Sağlık

KOMBU ÇAYI !! Kanser-Şeker-Tansiyon-Böbrek-Kalp Hepsi burda - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 
Sağlık>KOMBU ÇAYI !! Kanser-Şeker-Tansiyon-Böbrek-Kalp Hepsi burda
Celcelutiye 18:11 18.05.18
Ben evde sağlıkla ilgili tozlar kaynatıyorum,bitkilere inanıyorum,ilaçlar bizi zehirliyor mu diyorsun ? Hayatına kombu çayını sokmanı öneririm..Ben mide sorunumu,Annem bağırsak sorununu,Babam safra kesesi sorununu aynı kombu çayıyla çözdük çok şükür.Allahım kombu çayını sebep kıldı şifa verdi bize ama ailecek herkesin uzun ömürlü ve sağlıklı olmasını istedikten sonra kombu çayıyla tanıştım biraz manidar oldu benim için..

Kombu çayı kısaca bir mantardır.Şekerli çay yaparsınız ağız tadınıza göre meyveli çay yaparsınız şekerini koyarsınız üzerine kombuyu bırakırsınız 10 günde fermente olur.Mantar çayın içindeki şekerle beslenir şekeri fermente eder hafif asitli ve gazlı bi içicek oluşur.Ben ilk başta evde 8 litrelik kavanozda yapıp ailecek bize yeticek kadar içerken sürekli yavru veriyor özellikle birşey yapmanıza gerek yok şuanda evde 8 lt 3 tane kavanoz 1 tanede musluklu damacam var.Eşe dosta hediye ediyorum mantarını yapamayacak yaşlı olanlara hazırını veriyorum direk..Ama bu mantarın faydasını görmeniz için 1-2 litre değil 1.5 ay hayatınıza sokmalısınız en az ki bir işe yarasın temizlesin yukardan aşağıya..


Bu mantarı hocama hediye eden kadın beynindeki 4 tane timörü bu çayla yendi.Şeker hastalarının bazı yerlerinde göğüsünde yaralar olur akar böyle hani.Bu mantarı alıp o yaranın üstüne sararsanız aynı gece yarayı kurutuyor.Şeker hastası için bu inanılmaz birşeydir.Aşağıda diğer bütün tedavilerini yazdım.Bunu hayatınıza sokmanızı şiddetle tavsiye ederim..Sadece 2 yaşından küçük çocuklar ve hamile - emziren bayanlar kullanamaz..


Kombu Çayı

Kombu çayı sağlık için birçok uzman tarafından tavsiye edilen ve sağlık üzerinde her hangi bir olumsuz etkiye neden olmayan bir çay türüdür. Ev ortamında rahatlıkla hazırlanabilecek kombu çayı mayalanarak fermente edilir. B grubu ve C vitaminleri bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. İçeriğinde yer alan bileşenler sayesinde sağlığa inanılmaz faydası bulunmaktadır. İçeriğinde yer alan bileşenlerin çoğunun antibiyotik ve vücutta detoks etkisi bulunmaktadır. Yani kombu çayı vücudu zararlı maddelerden arındırıcı bir özelliğe sahiptir.
Kombu Çayının Mucizevi Faydaları;


