Sağlık

Sabah ağrılarla uyananlar dikkat! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Sabah ağrılarla uyananlar dikkat!
Tuana 02:41 17.02.17
'Her tarafım ağrıyor, gece uyumama rağmen yorgun kalkıyorum' diyorsanız fibromiyalji denilen özel tipte bir romatizmal hastalığınız olabilir. Bu hastalıkta şikâyetler yağmurla birlikte artıyor

Yorgunluk, halsizlik. Eklem çevrelerinde şişlik. Yağmurla birlikte artan ve sebebi belirlenemeyen ağrıların ardında fibromiyalji adı verilen bir rotamizmal hastalık olabilir. Prof. Dr. Murat İnanç anlattı:Nedeni tam olarak belirlenmemiş yaygın ağrıların romatizmayla ilişkisi olabilir mi?Nedeni bilinmeyen yaygın ağrılara fibromiyalji sendromu diyoruz. Fibromiyalji tıbbın uzun süredir uğraştığı, hâlâ tam çözemediği sık görülen bir sorun. Bazı bilim adamları fibromiyaljinin bir hastalık olarak tanımlanacak özelliklere sahip olmadığını ve birbiriyle ilgisi olmayan belirtilerden ibaret olduğunu ileri sürüyor. Gerçekten de yaygın ağrılardan şikayet eden kişilerde yapılan ayrıntılı incelemelerde bu ağrıya neden olabilecek organlarla, dokularla ilgili bir anormalliğe rastlanmıyor. Ama bu kişilerde yaygın ağrılarla birlikte sebebi açıklanamayan yorgunluk, uyku bozuklukları, sindirim sistemiyle ilgili şikâyetler bulunuyor. Aynı zamanda ruhsal gerilim veya baskı yaratan faktörlerin olduğu görülüyor. Önceki yıllarda bu durum psikojenik romatizma veya fibrozit adıyla inceleniyordu. Son yıllarda benzer tablolar fibromiyalji ana başlığı altında toplanıyor. İltihaplı romatizmal hastalıkları olanlarda da fibromiyalji ek bir sorun olarak ortaya çıkabiliyor.Kimlerde daha sık görülür?Fibromiyalji sıklıkla orta yaş dönemindeki kadınlarda gündeme gelir. Çocuklarda ve yaşlılarda daha nadirdir. Fibromiyaljiyi gösteren kesin bir test yok. Ayrıca belirtilerin çok çeşitli olması nedeniyle toplumdaki sıklığını ortaya çıkarmak zor. Yapılan araştırmalar hastaların yüzde 90 kadın olduğunu ve erişkin kadınların yüzde 5-10’unda bu tip şikâyetler bulunduğunu ortaya koyuyor. Erkeklerde sıklığı yüzde 5’in altında.Belirtileri nelerdir?Hastalar boyun, sırt, bacaklar gibi kas-iskelet sisteminin çeşitli bölgelerinde yaygın ağrılardan şikâyet eder. Bir hekim tarafından değerlendirildiğinde hastalarda herhangi bir doku, organ hasarı, belli bir romatizma ya da romatizma dışı hastalık saptanamaz. Yapılan muayenede yaygın ağrıya ek olarak belli bölgelerde kasların hassas olduğu saptanır.

Bu hastalarda ayrıca sabahları kısa süren eklemleri hareket ettirme güçlüğü bulunabilir. Hastalar genellikle eklem ve çevrelerinde şişlikten şikâyet eder. Ancak hekimler muayenede objektif olarak şişliği saptayamaz. Yağmurlu hava gibi hava değişiklikleri de hastanın şikâyetlerinde artışa yol açabilir.Başka ne tür sorunlar olur?Ağrılar dışında en sık yorgunluk, halsizlik ve uyku bozukluları görülüyor. Uykusuzluk, yeterli ya da dinlendirici uyuyamama sıktır. Bazı hastalarda bu durum uyku sırasında görülen solunum sorunlarına bağlı olabilir.

Ek olarak hastalarda migren ve gerilim tipi baş ağrıları, bağırsak bozuklukları, adet dönemlerinde sorunlar, sık idrara çıkma, el ve ayaklarda uyuşma, karıncalanma, ellerde morarma gibi şikâyetler görülebilir. Hastalar soğuk, nem gibi hava şartlarına daha duyarlı olabilir. Şikayetleri dağınık ve birbiriyle ilişkisiz gibi olduğundan hastalar çeşitli uzmanlık dallarından hekimlere başvurabilir. Maalesef bu hastalarda şikâyetlerin nedenini aydınlatmak için çok sayıda kan tetkiki ve görüntüleme yöntemleri istenir. Fakat genellikle bir sonuç elde edilemez. Öte yandan her türlü şikâyetin fibromiyaljiye bağlanması durumunda da yeni ortaya çıkan hastalıklar gözden kaçabilir ve hasta hekime

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
asabiyet 08:34 17.02.17
Malesef herhangi bi test ile de belirlenemiyor.kanda vs cikmiyor.eger bisey bulunamazsa fibromiyalji deniyor. Tedavi olarakda kas gevsetici kalsiyum magnezyum ve antidepresan tarzi ilaclar veriliyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 08:47 17.02.17
Milletçe hasta ettiler bizi. Yediklerimizden, içtiklerimizden, giydiklerimizden ve izlediklerimizden bizi strese soktukar bizi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:30 10.05.18
FİBROMİYALJİ (BEYİNDEN ELEKTRİK KAÇAĞI) VÜCUTTAN NASIL ATILIR
(bu başlığı lütfen değiştirmeyin, yolun sonunda bundan başka bir şey yok, er geç bu gerçek ortaya çıkacak, inşaallah çeşmeyi kapatmasını bilen birisi çıkar. RAbbim herkese şifa lütfetsink. selametle kalınız.)
elektrik atma fiziksel bir olaydır, asla vazgeçmeyin( vücuttan yaz mevsiminde sıcaktan oluşan yalın gibi çıkar)
İlk deneyenler için gece 11 ila 02 arası en uygun zamandır.
Midenin vücudu ve kalbi yormadığı bir zamanda (yemeğin verdiği ağırlık geçince ve açlık hissi de gelmeden önce ve dinlenmiş bir vücutla sessiz ve sakin bir ortamda yan tarafları olmayan bir sandalye üzerine ( bu bir tabure de olabilir ) arkaya yaslanmadan sırtın ve kafan dimdik olacak şekilde ve iki ayağında yere düz basar şekilde ve ellerin iki ön baldırının üzerine kollar vücuda yapışık değil de yanlara açık olacak şekilde ve kasıklara yakın olacak şekilde elleri koy. Sonra nefes alış verişin tamamen sakinleşinceye kadar kendini dinlendir bir miktar sonra nefes alış verişini biraz yavaşlat ve sonra hafiften biraz fazla dolu şekilde nefes yolunu kapamadan akciğerlerdeki havayı da salmadan nefes akışı devam ediyor tarzda nefesini tut ve kendini dinle. Yine normal nefes alışın yüzde dördü beşi kadar içeri nefes almaya devam edebilirsin. İşte o anda vücudunda hissettiğin karıncalanma veya kıpırtı vücutta olan elektriktir. O anda genelde bu elektrik doğumu yaklaşmış bir çocuğun doğum kanalına yaklaşması gibi çıkış kapısı olan omuz ve kafa tarafına doğru yönelecektir. Bazen de bu elektriği vücudu hiç kasmadan ve bilinçli bir şekilde germeden içsel, zihinsel ve sinirsel bir kasma ile yahut bir miktar nefessiz bekleyişle baş bölgesinden dışarı atabilirsin. Ondan kurtulunca anında iyileşme sağlanır. Bu arada kulağının birisinde yahut ikisinde hafif tatlı bir kaşıntı hissedebilirsin. ( sayın okuyucu benim bildiklerim ve söyleyeceklerim bu kadar.
Kafa Ağrısı
Elektrik bulut şeklinde kafa bölgesine yerleşirse artık baş ağrısı başlamış demektir. Hiçbir ağrı kesici bunu engelleyemez. Tâ ki o elektrik kümesini oradan çıkarıncaya kadar. Aylar ve yıllar bu devam edebilir.
Mide’de Gazlanma
Elektrik bulut kümesi mide ve bağırsak bölgesine oturursa artık bağırsaklarda gazlanma başlamış demektir. Bunun dışında bağırsakların çalışmasında hiçbir problem yoktur. Elektrik kümesi kalktığı anda gazlanma sona erer. Ayrıca ya kabızlık yahut büyük abdest giderme anında makat sinirlerinin veya kaslarının kendisini toparlayamaması söz konusu olabilir.
Ayaklarda Üşüme Veya Yanma
Elektrik bulut kümesi ayak uçlarına kadar indi ise ayaklar genellikle hiç ısınmayacak ısındığı zaman da aşırı yanacaktır. Tâ ki elektrik bulutu oradan kalkıncaya kadar. Kalkınca anında iyileşme sağlanır.
Nefes Almada Güçlük Çekmek
Elektrik bulut kümesi akciğerlerin üzerinde durursa nefes almak zorlaşır. Çünkü akciğerler istediği şekilde rahat esneyemez.
Kalp Ağrısı
Elektrik bulut kümesi kalp üzerinde durursa ki en çok durduğu yerlerden birisidir kalbin normal çalışmasını bozar. Çünkü üzerinde elektrik bulutu olan bir kalp düzgün çalışamaz.
Boğaz Ağrısı
Elektrik bulut kümesi boğaz ve alt boğaz bölgesine oturursa burada ağrı hatta keskin boğaz ağrılarına sebep olacaktır. Konuşmada güçlük, kendini istediği şekilde ifade edememe ve daha birçok can sıkıcı işler.
Terleme
Kendisinde bu rahatsızlık olan kimse aşırı terler. Elektrik kümesi ense ve bel zincir kemiğinin üst tarafına kümelendi ise başın aşırı terlemesi, ayak bölgesinde elektrik kümesi yoğunlaştı ise ayakkabı veya çizme giyince aşırı ayak terlemesi olur. ve daha burada yazmadığım diğer fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi