Sağlık

Sigarayı Bırakmak için Neler Yapmalıyım? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Sigarayı Bırakmak için Neler Yapmalıyım?
SiLence 22:58 17.02.17
İlk olarak;*Bırakmak için nedenleriniz neler? Nedenler herkes için her zaman vardır; bu nedenleri hiç unutmayın, her sigara içtiğinizde hep aklınızda olsun.

*Sigarayı hangi koşullarda ve durumlarda ve niçin içtiğinizi, sigara içmeyi tetikleyen olayları düşünün. Bunları bilmek bırakmanızı kolaylaştıracaktır.

*Sigara esas olarak psişik bağımlılık yapar. Sigarayı içerken yaptığınız hareketler; cebinizden çıkarmanız, ağzınıza tutturmanız, yakmanız, çakmak veya kibriti söndürme şekliniz, onu elinizde tutuşunuz, yıllardır yaptığınız ve nerdeyse tören haline gelmiş hareketlerdir. Kolay bırakmanızın karşısında, yıllardır uyguladığınız bu alışkanlıklar dikilir.

*Sigarayı bırakmanız gerektiğini devamlı kendinize telkin edin. Onlarca, yüzlerce, binlerce kere… Çünkü asıl gerçek sigaranın sizi nasıl rahatlattığı değil, yukarıda yazılı olanlardır.

*Bunları yaptığınız takdirde günün birinde sigarayı artık içerken eskisi gibi zevk almadığınızı görecek hatta nefret ederek içtiğinizi fark edeceksiniz. Bu noktaya kadar geldiyseniz size yürekten tebrikler… Esas zor kısmı aslında başardınız.

*İşte bu noktada sigarayı bırakmak için bir tarih saptayalım. Bu 1 hafta sonra da olabilir, bir ay sonraki bir tarih de. Önümüzdeki özel bir gün de olabilir.

Unutmayın!! Alışkanlıklardan vazgeçmek zordur, ancak asla imkansız değildir.Bundan sonraki günlerde saptadığımız tarihte sigarayı kesinlikle bırakacağımıza kendimizi inandıralım. Saptadığımız tarih gelince son sigarayı da içtikten sonra onu sonsuza kadar terk edelim.Unutmayın işin özü; sigarayı bırakacağımıza İNANMAK ve buna kendimizi ŞARTLAMAKTIR.Her gün, sigarayı elinize aldığınız her an, şunları aklınızdan çıkarmayın ve kendi kendinize tekrar edin;*Sigara benim ve hatta sevdiklerimin kesinlikle düşmanıdır,

*Her içtiğim sigara beni daha sağlıksız yapıyor,

*Her içtiğim sigara, eğer varsa kalp damar ve akciğer hastalıklarımın iyileşmesini güçleştirecek ve ilerlemesini hızlandıracak, eğer bu hastalıklarım yoksa bu hastalıklara yakalanma riskimi çok artıracaktır,

*Sigara içtiğim sürece hem daha az, hem de daha sağlıksız yaşayacağım,

*Hiçbir zaman sigarayı bırakmak için geç değildir. Ne kadar erken bırakırsam o kadar kaliteli ve uzun yaşarım.

*Sigara şimdiye kadar kimseye dost olmamıştır ve neden olduğu zararlar çok uzun bir süredir gayet iyi bilinmektedir. Amerika’yı yeniden keşfetmeme gerek yok.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 15:43 16.04.17
bu güzel paylaşım için allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ecemece 21:18 26.03.19
Teşekkürler, aslında bu yazdığınız cümleler ya da kişinin kendi cümleleri ses kaydı yapılarak tüm gece dinlenebilir bilinçaltına yerleşmesi için. Ben de en kısa zamanda yapacağım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gülce 20:16 24.05.19
Ecemece Nickli Üyeden Alıntı:
Teşekkürler, aslında bu yazdığınız cümleler ya da kişinin kendi cümleleri ses kaydı yapılarak tüm gece dinlenebilir bilinçaltına yerleşmesi için. Ben de en kısa zamanda yapacağım.
Bence çok mantıklı
Ayrıca küçük postitlere sigaraya bırakmak için nedenleri yazıp görebileceğimiz heryere yapıştırmak da etkili okur diye düşünüyorum...

Allah cc bu ve diğer zararlı alışkanlıklardan kurtulmayı cümlemize nasip etsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi