Sağlık

Sigara iÇmeyenler Dikkat ( 4 Saat Dumanaltı 10 Sigaraya Bedel ) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Sigara iÇmeyenler Dikkat ( 4 Saat Dumanaltı 10 Sigaraya Bedel )
SiLence 23:38 13.02.17
İstanbul Özel Hizmet Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü Uzmanı Dr. Güldehan Akbaş 4 saat sigara dumanına maruz kalmanın 10 adet sigara içmeye bedel olduğunu kaydetti.


Akbaş yaptığı açıklamada Sigara içilenlerde görülen hastalık hemen hepsinin pasif içicilerde de görüldüğünü ifade ederek 4 saat sigara dumanına maruz kalanların 10 adet sigara içen kişilmer kadar sigaradan etkilendiğini belirtti. Akbaş pasif içicilerin sigaranın içerdiği yaklaşık 3 bin 700 çeşit kimyasal maddeden zarargördüklerini kaydederek pasif içicilerde akciğer kanseri riskinin sigara içenlere oranla 15 kat daha fazla olduğunu ifade etti.

SİGARA İÇEN BABANIN ÇOCUKLARINDA KANSER ÖNLEME GENİ BULUNMUYOR

Çocuk kanserlerinin yüzde 15’inde sigaranın rolü olduğunu belirten Akbaş “Babanın sigara alışkanlığından dolayı kanser önleyici genden yoksun çocuklarda kanser diğer çocuklara oranla daha sık görülmektedir. Çünkü çocukların akciğerleri tam gelişmemiştir. Çocuklar yetişkinlerden daha sık nefes alıp verirler ve sigara dumanına daha fazla maruz kalırlar. Bu nedenle bu çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları bronşit ve astım daha sık görülür“ dedi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
RvP 14:20 18.04.17
bu güzel paylaşım için allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up