Sağlık

Hacamat Nedir, Nasıl Yapılır? Hacamatın Faydaları ve Zararları Nelerdi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Hacamat Nedir, Nasıl Yapılır? Hacamatın Faydaları ve Zararları Nelerdi
Adalet 21:25 13.02.17
Günümüzde bangır bangır bütün gazete ve televizyonlarda, reklam panolarında, kitaplarda ve derslerde insanlara sürekli kan bağışı yapılması gerektiği telkin ediliyor. Kan bağışı yapıldığı zaman iki taraflı yarar meydana geliyor; hem kana ihtiyaç duyan hastanın ihtiyacı karşılanmış oluyor, hemde kan veren kimsenin kanı yenilenmiş oluyor. Uzmanportal.com olarak bu yazımızda kan vermenin en eski yöntemi olan hacamata değineceğiz. Bakalım hacamat tam olarak neymiş, zararları ve faydası var mıymış? İşte detaylar;
Hacamat Nedir?
En kısa tabiriyle hacamat tüm dünyada uygulanan vücuttan hastalıkların atılmasında en etkili hiçbir yan etkisi bulunmayan bilinen en eski tarihi 5000 yıl öncesine dayanan İngiltere’de Fransa’da Çin’de Hindistan’da Arap ülkelerinin tamamında istifade edilen peygamber efendimiz(s.a.v.)’in birçok hadis-i şerifinde bildirdiği bir tedavi yöntemidir.
Akupunktur noktalarından alınan vücuttan atılması gereken kan özelliğini yitirmiş tortuların alınması işlemidir. Tıbben tedavisi mümkün olmayan hastaların son nefese kadar iyileşmeyeceğine inandıkları hastalıklara inanılmaz derecede faydalar verir. Hacamat bizleri yaratan Allah-u Teala’nın kullarına vermiş olduğu güzel bir iyileşme yöntemidir.

Hacamatın Genel Faydaları
Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.
Baştan hacamat olmak; delilik cüz zam gece körlüğü alaca baş ağrısı diş göz kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır.
Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir vücuda direnç kazandırır.
Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz.
Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.
Ödemleri çözer.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir vücuda direnç kazandırır.
Kan üretimi ile görevli organları uyarır.
Beyin fonksiyonlarını canlandırır.
Ağrıları giderir.
Hastalıkları önler.
Bel boyun fıtığı eklem ağrıları karaciğer kalp hastalıkları psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
Göze canlılık verir gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.
Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok faydalıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.
Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.
Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.
Değişik nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerji si ve aura sı yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.
Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.
Tansiyon Migren bel fıtığı pisikolojik hastalıklar depresyon düşük yaşam enerjisi (Qi) eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur.
Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.
Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.
Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik geçirmelerine yardımcı olur.
Lenfatik sistemi (mikroplarla savaşan lenf sistemini) harekete geçirir.
Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar.
Depresyona maruz psikolojik rahatsızlıkları olanlar histeri uykusuzluk ankesiyete ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla tedavi etmek mümkündür.
Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.
Hacamat yaptıranların bağışıklık sistemi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Ve Düzenli Hacamat yaptıranlar kolay grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz.
Yüksek kan basıncını düşürücü ve dolaşımı düzenleyici etkisi vardır. Deri üzerinde atıl durumda ki kan ve damarları çevresindeki pleksus lifleri uyarılmak sureti ile ve tıkanıklığa sebebiyet veren jöle kıvamındaki damarda dolaşmayan atıl maddelerin temizlenmesi ile dolaşımı düzenleyici etkisi vardır.
Hipofiz bezini uyarmak sureti ile yapılan hacamat görevi hormonların salgılamasını kontrol eden bu bezeyi daha etkin hale getirir. Aşırı kilo başta olmak üzere bir çok hormonlarla alakalı konularda çok tesirlidir.
Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır. 50 senelik kökleşmiş büyünün kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır. Çift uzuvlarda hacamat faydalıdır. (İki diz iki ayak gibi…) Kansızlık şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler usta bir hacamatçıya en uygun yerden hacamat olunmalı… Bir insan bünyesine dayanıklılığına ve vücudunun kan oranının azlığına yada çokluğuna göre 1 yerinden 4 yerine kadar aynı anda hacamat olabilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
serkan2553 00:19 05.05.17
bilgi için teşekkurler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Acizkul98 02:33 05.05.17
Emeğinize saglıkk güzel bir konu olmuş teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 22:54 02.05.18
Sayın Adalet, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi