Sağlık

Bacaklardaki Kaşıntıyı Dikkate Alın - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Bacaklardaki Kaşıntıyı Dikkate Alın
Cennet 13:59 21.01.18
Bacak kaşıntıları çok şiddetli olup uykusuz gecelere ve sinir bozucu durumlara yol açabilir. Bacakta meydana gelen kaşıntıların en sık nedeni cilt kuruluğu olsa da birçok hastalığın da belirtisi sayılabilir.

GÜNLÜK BAKIM KREMLERİNİ İHMAL ETMEYİN

Bacaklar vücudun kuruluğa en çok maruz kalan bölgesidir. Sentetik naylon kıyafetlerin, çorapların giyilmesi, giyilen çorapların lastikleri kaşıntıya neden olabilir. Vücudun çok sık ve kurutucu sabunlarla yıkanması, uzun süre oturur halde durmak, klimaya çok fazla maruz kalmak da ciltte kuruluğa bağlı kaşıntıya sebep olur. Haftalık ve günlük bakımlar uygulayarak bacaklardaki pullanma ve kurumayı düzeltebiliriz. Menopoz ve ileri yaşta kuruma daha şiddetli olacağından günlük bakım kremlerini sabah ve akşam tekrarlamak gerekir. Geçmeyen kuru kaşıntılarda dermatoloji uzmanı tarafından alerji testleri ve cilt testleri ile inceleme yapılır.

KAŞINTI NELERİN HABERCİSİ?

* Bacak bölgesinde sık görülen egzama, sedef, liken, ürtiker, kıl dönmesi, mantar enfeksiyonu, kılcal damar artışı gibi bilinen birçok deri hastalığının ilk belirtisi kaşıntıdır. Kaşımak bu hastalıkların alevlenmesine, hastalığın genişlemesine neden olur. Vakit kaybetmeden dermatoloji doktoruna gidilerek bilinçli bir tanı ve tedavi programı uygulanmalıdır.

* Kızarıklık ve kabarıklıkla birlikte seyredebilen bacak arası bölgesindeki kaşıntıların genel sebebi mantar enfeksiyonudur. Bununla birlikte mantar, birçok deri hastalığı ile karışabilir. Geçmeyen tedaviye dirençli bacak arası kaşıntılarında cilt uzmanına gidilmesi, teşhis için gerekli tetkiklerin yapılması önerilir.
Kaynak:Hürriyet Sağlık Haberleri

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Derdekea 14:36 21.01.18
Allah razı olsun kardeşim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 15:30 21.01.18
Derdekea Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun kardeşim
Cümlemizden inşallah sağolun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eylül 22:53 22.01.18
Cennet 23:05 22.01.18
Cümlemizden inşallah Eylül sagolasın

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi