Sağlık

Mükemmel Vücut İçin yapılacak egzersizler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Mükemmel Vücut İçin yapılacak egzersizler
aşk 22:25 17.02.17
Mükemmel Vücut İçin yapılacak egzersizler

Hem mükemmel görünen hem de sağlıklı bir vücut istiyorsan, tüm kas gruplarını çalıştıran bu egzersizleri uygula. Gelişen kaslar metabolizmanın hızlanmasını sağlarken, gövden güçlenerek kolay incinen bölgelerini koruyacak. Equinox California'daki Fitness Uzmanı ve Women's Health'in yazarlarından Amy Dixon tarafından tasarlanan bu programı haftada iki kez uygularsan, hayalindeki vücuda adım adım yaklaşacaksın.Kol ve tüm alt gövdeyi çalıştırıyor.Her iki eline beş kilogramlık bir çift dambıl alarak bir step tahtasının üstüne çık. Sağ ayağını step tahtasından kaldır (a) ve birkaç parmak aşağı çömel. Tekrar kalkıp dambılları omuzlarına yaklaştır (b). 12-15 tekrarlık üç set yap.

DİKKAT: Dambılları kaldırırken dirseklerini bükmeli ve gövdeni sağlam tutmalısın.Omuz ve tüm alt gövdeyi çalıştırır.Her iki eline beş kilogramlık bir çift dambıl alıp bacaklarını bitiştir(a). Sol kalçan yere paralel olacak şekilde hamle yapıp dambılları sol bileğinin iki yanına koy (b). Sol bacağını arkaya doğru esnetirken sağ dizinden kuvvet alıp tekrar ayağa kalk. Dambılları da iyice yukarı kaldır (c). 12-15 tekrardan sonra hareketi diğer bacakla uygula.Kol ve gövdeyi çalıştırıyor.Yere bir bosu koyarak üstüne otur. Avuçlarını da bosunun üstüne, kalçanın iki yanına yerleştir. Kollarından kuvvet alarak kalçanı bosudan kaldır (a). Sağ elini ve sol ayağını birkaç parmak kaldır (b). Bir saniye sonra elini ve ayağını indirip diğer el ve ayağını kaldır. 15-20 tekrarlık üç set uygula.

Omuz ve gövdeyi çalıştırıyor.Ellerine bir çift üç kilogramlık dambıl alıp plank pozisyonuna geç (a). Karın kaslarını sıkıp sağ kolunu öne doğru esnet (b) Plank pozisyonuna geri dönüp hareketi sağ kolunla tekrar et, 12-15 tekrarlık üç set uygula.Kol, gövde ve tüm alt gövdeyi çalıştırıyor.Eline küçük bir egzersiz topu alıp bacaklarını omuz genişliğinde aç. Yere çömel (a). Sağ dizini kırıp kalçanı döndür. Sağ bacağı iyice yukarı kaldırırken sol bacağın üstünde denge kurmalısın. Elindeki topu saat yönünde döndür. Top omuz hizasına gelince üst gövdeni sağa çevir (b). Başlangıca dön. 12-15 tekrarlık üç set uygula.Göğüs, gövde ve kalçayı çalıştırıyor.

Sırtüstü yere uzan, kollarını ise tam omuz hizasında ileri doğru uzat. Bacakların arasına bir egzersiz topu al. Bacaklarını yukarı kaldır, (a). Dirseklerini hafifçe kır. Aynı anda bacaklarını da indir (b). Dambılları ve topu yavaşça kaldırıp başlangıca dön. 12-15 tekrarlık üç set yap.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 09:47 01.06.17
Paylaşım için teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up