Sağlık

China-oel - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>China-oel
SiLence 19:48 12.02.17
Endikasyonları:

Nezle soğuk algınlığının semptomatik tedavisinde kullanılır.Ayrıca mide bulantılarını kesici gaz söktürücü, koku giderici olarak, hafif lokal anestezik etkisinin olması ve yağın serinletici özelliğinden dolayı ağrılı durumlarda (siyatik, migren,v.s.) haricen yapılmakta olan esas tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

Kontrendikasyonları:

Bilinen bir kontrendikasyonu yoktur.

Uyarılar/Önlemler:

-Safra yolları tıkanıklığı, safra kesesi iltihabı ve ağır karaciğer yıpranmalarında ve bağırsak düğümlenmesi hallerinde ve dahilen alınmalıdır.- Emzikli ve 6 yaşından küçük çocuklarda yüz kısmına ve özellikle buruna sürülmemesi gerekir.- Göz ile temas etmemesine dikkat ediniz.-İlacı çocukların ulaşamıyacakları yerde saklayınız.- Şişayi kutu içinde ve daima ışıktan uzak muhafaza ediniz.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Nadiren lokal cilt reaksiyonları, kızarıklıklar vs.durumlar görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Chenofalk'ın kolestiramin, koletipol ve alüminyum içeren antiasitlerle kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bu maddeler, kenodeoksikolik asit absorbsiyonuna engel olabilirler.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka türlü tavsiye edilmemeişse;

Öksürük, Ses Bozukluğu, Balgamla Dolma Hallerinde: Günde bir kaç defa 2-3 damla tatlandırılmış sıcak su içine damlatınız ve içiniz. Ya da 1-2 damla küçük bir şeker parçası üzerine damlatınız ve ağzınızda eritiniz. Nezle, Nasal Konjestiyon ve Genel Üşütme Hallerinde: Nefesle birlikte içe çekmek için, 3-4 damla sızak su içersine damlatınızve gözlerinizi yumarak buharı nefesle içinize çekiniz. Göğüse boyuna ve boğaza hafifçe sürünüz.Kutu içinde bulunan İnhalatör içindeki emci kağıt çubuğa bir kaç damla damlatınız. Mavi uç burun, beyaz uç ağız içindir.

Genel Üşütme: Göğüs, boyun ve nesyi bununla ovunuz, 3 damla kaynar suya damlatın, gözler kapalı olarak derin derin içinize çekin, buna ek olarak 2-3 damla sıcak suya damlatarak yavaş yavaş içiniz. Zaafiyet Bayılma: şakakları ve başın arka kısmını arka kısmını ferahlatmak için ovun, bir kaç damlayı mendil veya pamuğa damlatıp koklatınız.

Diş Ağrısıiş ve yanak etlerini az miktarda yağ ile ovun, pamuğa emdrilmiş bir parçayı ağrıyan dişin üzerine koyunuz.

Ağız Bakımı(Ağız Kokusu):Bir kaç damlayı sıcak veya soğuk suya damlatıp gargara yapın, şeklinde kullanılır. Ayrıca hekim tarafından yapılmakta olan tedaviye yardımcı olarak; Sinir ve mafsal ağrıları, lumbago romatizma ce siyatik hllerinde ; Elinize bir kaç damla damlatarak ağrıyan yerleri ovunuz ve daha sonra yün bir bezle sıcak tutunuz., baş ağrısı, migren, yorgunlukta bir kaç damla damlatarak ğrıyan yerleri ovunuz ve daha yün bir bezle sıcak tutunuz, baş ağrısı migren yorgunluk'ta bir kaç damla ile şakak, alın ve enseyi iyice ovunu, arkasından parmak uçlarıyla soğuk su serpiniz, etkiyi yükseltir, mide bozukluğu, ishal, gaz, hazım bozukluklarında aç karnına alınız, böcek sokmalarında hafif lokal anestezik ve antipururitik etkisinden dolayı kullanılabilir, saunada kullanmak için idealdir, 5-6 damla veya gereği kadar sauna haznesine damlatın,nefes açııcı hoş serinletici bir his verir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 21:07 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up