Sağlık

Farelerde peritonit etkisi yarattı mı? 19 Kasım - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Farelerde peritonit etkisi yarattı mı? 19 Kasım
Tuana 23:29 13.02.17
Domuz gribi aşısının yan etkisiyle ilgili yeni bir iddia: fareler üzerinde denenen 3 seri aşıda peritonit etkisi oluşturdu.Nergis DEMİRKAYA

İNTERNETHABERANKARA- Domuz gribi aşısının yan etkisiyle ilgili kaygılar henüz giderilmeden kafaları karıştıracak yeni bir iddia daha ortaya atıldı:

"Alınan domuz gribi aşılarının üç serisi, Hıfzısıhha Enstitüsünde denendi. Aşı faralerde peritonit rahatsızlığı meydana getirdi."

İddiayı ortaya atan eski Sağlık Bakanı ve MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş. Peritonit ise, karın zarı iltihabı, demek.

KARIN ZARI İLTİHABI YAPIYORDurmuş, Hıfsısıhha Merkezi laboratuarından kendisine ulaştırılan bilgiye göre incelemesi yapılan aşılardan üç serinin sorunlu çıktığını söyledi. Durmuş'a iletilen bilgiye göre, aşının son üç serisi farelere uygulandığında bu aşı karın zarı iltihabı oluşumuna neden olmuş. Durmuş bu durumun incelenen üç serinin de bozuk olduğu ve mutlaka iade edilmesi gerektiği anlamına geliyor.Durmuş kendisine iletilen bu bilgiyi Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl'le paylaştığını, hastalığa neden olduğu ortaya çıkan bu aşıların kesinlikle kullanılmayıp iade edilmesi gerektiğini söyledi.HIFZISIHHA REDDETTİAşılarla ilgili iddiaları Hıfzısıhha Merkezi Başkanı Mustafa Ertek ise kabul etmedi. Aşıların bugüne kadar yapılan kontrollerinde bir sorun yaşanmadığını anlatan Ertek, peritonit iddialarını doğrudan yanıtlamadı ama "Şu ana kadar reddedilen bir seri olmadı. Analizler devam ediyor" diye konuştu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 09:11 06.05.17
Bilgilendirme için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up