Sağlık

Şeker hastalığı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Şeker hastalığı
SiLence 01:47 13.02.17
Vücudun şeker yakmasında ortaya çıkan bozukluğun neden olduğu bir hastalıktır. Tıp dilinde diabet denir.

Pankreas, kandaki şeker miktarını kontrol eden ve adına insülin denilen bir madde salgılar. Pankreas bu görevini yerine getirmezse, kandaki fazla şeker, karaciğere depo edilir. Aç karnına alınan 100 gram kanda 80 miligram şeker vardır. Bu miktar yemekten 1-2 saat sonra 140 miligrama kadar yükselir.

Kandaki şeker miktarı hastalığın durumuna göre aşağıdaki gibi tespit edilir.Şeker durumu Açken Yemekten 1-2 saat sonra

Normal kimselerde 80 mg. 140 mg.

Orta derecede 130 mg. 190 mg.

Ağır derecede 160 mg. 215 mg.2 çeşit şeker hastalığı vardır.

- Şekersiz Diabet :

Hipofiz bezinin arka tarafından salgılanan antidiüretik hormonun yetmezliği sonucu ortaya çıkan bu çeşit şeker hastalığına, tıp dilinde diabetes insipidus denir.

- Şekerli Diabet ankreasın salgıladığı insülin yetmezliği sonucu ortaya çıkan bu çeşit şeker hastalığına, tıp dilinde diabetes mellitus denir.Şeker hastalığını doğuran nedenler dengesiz beslenme, şişmanlık veya sinir bozukluğudur. Bazı kimselerde de irsiyet önemli bir rol oynar.

Hastalığın başlangıcında çok yemek ve su içmek ihtiyacı vardır. İdrar miktarı da artar. Kadınların idrar yapma yerlerinde kaşıntı vardır. Ayrıca devamlı yorgunluk hali görülür.

İleri safhada devamlı baş ağrısı, el ve ayak titremeleri, iştahsızlık, aseton kokusuna benzer nefes kokusu, ter kokusu, adele krampları, hafıza zayıflığı, kısmi veya tam felç, iyileşmeyen yaralar ve uykuda sayıklama görülür.

Şeker hastalığı tedavi edilmezse sonuç damar sertliği, kalp yetmezliği, göğüs anjini, görme zayıflığı, katarakt, karaciğer hastalıkları, siroz olabilir.

İki çeşit şeker koması vardır.

- Diabetik Koma aha ziyade şeker hastalarında görülür. Nedeni, insülin verme zamanını geçirmek, gerektiğinden az miktarda insülin vermek, bağırsak iltihabı, bademcik iltihabı, grip veya iyileşmeyen yaralardır.

- Şeker Eksikliği Koması :

Tıp dilinde hipoglisemi adı verilen bu çeşit koma, terleme, titreme, çırpınma huzursuzluk, şiddetli açlık, ve aşırı duygusallıkla başlar. Nedeni, fazla miktarda insülin vermek veya çok miktarda karbonhidratlı yiyeceklerle beslenmektir.Şeker hastaları haftada en az iki kere ılık banyo yapmalıdır ve sonra da vücutlarının her tarafını ılık bir havlu ile ovmalıdır. Kabız veya ishal olmamalıdırlar. Perhiz yapmalıdırlar. Erken yatıp erken kalkmalıdırlar. Ağız, boğaz ve diş sağlığına aşırı özen göstermelidirler. Masaj, beden hareketleri ve açık havada yürüyüşü ihmal etmemelidirler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 14:17 20.04.17
Şeker Hastalarına Müjde! 2 Haftada Tam 9 Kilo Verin Hemde Deiyabete Veda Edin BAMYA SUYU MUCİZESİ.. Mucize bamya suyu kürü Yaşınız büyük olmasına rağmen çok daha küçük yaşlarda görünmek, için yüzünüze bamya suyu sürün. 15 yaş genç bir cilt görünümüne sahip olabilmek için neler yağmanız gerektiğini öğrenin. Sadece 1 hafta gibi çok kısa bir sürede bel ve kalça yağlarınızla vedalaşın. Sorunlu ve varisli bacaklardan kısa sürede kurtulun. Hem de ameliyat gibi cerrahi işlem gerekmekten. 10 günde yaklaşık 12 kiloyu rahatlıkla verin.

Yüksek şeker ise tarihe karışıyor. Çünkü Bamyanın suyu Yüksek şekeri düşürüyor… Kanser hastalıklarını engelleyen, bamyanın bilinmeyen mucizevi faydalarını sizler için bir bir sıralıyoruz. İşte bamya suyu mucize kürü: 3 adet bamyayı dilimleyin, bir su bardağı suya bırakın. Ağzı kapalı halde bir gece dışarda bekletin.

Kullanımı: Sabah kahvaltı öncesi bamya suyunu için, 1 gün boyunca kullandığınızda şekeriniz normal seviyelere düşecektir. İşte bamya suyu ve mucizevi faydaları; Kalp hastalıklarını ortadan kaldırır: bol lifli bir besin olan bamya, vücutta bulunan metabolik toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kalp krizi riskini en aza indirir. Sindirim sistemi sayesinde tüm zararlı toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırır. Ülser oluşumunu engeller: ülser hastalığının tedavisinde nemli rol oynayan bamya, sindirim sistemimiz üzerinde bulunan asidi devre dışı bırakır.

Kararaktı önler: göz de oluşan katarakt hastalığını önler gözü korur. Sindirim sistemini korur: sindirim sitemine büyük faydalar sağlayan bamya, stresi yok ederek depresyonuda azaltmaktadır mide ve bağırsak sorunlarını en aza indirger. Düzenli bir bağırsak çalışması oluşturur. Bağışıklığı günlendirir: bol c vitaminine sahip yapısı ile bağışıklık sitemini güçlendirmeyi destekler. Kemikleri sağlamlaştırır: İçeriğindeki K vitamini ile güçlü kemik oluşumunu destekler. Güçlü kemiklere sahip olmak için bol bol tüketilmelidir.

Zayıflatır: lifli yapısı ile diyet listelerinin olmazsa olmaz besinidir. Sindirimimn uzun süre devam etmesini sağlayarak uzun süre tokluk hissi verir.İdrar söktürür, kabızlığa iyi gelir. 40 gün gibi kıs bir sürede 36 kilo gibi büyük bir kilo kaybına neden olmaktadır. Her gün 1 kilo verdiren bu mucize besin mutlaka diyet listenizde bulunmalıdır. Bamyanın suyu Yüksek şekeri düşürüyor. Diyetisyenlerin yeni zayıflama gözdesi olan bamya, 2 haftada yaklaşık 9 kilo kadar kilo kaybettiriyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 14:11 09.07.18
Bir kavanoz suya bir yemek kaşığı karanfil iki cubuk tarçın atip buzdolabında uc dört gun tutun sonra sabah akşam bir bardak icin bir ay sonra seker yalan olacak

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 14:33 17.07.18
YÜKSEK ŞEKER İÇİN FORMÜLLER :
Bu yazacağım bitkilerden 50 şer gram alınacak, birlikte harmanlanacak ve bu karışımdan 1 yemek kaşığı alınacak, 3 su bardağı su eklenip bir taşım kaynatılacak.10 dakika demlenecek ve her yemekten 5 dakika sonra bir su bardağı içilecek.Şeker kesinlikle yükselmez.
Isırgan yap, ceviz yap., dut yap., incir yap.,zeytin yap ve ökse otu yaprağı....

B. : 2 kilo beyaz şalgam alınacak ufaltılıp tencereye konacak, üzerine 2 kilo inek sütü eklenecek ve kısık ateşte kaynayana kadar bekletilecek kaynamaya başlayınca kaşıkla hafif hafif karıştırılacak dibinin tutması önlenecek marmelat kıvamına gelince ateşten alınıp soğumaya bırakılacak. Şekeri yüksek olan kişi 2 gün boyunca sadece bu marmelat ile beslenecek çay ve su içmek serbest başka yemek yasak.Bu şekeri ideal seviyesine indirir ve yükselme durumunu sınırlar. Hasta kişi gıdalarına dikkat ederse şekeri bir daha yükselmez diyor rivayet eden kişi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sin 12:22 17.08.18
Şeker hastalığına deva
Böğürtlen Dikeninin yalnız yaprağını kaynatıp suyunu içmek lazımdır. Allah ın izni ile eser kalmaz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sidar 18:57 17.08.18
benim 10 yaşinda Tip 1 diyabet hastasi bir oglum var.

Bu konuda yardimci olabilecek veya tercube edilmiş bir formul bilen varsa yazarsa dua ci oluruz..

ALLAH hepinizden razi olsun..

selam ve dua ile..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi