Sağlık

Geriye Boşalma - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Geriye Boşalma
aşk 23:21 17.02.17
Geriye boşalma oldukça az görülen ve zararsız bir durumdur. Burada meni orgazm sırasında penisin ucundan çıkmak yerine mesaneye gider.

Geriye boşalmayı boşalma olmaması durumundan ayırdetmek için ilişki veya kendini tatminden hemen sonra kırmızı bir beze idrar yaparak kontrol edebilirsiniz. Geriye boşalma meydana geldiğinde bez meniyi tutmak için bir süzgeç görevi yapar ve bu kırmızı bezin üzerinde bir leke halinde görülür. Boşalma yoksa bezde semen görülmeyecektir.

Boşalmanın yokluğu genellikle orgazma ulaşmayı sağlayamamak şeklinde fonksiyonel bir bozukluktan kaynaklanır. Cinsel danışmanlığa başvurulmalıdır. Bazı belirli durumlarda boşalmanın olmaması ameliyat nedeniyle seminal veziküllere zarar verilmiş olmasından kaynaklanabilir.

Şeker hastalığı prostat ameliyatı üretra ameliyatı psikolojik etkili veya yüksek tansiyona karşı ilaçların kullanımı gibi birçok durumlar geriye boşalmaya yol açabilir. En sık şeker hastalığı olan erkeklerde görülür.

TEŞHİS

Orgazm sırasında çok az semen (meni) çıkması veya hiç çıkmaması.

Geriye boşalma belirtilerini siz farkedebilirsiniz. Doktor bu belirlemeyi boşalmadan hemen sonra idrar tahlili yaparak yüksek miktarda meni ihtiva edip etmediğine bakmak suretiyle doğrulayabilir

GERİYE BOŞALMA NE KADAR CİDDİDİR?

Geriye boşalma zararsızdır Mesaneye giren meni idrar boşalması sırasında idrarla birlikte atılır. Fakat eğer penisten hiç meni çıkmazsa döllenmeyi önler veya az miktarda semen çıkarsa döllenmeyi azaltır.

TEDAVİ:İlaç Tedavisi: Eğer geriye boşalma almakta olduğunuz ilaçlar nedeniyle meydana geldiyse ilaçlar bırakılabilir veya normal boşalmayı yeniden sağlama gayreti içinde başka ilaçlara geçilebilir.

Geriye boşalma ephedrine adrenaline veya ornade gibi ilaçlarla da düzeltilebilir. Geriye boşalma nedeniyle oluşan kısırlık bazen ilişkiden hemen sonra kateterizasyon yoluyla alınan meni ile suni tohumlama yöntemiyle düzeltilebilir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 10:36 01.06.17
Emeğine sağlık, teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up