Sağlık

Mutluluk ve Sağlık Bizlere Tek Tık Kadar Yakın - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Mutluluk ve Sağlık Bizlere Tek Tık Kadar Yakın
SiLence 08:54 15.05.17
Timüs bezi, yaşam ve yaptıklarımızdan haz alma duygularının, konuşma ve gülümsemenin ana kaynağını oluşturur. Beyni uyararak konuşmayı ve gülümsemeyi aktivite eder. İlgili sinirleri, kasları ve hücreleri harekete geçirir.

Timüs bezi aktivitesini yitirmişse; aşırı asabiyet, ani davranış değişiklikleri, konuşmada tutukluk, yapılan esprilere duyarsızlık ve alınganlık olarak belirtiler görülür.

Timüs bezi, tiroid bezinin altında, kalp ve gırtlak chakrasının arasında, iman tahtası denen göğüs kafesinin altında ve soluk borusunun önünde bulunur.

Bu bez insanın bağışıklık sisteminin merkezidir. Yani bütün bağışıklık sistemi buradan yönetilir.


Mutluluk ve Sağlık Bizlere Tek Tık Kadar Yakın


Timüs bezi ne kadar çok titreşirse kişi o kadar sağlıklı ve bağışıklık sistemi sağlam olur.

Anadolu'da ağıt yakan kadınların göğüslerine vurduklarına hepiniz şahit olmuşsunuzdur. Bu refleks kaynaklı basit bir el hareketi değildir. Bu beynin otomatik gerçekleştirdiği bir davranıştır.

Timüs göğüs kafesinin üst kısmının tam arkasında, göğsün ortasında yer almaktadır. İki parmakla timüsün üzerine gelen noktaya vurularak uyarılması ve dilin, üst dişlerin arkasında damağa ve ağzın tavanına değdirilmesi (Khechari Mudra) Timüsün uyarılmasını sağlamaktadır.

Kişi göğsüne vururken Timüs bezini titreştirir. Bu sayede üzüntü kaynaklı bağışıklıkta meydana gelen direnç azalmasının önüne geçmeye çalışır.

Timus bezinin bulunduğu noktaya günde en fazla iki kere kapı tıklar gibi 4-5 vuruş yapmak yeterli olacaktır.


-Tarzan niye göğsünde davul çalıyor zannediyorsunuz?

Timüs uyarıldığında salgıladığı hormonlar kişide haz ve mutluluk duygusu yaratır. Çünkü timus aktive olduğunda bedenin kimyasının değişimine neden olur. Bu değişiklik sinir sistemini sakinleştirir ve beyin fonksiyonlarını hızlandırır. Bu da kişide rahatlama duygusu yaratır.

Bu bez ne kadar sıklıkla titreştirilirse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar ayrıca geç yaşlanır. Sizde parmaklarınızla göğsünüzün ortasına yapacağınız küçük vuruşlarla timüs bezini titreştirebilirsiniz.

Yada daha basit bir yolu kullanırsınız, 'kahkaha' atabilirsiniz. Çünkü kahkaha da göğüs kafesini titreştirdiği için bu bezi harekete geçirir.

Ve tabi ki şarkı söylemek de bağışıklık sistemini güçlendirir ve sizi genç tutar.

Timus bezini aktive etmenin diğer yollarından biri de "aum / om" mantrasını yüksek sesle söylemektir.

Timüs bezinin sağlıklı kalabilmesi ve görevini tam yapabilmesi için, Hipofiz bezinin yeterli Endorfin ve Serotonin salgılaması gerekmektedir. Endorfin ve Serotonin salgıları Tiroit, Timüs ve Kalbe akarak sükunet, huzur ve mutluluğu tetiklerler. Endorfin ve Serotonin salgıları Timüs bezinin ve kalbin kesintisiz enerji kaynağıdır.

Timüs'ün ürettiği T hücreleri olarak adlandırılan lenfositler bedene zarar verebilecek zararlı hücreleri yok etmektedir. Bağışıklık sistemini çökerten hastalıkların ölümcül olması, T hücrelerinin haberleşme hattını kesmelerinden kaynaklanmaktadır.

Timüs yaşla birlikte gerileyen bir organdır. Fazla heyecan, stres gibi durumlar sık görülürse timüs atrofiye uğrar ve görevini yapamaz hale gelir, bağışıklık zayıflar.

-Çocuklarda iri olan Timus ergenlik döneminde bir ceviz kadar irileşiyor.

Ama yas ilerledikçe bir bezelye tanesi kadar küçülüyor, yaşlılıkta ise tamamen köreliyor. Ama stresten uzak ve kaybetme korkusu olmayan ileri yaslarda bile hala ceviz büyüklüğünü koruması, bilimin henüz çözemediği alanlardan biri.
-Timusu uyarmanın birinci yolu gülmek. Yani gerçek, içten, sıcak bir gülüş, bir kahkaha. Her gülündüğünde timus bezi aktive oluyor. Her aktive olduğunda bedenimize kimyasal dalgalar göndererek kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Yapılan araştırmada gülmenin timusu ve beynin değişik haz bölgeleriyle bağlantısı olan kasları harekete geçirdiği ve insanda haz duygusu yarattığı kanıtlanmış.

-Timusu uyarmanın ikinci yolu iki parmakla timusun üzerine gelen noktaya vurulması, yani elle uyarmak.

