Sağlık

Öpüşmek Diyip geçemeyin işte öpüşmenin faydaları ! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Öpüşmek Diyip geçemeyin işte öpüşmenin faydaları !
SiLence 22:29 17.02.17
1- Faydası Strese karşı iyidir. İnsulin ve adrenalin üretiminin artmasıyla, böbreküstü bezlerde adrenalinle birlikte stres hormonu kortisol azalır.2- Yararı Kalp ritmini hızlandırarak, nabzı, normal bir idman temposu sayılan dakikada 110 vuruşa yükseltir.3- Ciğerleri güçlendirir. Normalde dakikada 20 kez nefes alınırken öpüşme sırasında 60'a kadar çıkılır.4- Yutkunmaya bire birdir. Öpüşmek yutkunma konusunda nefes tutmak gibi yöntemlerden daha etkilidir.5- Kırışıkların düşmanıdır. 30 yüz kasını harekete geçirerek, kırışıklıklara iyi gelir.6- Zayıflatır: 2 dakika öpüşmeyle 15 kalori yakılır.7- Aşı gibidir. Öpücük, bağışıklık sistemini uyarır ve antikor üretimini artırır. Öpüşmenin ruhu kanatlandırması da, bağışıklık sistemini güçlendiren ilave bir işlevdir.8- Dişlere iyi gelir: Tükürük salgısı arttığından diş minesi güçlenir. Ayrıca sık öpüşenler ağız sağlıklarına özen gösterir.

ÖPÜŞMEK KALBE İYİ GELİYOR

Uzun ve tutkulu öpüşmek, tansiyonu ve kolesterolü düşürerek, kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltıyor. Ayrıca bakteri alışverişi vücudu güçlendiriyor.

KADINLARIN sekse tercih ettiği öpüşmenin, sağlığa birçok faydası var. Alman ve Avusturyalı bilimadamlarına göre; uzun ve tutkulu öpüşmek, tansiyonu ve kolesterolü düşürüyor. Uzmanlar, buna bağlı olarak da öpüşmenin felç ve kalp krizi riskini azalttığını söylüyor. Ayrıca öpüşme yoluyla bulaşan çok miktardaki bakteri antibiyotik etkisi yaparak, enfeksiyonlarla savaşılmasını sağlıyor. Öpüşme sırasında yüzdeki 25 kas hareket ettirilerek cildin kırışması önleniyor. Öte yandan öpüşmenin sağlık için faydaları dışında çiftleri duygusal anlamda yakınlaştırmak gibi faydaları bulunuyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 16:02 16.04.17
bu güzel paylaşım için allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
H3roglif 20:36 05.02.20
Değerli Bilgi İçin Allah Razı Olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up