* En önemli özelliği ömrü uzatmasıdır.
* Tüm salgı bezlerini ve hormon savunmasını uyarır.
* Vücudun pH dengeni sağlar.
* Vücuttaki atık madde ve zehirli maddelerin suda çözülebilir hale gelerek atılmasını sağlar.
* Kan dolaşımını hızlandırır.
* Metabolizmayı uyarır, Kilo verilmesini sağlar
* Kalp atış ritmini düzenler.
* Kanı temizler.
* Sinir sistemini düzenler.
* Kan dolaşımını düzenleyerek, hipertansiyonu dengelemesiyle tansiyon hastaları için destekleyici bir besin olur. Aynı zamanda kalp hastaları için de kurtarıcıdır ve huzursuzluğu yatıştırır.
* Sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağlar ve mide düzensizliklerini giderir.
* Astımı tedavi eder, astım krizlerini giderir.
* Kan şekeri seviyesini sabitleyerek, şeker hastalığını tedavi eder.
* Alerjileri hafifletir ve zamanla giderir.
* Sertleşmiş karaciğeri yumuşatır ve yeniler.
* Böbrek faliyetlerini geliştirir.
* Kanseri önler ve tedavi eder.
* İyi bir antioksidan olması nedeniyle, oluşan radyasyona karşı koruyup serbest radikallerle savaşır.
* Hücre duvarının yeniden oluşumunu sağlar.
* Doku sertleşmesini (multiple scloris; MS) tedavi eder.
* Damar sertliğini (arterioscloresis) tedavi eder.
* Elastikiyet sağlar ve gevşek eklemleri kuvvetlendirir.
* Mafsal iltihabı (arthritis) ve romatizmaya iyi gelir.
* Gut hastalığına iyi gelir.
* Böbrekteki ve idrardaki kumu döker, safra kesesi taşlarını düşürür.
* Vücuttaki ürik asit ve kolesterolü suda erir hale getirerek vücuttan atılmasına yardımcı olur.
* Peklik (kabızlık) problemini giderir.
* Hemoroidi tedavi eder.
* Yorgunluk bitkinlik ve sinirliliği giderir.
* Herpes virüsünün soğuk algınlığı ağrılarını ve uçuk oluşturmasını engeller.
* Siğil ve Dysplastik lekeleri yok eder.
* Anjine çare olur.
* Kronik yorgunluk hissini tedavi eder,
* Kan sayımını normalize eder.
* Akciğerlerdeki bronşiti, öksürük ve balgamı gideririr.
* Bademcikleri tedavi eder (sirkeleşmiş çay, gargara şeklinde kullanılabilir).
* Kan damarlarını genişleterek ve kardiak kasını uyararak kalp problemlerini giderir.
* Adale ağrılarını giderilmesinde yardımcı olur.
* Cinsel gücü arttırır.
* Kısırlığı yok eder.
* Prostatı tedavi eder.
*Metabolizmanın hızlı çalışmasına önemli bir katkısı olan kambucha çayı, yağ yakımı ve beraberinde kilo vermek için iyi bir alternatiftir.
*Antibiyotik etkisiyle vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan iltihaplanmanın hızlı bir şekilde iyileşmesine yardım eder.
*Aynı zamanda kan dolaşımını düzenlediği ve sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağladığı için baş ağrılarının hafiflemesini sağlar.
*Akciğerlerdeki bronşiti, öksürük ve balgamı gideririr ve aynı zamanda gargara şeklinde kullanımıyla bademciği tedavi eder.
*Adale ağrıları ve eklem ağrılarına iyi gelir, hafifletir.
*Göz hastalıklarında da etkindir; görüşü kuvvetlendirir, korneada oluşan formasyonları ve kataraktı giderir.
*İçeriğinde yüksek seviyede bulunan yaralı asit, probiyotikler ve enzimler sayesinde; antioksidan özelliği yoğundur ve sindirim sistemini düzenler.
*Kan hemoglobinini arttırarak vücuda uyarı gönderen demir içeriği ile, enerji kaynağı olur ve yorgunluğa, bitkinliğe iyi gelir.
*Bir detoks mucizesi olan kombucha; karaciğer hücrelerinde oksidatif yaralanmaya karşı koruyan ve toksine maruz kalmalarına rağmen fizyolojilerini korumayı başarmıştır.
*Son yıllarda ortaya çıkan D-sakaric asit antioksidanı ile; stresli bünyeler için birebirdir. Sakinleştiri ve rahatlatır.
*Kanserli hücre üremesini durduran glikarik asit içerir. Uzmanların kanseri önlemesi konusundaki bu çalışması devam etmektedir.
*Vücuttaki atık madde ve zehirli maddelerin suda çözülebilir hale gelerek atılmasını sağlar.
*Saçlar içinde kurtarıcı olan kombu çayı; saçların hızlıca uzamasına ve daha güçlü köklere sahip olmasına yardım eder.
*Hem içildiği hem de harici olarak kullanıldığında; ciltteki kırışıklıkları, çilleri ve kahverengi lekeleri yok eder.

Harici kullanımda;
*Cilde anti-aging etki gösteren kombu çayı; cilde sürüldüğü takdirde, yaşlanmanın önüne geçer. Aynı zamanda; cildi nemlendirir ve kırışık karşıtı bir etki gösterir.
*Sirke formundaki çay, saçlar şampuanladıktan sonra durulama suyu ile kullanılırsa çok güzel parlak saçlar oluşur ve saç telleri kalınlaşır.


