Sağlık

Alzheimer Hastalığı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Alzheimer Hastalığı
SiLence 00:24 18.02.17
Alzheimer hastalığı, beyindeki sinir hücrelerinin dejenerasyonuna ve beyin dokusunun büzüşmesine neden olan bir durumdur. Beynin düşünce, bellek ve dili kontrol eden bölümlerini etkiler. Genellikle 60 yaşın üzerindeki kişilerde görülmesine karşın 40 yaşındakileri de etkileyebilir. Yaşlılarda demansın (zihinsel yetide azalma) en sık rastlanan nedenidir.

Çoğu kişi zaman zaman, anahtarlarını nereye koyduğunu unutabilir ya da bir hafta önce neler olduğunu hatırlamayabilir. Unutkanlık sıklaşır, giyinmek ya da evin yolunu bulmak gibi günlük işleri kapsarsa Alzheimer hastalığının (AH) belirtisi olabilir.

AH nin kesin nedeni hâlâ bilinmiyor. Araştırmacılar bu hastalığın, genetik etmenler, yaşlanma süreci ve çevreyle ilgili nedenlerin birlikte etki göstermesi sonucunda ortaya çıktığını düşünüyorlar. ABD de 4 milyon kişide AH bulunduğu belirtiliyor.

İki tip Alzheimer hastalığı bulunmaktadır. Birincisi, kalıtım yoluyla anne babanın birinden ya da her ikisinden geçen özgül gen mutasyonunun kişiyi hastalığa yatkın duruma getirdiği ailevi Alzheimer hastalığıdır. İkincisi ise hiçbir belirgin kalıtımsal kalıbın görülmediği sporadik Alzheimer hastalığıdır. Ailevi AH vakalarının çoğu erken başlangıçlıdır (genellikle 65 yaşın altındaki kişilerde görülür). Daha sık rastlanan geç başlangıçlı AH ise 65 yaşın üzerindeki kişilerde görülür.

Alzheimerli hastalar kendilerine bakamadıklarından, aile üyeleri önemli kararlar almak zorundadır. Bu hastaların ailelerine destek ve yardım sağlayan çeşitli kuruluşlar bulunuyor.BELİRTİLER:

Unutkanlık ve dikkatini yoğunlaştıramama erken ortaya çıkan belirtilerdir. Hastalık geliştikçe, kişiler olayları hatırlamayabilir, zaman ve yer konusunda zihinleri karışır, doğru sözcüğü bulmada ve söylemede güçlük çeker ve basit günlük işlerini yapamazlar.TEDAVİ:

Günümüzde, Alzheimer hastalığını önlemeye ya da iyileştirmeye yönelik bir tedavi yoktur. Bazı ilaçlar belleği bir dereceye kadar düzeltebilir, davranış sorunları gibi özgül bazı belirtilerin kontrol edilmesine ya da hastalığa bağlı kaygı (anksiyete) ya da depresyonun tedavisine yardımcı olabilir.JAMA - Cilt 280 No:7, 1998|

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 14:53 16.04.17
Dünyayı olduğu gibi kabul etmeyi, onunla ilişki kurmayı reddetme. Umutsuzluk ve çaresizlik, acizlik öfke.
Hayatta deneyimleyebileceğim yeni ve daha iyi bir yol daima vardır. Geçmişi bağışlıyor ve geride bırakıyorum. Sevinç ve hazza doğru ilerliyorum.

Geçmişte tehlikeli baş üstü düşme var mı? Geçmişte işlenmiş olduğuna inanılan suçun unutularak yok sayılması hasta kendi geçekliğinden kaçmak için, (geçmişte bir meseleye takılır)şu anda esas olanı bir kenara bırakmış olur. Geçmiş geçemedikleri sınırsa yardım gerekir. Kendine ait olmayan yükü sırtlanırlar. Yükü ait olana ver. (Yaşamı terk etme arzusu. Hayatı olduğu gibi kabul edememek) Her şey doğru zaman ve mekân sıralaması içinde gelişiyor. Her şey olması gerektiği gibi oluyor.

Türlü nedenleri var, doğal ya da fiziksel nedenlerden, alüminyumdan sudaki elementlere kadar, günlük yaşamınızdaki diğer kimyasalların bazısına kadar her şey, ama Alazheimer'e neden olan bunlar değildir. Sadece, Alzheimer'i olan bir hastada bunlar daha çok vardır.

Alzheimer, BOYUTLAR-ARASILIKLA DÜNYALAR ARASINDA GİDİP GELMEKLE İLGİLİDİR,

Genişleme arzusundan, diğer âlemleri araştırmak arzusundan kaynaklanır, ama işte bazen – senin de anlayacağın gibi – Dünya'da kalanların üzülmesine neden olur.
Çoğu zaman, Alzheimer'i deneyimleyenler – Alzheimer modunda, yani unutkanlık olarak görünen halde olduklarında – aslında boyutlar arasında yolculuk ediyorlardır.

Ve çok güzel bir zaman geçiriyorlardır. Şimdi bunun burada kalan bedenlerine ya da zihinlerine bir yararı yoktur ama onlar dışarıya çıkıp başka boyutları test ediyorlardır.Bazen şu yakın Dünya âlemlerine de gidip, geçiş yaptıklarında bunun nasıl bir şey olacağını araştırırlar.Bu, meydana gelen bir bilinç sıkıntısı, bilinç kederi gibi.

Bu kişiler aynı zamanda, bedenin içinde kalarak çok-boyutluluğu keşfeden öncülerdir. Yani Alzheimer'i olan bir anne ya da babayı ya da arkadaşı görmek bazen kabul etmesi çok zor bir şey olsa da, buna olumsuz bir şey olarak bakma.Senin varlığın onlarla olduğunda, komik bir şey olur.

Sen de onların boyutlar-arasılığına ya da genişlemiş bilinç haline katılırsın. Bu sanki şimdi, birlikte yolculuk yapacak bir arkadaşları olmuş gibi olur. Yani bunu yapmak yararlıdır. Bunu, yüreğinde hissettiğin zamanlarda yap.

Alzheimer hastasına konuştuğun zaman;
Çok boyutluluk deneyiminde onlara katılınız, ama bunu biraz farklı gerçekleştiriniz. Çok mevcut bir biçimde bedeninde kal, biraz nefes yap, Şimdi anında ol, sonra enerjini genişleterek onların enerjisiyle buluş.

Onlarla bir geziye çık. Genelde onlar bedenlerinden çıkarlar. Şimdi anını terk eder, küçük gezilere çıkarlar. Onlara katılabilirsin, ama şimdi anında da kalabilirsin.
Şimdi, bu, bir Bayrak olarak onlara bir sinyal gönderecektir. Bu onların, senin genişleyebildiğini, çok boyutlu olabildiğin halde tümüyle Şimdi'de de olabileceğini bilmelerini sağlar.

Uygulama; - Gözler kapalı her sabah veya akşam, günde bir kez sert bir zemin üzerinde çıplak sağ SONRADA sol ayak üzerinde, her iki kolunuz yanlara T şeklinde açık, yaklaşık 30 sn.'de 100'e kadar, tek ayak üzerinden "sesli" sayarak DENGE'de durma eğitimine vücudunuzu ve beyninizi mutlaka ACİL alıştırınız.
İlk bir haftadan sonra, 100'e kadar sayarak bu eğitime vücudunuzu alıştırırsanız, ileride kesinlikle ALZHEIMER konusunda sorun yaşamazsınız.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up