuklama, çarpıntı, görmede bulanıklık, idrar yapma zorluğu, ağız kuruluğu, anoreksi, irritabilite, deri allerjisi, terleme, taşikardi, kulak çınlaması, mide yanması, fotosensitivite. İlaç etkileşmeleri ve diğer etkileşmeler: Alkol, fenotiazinler, trisiklik antidepresanlar, atropin, amantadin, haloperidol, fenotiazinler, prokainamid, kinidin, MAO inhibitörleri, sisplatin, paramomisin, salisilatlar, vankomisin, siklopropan ve halogenli hidrokarbon tipi genel anestezikler, digitalis glikosidleri, guanetidin ile etkileşebilir. Kronik alkolizm ve hepatotoksik ilaç alanlarda parasetamol'ün hepatotoksisite riski artabilir. Kan Şekeri, serum ürik asit, bentiromid testi, idrarda 5 HİAA testi, deri histamin testi yanıltıcı sonuçlar verebilir.

İlaç etkileşimleri:

Yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:

Yetişkinler için günde 3 kere 1-2 kapsül. 6-12 yaş arası çocuklarda 1 kapsül 8 saat ara ile günde 3 kere alınabilir.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 21:12 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up