Sağlık

Egzama - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Egzama
SiLence 23:39 12.02.17
Atopik dermatit oalrak da bilinen egzama, allerjik bir deri hastalığıdır. Yeni doğanlarda, çocuklarda ve genç yetişkinlerde sık olarak gözlenir. Kaşıntılı,kalınlaşmış, kırmızı alanlarla kendini gösterir ve vücudun değişik yerlerinde olabilir. Kaybolup tekrar ortaya çıkabilir ve astım gibi allerjik hastalıklarla birliktebulunabilir.Tedavide genelde steroidli pomadlar kullanılmaktadır. Ancak uzun süre bu tür tedaviler almış ve tedavi olamamışsanız, aşağıdaki tedavi yöntemi sizin için uygunolabilir.- Diyetinizden süt ve tüm süt ürünlerini çıkarın.- Günde iki kez 500 mg kuş üzümü yağı veya bulamıyorsanız 50şer gram kuş üzümü yiyin. 12 yaşından daha küçükler için miktarların yarısını verin. Buna 6-8hafta devam edin.- Sizi rahatlatacak herhangi bir yöntem bulun, bu hipnoz olabilir. Hipnozun allerjik durumlarda fayda sağladığını ortaya koyan sonuçlar vardır.- Kaplıcalar egzamada son derece faydalı olabilir. Bunun için uzun süre her gün kaplıca suyu ile yıkanmanız gerekir. Bu süre içerisinde ilaç kullanmamanız daha iyiolabilir.- Sarı sabır bitkisinden elde edilen krem ve nergis losyonu etkilenen bölgelere sürülebilir.- Protein tüketiminizi azaltın, günlük kalori alımınızın %10unu geçmesin. Protein kaynağı olarak hayvansal ürünler yerine bitkisel ürünleri tercih edin.- Doğal şartlarda yetiştirilmiş sebze ve meyveleri tüketin, suni gübre ve ilaçlarla yetiştirilen besinlerden uzak durun.- omega-3 yağ asitlerini daha fazla tüketin.- hidrojenize veya kısmen hidrojenize yağlardan kaçının (margarinler, hamburger yağları...)- banyodan sonra sadece kurulanın, derinizi ovalamayın.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 20:36 20.04.17
BİBERİYE- SİRKE KARIŞIMI

500 gr. doğal elma veya üzüm sirkesi 3 çorba kaşığı ince kıyılmış taze biberiye yaprağıyla veya 2 çorba kaşığı dövülmüş kuru biberiyeyle karıştırılır ve cam kavanoza koyularak ağzı kapatılır.Ara sıra çalkalanarak 10 gün bekletilir .10 gün sonra süzülerek yaprakları atılır.Günde bir defa 30 gr biberiyeli sirke, 30 gr su ile karıştırılarak içilir..Damar tıkanıklığı, yüksek kolesterol, egzama , aşırı adet kanamasına çok iyi gelir .

Egzamalı bölgelere sürmek üzere keskinleştirmek için , sirke-biberiye karışımı , süzmeden kaynatılır ve su karıştırmadan kullanılır .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up