-Timusu uyarmanın üçüncü yolu ise Khechari Mudra yani dilin üst dişlerin arkasında damağa ve ağzın tavanına değdirilmesi. Dr. John Diamond ve ekibi dilin bu pozisyona getirilmesi ile sol ve sağ beyin küresi arasında denge oluşmasını sağladığını tespit etmiş. Bu da insanin daha iyi düşünmesi ve kendini daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

Timüs kapsülünün üzerine gündüzleri bir kaç saatliğine Elmas veya Kuars türü kristaller takı olarak takılması durumunda siklon enerji girdabı oluşur. Siklon enerji bedenimize yönelik negatif enerjiyi bertaraf ederek, enerjinin geldiği yere katlanarak geri iade eder. Pozitif enerjiyi ise, kendisi neşreder. Aynı zamanda bedenimize yönelen pozitif enerjiyi katlanarak bedenimize çeker. Kısacası; pozitif enerjiyi çeker, negatif enerjiyi iade eder.

Çinko eksikliğinde ise timüs bezi hafifler ve T-Killer hücreler ve NK-hücre aktivitesi azalır ve kanser riski artar

-Dr.İlhami Güneral'in kitabından

Timüs'ü aktive etmenin bir diğer yolu ise 250 Watt Xeroterm / Radium lamba kullanmak; "Işıkla birlikte verilen ısı T hücrelerin üretim merkezi olan Timüsün canlanmasını sağlıyor. Bunun için bedeni örten bir bez alınarak Timüs bölgesine gelecek kısım 6-8 cm.çapında daire olarak kesiliyor. Bir askıya asılan lamba ile aramızda yaklaşık 35 cm. olacak şekilde yatarak lambadan gelen ısı ve ışınla Yaklaşık olarak 20-25 dak. süresince Timüsümüzü uyarıyoruz.

Not: Seans esnasında gözler ışıktan korunmalı ve çalışma bir uzman denetiminde yapılmalıdır.

-Bir de Google'dan bakalım: Mutluluk ve Timus bezi ..

Mutlu duyguların hissedilmesinde hormonların rolü büyük. Bedenimizde o hormonları salgılayan salgı bezlerinden minicik ama çok güçlü bir salgı bezi var: timus.

Timus uyarıldığında salgıladığı hormonlar kişide haz ve mutluluk duygusu yaratır. Çünkü timus aktive olduğunda bedenin kimyasının değişimine neden olur. Bu değişiklik sinir sistemini sakinleştirir ve beyin fonksiyonları nı hızlandırır. Bu da kişide rahatlama duygusu yaratır.

Avustralyalı Nobel ödüllü kanser araştırmacısı Sir MacFarlane Burnet timus bezinin aktif hale getirilmesiyle insan bedeninin kendisini kanserden koruyabilme yeteneğine sahip olacağını savunuyor...

Unutmayınız, mutluluk ve sağlık bizlere tek tık kadar yakın

Kaynağından Alıntı.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
kaon 09:58 15.05.17
Allah razı olsun güzel bir paylaşımm teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Janset 15:41 22.05.17
007 10:06 23.05.17
TİMUS BEZİ NEDİR NE İŞE YARAR ?

YAŞAM ENERJİNİZİ ARTIRMAK İÇİN TİMUS BEZİNE PARMAKLARINIZLA HER GÜN TIKLAYIN ,UYARIN
ENERJİNİZİN ARTIĞINI HİSSEDECEKSİNİZ.

Vüdumuzun bağışıklık sistemlerinden Timus bezi hakkında ne kadar bilgiliyiz? Timüs beziniz ne kadar çok titreşirse kişi o kadar sağlıklı ve bağışıklık sistemi sağlam olur. Bu bağlamda ‘’Timus bezi nedir, ne işe yarar?’’ sorularına internetten yanıt aranmaya başlandı. Bu sayede üzüntü kaynaklı bağışıklıkta meydana gelen direnç azalmasının önüne geçmeye çalışır.

Timus bezi nedir, ne işe yarar? Sorusunun yanıtı internette araştırılan başlıklar arasında yer alıyor. Timus beziniz ne kadar sıklıkla titreştirilirse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar ayrıca geç yaşlanır. Bunun yanı sıra kahkaha da göğüs kafesini oynattığı için bu bezi harekete geçirir. Peki Timus bezi nedir, ne işe yarar?

TİMUS BEZİ NEDİR?

Timus bezi, vücudumuzda iman tahtasının üzerinde, tiroid bezinin altında ve soluk borusunun önünde bulunur. Timüs bezi bir komuta-eğitim merkezidir. Tiroid bezi tarafından salgılanan T hücreleri yani lenfositlerin; vücut hücreleri ile vücuda zararlı olabilecek yabancı hücreleri ayırt etmeyi öğrendikleri yerdir timüs.

TİMUS BEZİ NE İŞE YARAR?

Timüs bezinde meydana gelecek titreşimlerin sıklığı kişinin genç ve sağlıklı yaşamasında paralellik gösterir. Yani Timüs bezi ne kadar çok titrerse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar. Aşırı üzüntü anında atabileceğiniz bir " Kahkaha " veya gögsünüze vurabileceğiniz hafif dokunuşlarla Timüs bezinin titreşmesini sağlayarak direnç kaybını en aza indirebilirsiniz.

Aşırı üzüntü anında özellikle de bayanlarda gögüslerine vurduklarını görmüşüzdür. Bu olay tamamen beyin tarafından yapılan yani refleks kaynaklı bir harekettir. Kişi göğsüne vururken Timüs bezini titreştirir ve üzüntü kaynaklı bağışıklıkta olacak olan direnç kaybının önüne geçer. Kahkaha bağışıklık sistemini güçlendirir ve sizi genç tutar. Hayata daima gülümseyerek bakın ve bol bol kahkaha atmayı TİMUS BEZİNE VURARAK HAREKETE GEÇİRMEYİ unutmayın.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 22:37 26.05.17