Sağlık

Sağlığımızı Koruyabilmemiz İçin - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Sağlığımızı Koruyabilmemiz İçin
Tuana 23:22 13.02.17
Havuç balkabağı kabak: Havuç balkabağı kabak A vitamini kaynağıdır. Karoten içerdiklerinden kansere karşı koruyucu etkileri olduğu da biliniyor.

Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler: A vitamini C vitamini ve kalsiyum deposudurlar. Özellikle 35 yaş üzeri olanların ıspanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeleri daha fazla tüketmeleri önemli.

Sarımsak: Antibakteriyel ve virüs karşıtı olan sarımsak aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye de sahip. Güçlü bir selenyum kaynağı da olan sarımsak sağlıklı bir yaşam için mutlaka gereken sülfürü de içerir. Mide ve bağırsakları güçlendirmeye de yardımcı olan sarımsağı mutlaka her yemeğin içine bir diş atarak tüketin.

Kivi: Günlük C vitaminine ihtiyacınız varsa bunun için biraz kivi yemeniz yeterli. Çünkü kivi portakaldan daha fazla C vitamini ile en az muz kadar potasyum içeriyormuş.

Yeşil çay: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmemizde bize çok yardımcı olur. Yüksek oranda antioksidan içerir kalp sağlığımızı destekler sindirime yardımcı olarak kan şekerini ve vücut sıcaklığını ayarlar. Metabolizmayı hızlandırır yağ oksidasyonunu artırır. Bu şekilde kilo vermemizde bize yardımcı olur.

Lahanagiller: Brokoli lahana karnabahar iyi birer beta karoten kaynağıdır ve serbest radikallerin zararlarına karşı vücudu korurlar. Aynı zamanda C vitamini ve kalsiyum içerirler. Karnabahar içeriğindeki indol bioflavonaid ve diğer maddeler ile antikansorejen etki gösterirken; yapılan araştırmalar özellikle lahananın düzenli tüketiminin kadınlarda meme kanseri riskini önemli ölçüde azalttığını ortaya koyuyor. Brüksel lahanası ise günlük C vitamini ihtiyacının yüzde yüzünü karşılıyor.

Zencefil: Vücudun enfeksiyonlarla mücadelesinde yardımcı olur toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Kanserle savaşta da etkili olduğu bilinen zencefili çay olarak tüketebileceğiniz gibi yemeklere ve tatlılara da ekleyebilirsiniz.

Kara turp: Antibiyotik özelliklerine sahip yağları içerir ve enfeksiyonlara karşı etkilidir. İştah açıcı idrar söktürücü karaciğeri kuvvetlendirici ve safra söktürücü etkilere de sahip olan kara turbun suyunu içebilir ya da köklerini salata halinde taze olarak tüketebilirsiniz.

Üzüm kivi yabanmersini ve portakal: Bu meyveler birer C vitamini deposudur. O nedenle bol miktarda tüketilmelidir. Özellikle portakalı yerken kabuğunu mümkün olduğunca ince soymaya çalışın.

Avokado: Yumurta şeklindeki meyve kanser kalp ve şeker hastalığı riskini azaltıyor. Ve sağlıklı tekli doymamış yağ içeriyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 09:07 06.05.17
Bilgilendirme için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up