Sağlık

Apandisit vücudumuzun neresindedir ? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Apandisit vücudumuzun neresindedir ?
SiLence 22:07 17.02.17
Apandisit körbağırsağın solucana benzeyen uzantısıdır. 7.5 cm. ile 12,5 cm. kadar uzunlukta, kalın bağırsak başlangıcının altında, karnın sağ kısmındadır. Normal zamanlarda bir kurşun kalem kalınlığındadır.Fonksiyonu nedir ?

İnsanlarda hiçbir fonksiyonu yoktur ve hayvanlardan insanlara kalmış bir organ olduğu tahmin edilir.Apandisit hastalığı nedir ?

Apandisit, apandisitin etrafının iltihabıdır. Etrafına yayılan ilti*haplanma bütü jtı bünyeye bulaşır. Kötü iltihaplanma hallerinde apandisit iltihapla dolabilir. İltihaplanma, apandisit duvarının dı*şına yayıldığı zaman kangrenli olmaya yüz tutabilir ve apandisiti patlatabilir.Apandisit neden ileri gelir ?

Apandisit bakterilerden ileri gelen iltihapları veya sertleşmiş bir cerahat parçasının apandisite kan akımını durdurmasından ve bu*radaki kan damarlarınım tıkanmasından ileri gelebilir.Apandisit hastalığı ne kadar yaygındır ?

Antibiyotik çağından önce karın bölgesindeki ameliyatların en yaygın olanlarından biri apandisitti. Bugün apandisit halleri çok da*ha az görülmektedir. Apandisite genellikle 20, 30 ve 40 yaşlarında*ki kişilerde rastlanılır. Çocuklarda ve gençlerde de apandisit görüle*bilir. Üç yaşından daha ufak çocuklarda ise bu hastalığa pek nadi*ren rastlanılmaktadır.Apandisit vakaları azalmakta mıdır ?

Evet. Açıklaması mümkün olmayan nedenlerden günümüzde, yir*mi otuz yıl öncesine göre apandisit vakalarına çok daha az rastlanmaktadır.Apandisit meyve çekirdekleri veya çiklet gibi cisimlerin yutulmasın*dan ileri gelebilir mi ?

Hayır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 16:00 16.04.17
bu güzel paylaşım için allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up