Sağlık

Doğal kanser savaşçıları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Doğal kanser savaşçıları
SiLence 00:25 14.02.17
Yapılan diyet lif oranı yüksek meyvelerden yeşil yapraklı sebzelerden kuru baklagillerden kuruyemişlerden tam tahıl ürünlerinden ve omega 3 yağ asitleri içeren deniz ürünlerinden oluşmalıdır.

Vücut hücrelerinin kontrolsüz şekilde bölünüp çoğalması ile karakterize olan kanser insanların belkide en korkulu rüyalarından biri. Ortalama insan ömrünün uzadığı günümüz toplumunda kalp damar hastalıklarından sonra ikinci sıradaki ölüm nedenidir. Bir erkeğin herhangi bir kansere yakalanma riski yüzde 434 iken bu oran kadınlarda yüzde 38’ler civarında. Kanserlerin çoğunun nedeni tam anlaşılamamış olmakla beraber kalıtsal nedenler ve çevresel faktörler bu hastalıkların ortaya çıkmasında önemli rol oynarlar. Sigara çeşitli viral enfeksiyonlar radyasyona maruz kalmak ve beslenme alışkanlıkları önemle üzerinde durulması gereken çevresel faktörlerden bazıları. Yapılan araştırmalara göre şişmanlarda şeker hastalarında diyetsel yağ ve proteini fazla alanlarda kanser daha sık görülmektedir.

Çağımızın hastalığı olan kanserden korunmak için öneriler

*Fazla kilolardan bir an önce kurtulmak gereklidir. Kalori kısıtlamasının ve düzenli egzersizin tümör büyümesini durdurduğu yıllardan beri bilinmektedir.

*Günlük toplam kalorinin yüzde 30’un dan azını yağlar oluşturmalıdır. Mümkün olduğu kadar az yağlı beslenmek tereyağı margarin gibi doymuş yağların miktarını azaltmak gereklidir. Bu tür yağları fazlasıyla tüketmek bağırsak rektum meme ve rahim kanserlerine yol açabilmektedir.

*Günlük protein tüketimi toplam kalorinin yüzde 15’ini geçmemelidir. Daha çok beyaz etler tercih edilmeli kırmızı et haftada en fazla 1-2 gün tüketilmeli ve işlenmiş et ürünlerinden (şarküteri) uzak durulmalıdır. Aşırı protein tüketimi meme bağırsak rahim pankreas ve böbrek kanserlerini tetiklemektedir.

*Diyetteki şeker ve tuz fazlalığıda pankreas mide ve bağırsak kanseri riskini artırmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar tatlılardan tuzlu salamuralardan ve turşulardan uzak durmak gereklidir.

*Alkol kullanılıyorsa alımı iyice azaltılmalı hatta bırakılmalıdır.

*Yiyecekleri pişirirken yüksek ısıda kızartmak kömürde ızgara yapmak yerine haşlama veya fırında pişirme yöntemlerini uygulamak gerekir.

*Diyet lif oranı yüksek meyvelerden yeşil yapraklı sebzelerden kuru baklagillerden kuru yemişlerden tam tahıl ürünlerinden ve omega3 yağ asitleri içeren deniz ürünlerinden oluşmalıdır.

*Vitamin C folik asit selenyum betakaroten vitamin D kalsiyum ve magnezyumun da koruyucu etkisi vardır. Özellikle soya fasulyesi brokoli maydanoz lahana kayısı sarımsak ıspanak fındık zeytinyağı incir havuç ve domates mucizevi etkileri olan gerçek doğal kanser savaşçılarıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
spacetimereality 22:56 09.06.17
Allah razı olsun kardeşim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
WhiteQueen 09:42 12.06.17
Emeğinize saglıkk güzel bir paylaşım olmuş

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 12:21 12.06.17
Bu güzel Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 13:32 16.10.17
haydar95 00:01 19.11.17
cok süper bir paylasim emeginize saglik

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi