Sağlık

Astım bitkisel tedavi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Astım bitkisel tedavi
SiLence 01:38 18.02.17
Astım bitkisel tedaviBitkisel tedavi yöntemleriyle astım : Astım bitkisel tedavisi hasta, kriz geldiği zaman soluk almakta zorluk çektiğini zanneder, gerçekte nefes vermekte zorluk vardır. Bunun sebebi de, akciğerlerdeki küçük hava borularının daralmasıdır. Buralardan geçen hava, ıslığa benzeyen bir ses çıkarır ki buna da hırıltı denir.Astım tedavisinin ilk şartı : üzülmemek, sigarayı bırakmak ve şişmanlamamaktır. Sonra, zararlı olan diğer şeylerden uzaklaşılır. Ayrıca aşağıdaki bitkisel tedavi yönmtellerini uygulamanız gerekmektedir.

Adaçayı ve pipo : 1 avuç kurutulmuş adaçayı iyice ufalanır. Sonra pipoya doldurulup tütün gibi içilir.

Devetabanı, pipo : 1 avuç kurutulmuş devetabanı, iyice kıyılır. Pipoya doldurulup içilir.

Oğulotu, melissa ve bal : 1 tutam oğulotu ile 1 tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp, yenir.

Sarımsak, tereyağ, sığır sütü ve bal : 300 gram sığır sütü kaynatılır. üzerine 300 gram soyulmuş sarımsak ilave edildikten sonra indirilir. Beklemeden 300 gram tereyağı eklenir. ıyice karıştırılır. Ardından da üzerine 300 gram halis bal konur. Helva kıvamına gelinceye kadar karıştırılmaya devam edilir. Sonra temiz bir tabağa konur. Her gün 1 ceviz büyüklüğü kadar yenir. üzerine su içilmez.

Nane, su : Su dolu cezveye 2 kahve kaşığı nane konur,. Kaynatılır. Her sabah aç karnına bir çay bardağı (şekersiz) içilir.

Sarımsak, lavanda çiçeği, gelincik çiçeği, yerkamışı, su : 6 bardak suya 1 baş soyulmuş sarımsak, 1 avuç lahana çiçeği, 1 avuç gelincik çiçeği, 1 avuç yer sarmısağı, 1 avuç maydanoz ve 1 avuç kekik ilave edilir. 15 dakika kaynatılıp süzülür. Her gün bir çay bardağı içilir. Bu ilacın tatbikine devam edilirse, bir daha astım kiriz gelmez.

Havuç ve bal : 2 adet havuç iyice yıkanır, soyulur, rendelenir ve suyu çıkarılır. Sonr süzülüp içilir. üzerine de 1 tatlı kaşığı bal yenir.

Meya kökü ve bal : 4 bardak suya, 1 tutam meyan kökü konur. Kaynatılır. Sonra, ince ve temiz bir tülbentten süzülür. üzerine 2 çorba kaşığı süze bal ilave edilir. Sabah öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer su bardağı içilir.

Kereviz yaprağı, ve süt : 250 gram süte, bir tutam yıkanmış kereviz yaprağı konup kaynatılır. Ilıkdıktan sonra bir kerede içilir. Her gün devam edilir.

Sarımsak, adaçayı, limon ve su : 4 bardağı suya, 5 diş sarımsak, 1 tutam adaçayı ve 1 kahve kaşığı limon suyu konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde bir kahve fincanı içilir. Bu ilaç, özellikle alerjik astım krizleri için çok faydalıdır.

Limon ve bal : 1 kahve fincanı yeni sıkılmış limon suyuna, 1 kahve kaşığı süzme bal katıldıktan sonra içilir. Bu ilaç ise, Had Bronşite dayalı astım krizleri için çok faydalıdır.

Zencefil, saf alkol : 2 su bardağı saf alkolün içine 9 çorba kaşığı toz zencefil konur. Ilık yerde 15 gün bekletilir ve her gün, bir kere çalkalanır. 16’ncı gün, temiz ve ince bir tülbentten renkli bir şişenin içine süzülür. Her gün, 1 çay bardağı ılık suya, 2 kahve kaşığı karıştırılıp içilir. çok etkili bir ilaçtır.

Not : Astımlıların günde 5 gramdan fazla et yememeleri, bol bol sebze ve meve yemeleri, süt içmeleri faydalıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 14:19 16.04.17
bu güzel paylaşım için allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Alparslan 01:29 24.10.18
Zen 11:11 05.11.18
Bende şöyle bir tecrübemi paylaşayım, astım bronşit öksürük boğaz ağrısı gibi durumlarda:
Bir nescafe fincanı dolusu soğuk sütü cezveye koyuyorum.4 yada 5 diş sarımsağın uzerine bıçağın ucuyla birkaç yerinden delikler açıp cezvenin içindeki süte koyuyorum.kaynamaya bırakıyorum.süt kabarıncada taşırmamak icin altını kapıyorum..soğuyor süzüyorum fincana hatta içinede biraz zerdeçal ekliyorum çaykaşığının ucuyla tatlı içmek isterse çok hafif balda ekleyebilirsiniz..Sarımsakları atmayın yine aynı işlem için 2 yada 3 defa dahada kullanabilirsiniz.zaten bir süre sonra sizde görürsünüz sarımsaklar yumuşar ozaman kullanmanızda yarar olmaz tekrar yenilersiniz.Allah şifalar versin herkese.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aykutay 08:47 29.01.19
Allah razı olsun güzel paylaşım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi