Sağlık

Stresi Kontrol Etmek İçin 10 Öneri Ruh Sağlığı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Stresi Kontrol Etmek İçin 10 Öneri Ruh Sağlığı
aşk 22:28 17.02.17
Çağımızın en popüler hastalığı olan stres'in hayatımıza olumsuzluk kattığı muhakkak.Eğer bu inatçı rahatsızlığı psikoloğa gitmeden kontrol altına almak istiyorsanız -meli eklerinden kurtulun

"Sınavdan çok yüksek bir not almalıyım" ilk başta sizde bu kadar stres yaratan durumun hiç de öyle ölüm-kalım sorunu olmadığını göreceksiniz.

2. Karmaşayı izleyin

Dağınık ve sıkışık ortamlarda çalışmayın. Yapacağınız işe başlamadan önce bu tür ilginizi dağıtan aletlerin bulunmadığı ortamlarda çalışmaya özen gösterin. Bir saatlik sıkı bir çalışma sonunda kendinize küçük ödüller verin.

3. Kısa vadeli hedefler belirleyin

Dönem ödevi için önemli bir prezentasyon raporu hazırlamak gibi dehşet içinde bir sonraki güne yetiştirmeye çalışmanızdan daha stres verici olamaz.

4. Stressiz Bir Yer Hayal Edin

Öncelikle sakin bir yerde kendinize rahat bir oturma pozisyonu yaratın. Sonra gözlerinizi kapayın ve imgelerin göz kapaklarınızın arkasında sizin daha önce gördüğünüz bir yer veya okuduğunuz bir kitapta geçen özel bir mekan olabilir. Kendi yarattığınız bir ortam da olabilir ama daha önceden iyi bildiğiniz bir yer olması (örneğin geçen yaz tatilini geçirdiğiniz kumsal) daha iyi bir etki yaratacaktır. Olabildiği kadar detayları gözünüzün önüne getirmeye çalışın. Sandalyenizin arkasına yaslanırken imgelerin üzerinde yoğunlaşın. Kolayca ve doğal nefes alın. Bir kaç denemeden sonra sizi en çok rahatlatan görüntüyü yakalayabilirsiniz.

5. Okyanus Dalgaları

Beyaz kumsalı yürüyüşünüze devam edin.

6. İyi Şeyler Düşünün

Kendinize pozitif kısa ifadeler yaratın ve uykuya dalmadan önce kafanızda tekrar edin (Bu zamanlar belleğinizin önerilere en açık olduğu zamanlardır). Sabah kalktığınızda kendinizi her zamankinden daha iyi hissedeceksiniz. Yarattığınız ifadeleri gün boyunca kendinize tekrarlamanız onları daha etkili yapacaktır. Bunlar basitçe hazırlanmış şu cümleler olabilir; "Başaracağımı biliyorum" "Her zaman sınavlarım iyi geçmiştir" "Geçen yıl buna benzer bir toplantıda harika bir konuşma yapmıştım".

7. Kendinizi Başarırken Hayal Edin

Gözlerinizi kapayın ve geçmişte yaptığınız başarılı çalışmaları hatırlamaya çalışın. Hemen aklınıza birşey gelmediyse örneğin; yapacağınız konuşmayı aklınıza getirin. Bunu da aynı rahatlıkla ve kendinize güvenerek yapacağınızı hayal edin.

8. Yatağınızı Yalnızca Uyumak İçin Kullanın

Uyku rahatsızlığı uzmanları ve stres psikologları yatakla rahatlama arasındaki bağıntı kaybolur ve uykuya dalmanız zorlaşır. Kendinizi stres altında hissettiğiniz zaman en son ihtiyacınız olan şey az uyumaktır.

9. Yatıştırıcı Sesler

Müzik çalmak istiyorsanız özellikle Mozart ve Bach- konuyu daha iyi kavramanıza yardımcı olur. Okyanus dalgaları sesleri de bazı insanlar için yatıştırıcı bir etki yapabilirler.

10. Kısa Bir Yürüyüşe Çıkın

Bir çalışmanın ortasına gelip kilitlendiğinizde hareketli kısa bir yürüyüşe çıkın. Derin nefes alın ve yürürken kollarınızı rahatça sallayın. Belleğinizi temizleyin (hatta yeni açan çiçeklere arada bir göz atmayı unutmayın). Ayrıca yaptığınız bu egzersizin size hiçbir zararı dokunmayacaktır.Memory Center

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 09:57 01.06.17
Paylaşım için teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up