Kombu çayı haftalık veya litrelik kullanımlık bir içecek değildir internetten 5 litre sipariş edip tedavi olmayı beklemeyin.Hayatınıza kombu çayını sokmalısınız.105 tl gibi bir maliyetle ömürlük kombu cayi icin evinize kucuk bir set kurmanizi öneririm..

8 litrelik musluklu Cam damacana 75tl
8 litre cam kanavoz 30 tl

Kombu çayı herkeste farklı tepki gösterir.Benim ilk 4 gün midem yandı hafif sonra böbreğin ağrıdı 2 gün bunu bana tavsiye eden kişiye söylediğimde tedaviye başlamış çok güzel dedi.Annem hayatı boyunca mide sorunu çekiyordu 1. Ay düzeldi Babam safra kesesi ameliyatı olucaktı karnının şişliği gitti ve o bile her gün içiyor..

Yukarıdaki malzemeler ilk aşama için pahalı gelebilir ama kirmadiginiz sürece ömürlük bir sistemdir.

Kombu mantarı şekeri sever şeker ile büyür ve yavrular,şekeri az verirseniz hem icemezsiniz hemde mantar küçük kalır.Her gün sabah aç karnına icmeniz ilaç görevi görür. Yemekten sonra icmeniz hazımsızlığı giderir.

Benim bu mantarla uzun ve sevgi dolu bi dönemim oldu size küçük bi tavsiyede bulunabilirim;
•8 Litre için / 4 su bardağı şeker / 15 poşet çay
•5 Litre için / 2.5 su bardağı şeker/ 10 poşet çay
•3 Litre için / 1.5 su bardağı şeker / 10 poşet çay
Hepsi denenmiştir,tecrübe ile sabittir
Yanı her 1 litre su için 70-100 gr şeker
1 litre için 1 kaşık bal ile denedim istediğim tadı vermedi.

Tarifi çok basit suyu kaynat şekeri dök 5 dk daha kaynat çayları at içine altını kapat 15 dk demlensin çayları al oda sıcaklığına gelene kadar bekle (2 3 saat sürüyor) ve içine mantarı bırak.Ustune bir parça hava alabilen bez kapat agazini lastikle kapat 10 gün sonra antibiyotik hazır.

Çayı tad aroma versin ve fermente olmaya uygun ortam hazirlasin diye koyuyoruz.Bir çok kişiye bu mantarı hediye ettim verdim size en büyük tavsiyem her sabah içecekseniz ve ev halkininda bundan içmesini istiyorsaniz ; 3 adet siyah 3 adet yeşil 4 adet kayısı çayı ile yapmanızı tavsiye ederim.Burda yazan sayılar kanun değil kendi damak zevkinize göre değiştirebilirsin her demlemede çayları ve tarih atip 10 gün bekleyin..En mükkemmel tarifi yakalayacaksınız.. He bu arada koyduğunuz cayın markasının hiç bir önemi yoktur en ucuz çaydan alabilirsiniz.

Harici kullanım;
Yaşlanan mantarlarınızı küçük küçük sote gibi kesip bitkilerin toprağına koyabilirsiniz veya rondodan geçirip krem olarak kullabilirsiniz.Sirke kıvamına gelen 20 gün fermente olan çayı cam sil şişesine koyup saçlarınızı durularsanız cok daha sağlıklı olur ve kökleri kalınlaşır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
uyurgezer 18:24 18.05.18
Çok ilginçmiş ilk defa duyuyorum,teşekkürler paylaştığın için

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 13:21 01.09.18
Emeğinize sağlık, Allah razı olsun..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nur28 13:40 15.09.18
Bu kış evde kendim kurdum bir kaç sefer içtik, son kurduğumda süresini geçirdiğim için dökmek zorunda kaldım. İçtiğim dönemde kendimi dinç hissetim.
Psikolojik miydi gerçekmiydi bilmiyorum açıkcası. ��

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Arin67 18:09 15.09.18
mesa 22:03 28.02.19
Tam gençlik iksiri mübarek, paylaşım için Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mesa 21:01 06.03.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam kombu çayını başlangıçta ne miktarda içmek lazım günlük birde aç karna-tok karna farkedermi ? Şeker hastası bir arkadaşım var 4 yıl önce yaralar iyileşmeyince bir ayağı dizden kesildi. Şimdi diğer ayakta da yaralar var günde iki kez pansumana gidiyor 2 gün önce mantar temin edip 5 lt demledik tarifinize göre bekliyoruz, mantar kaç demlemeden sonra kullanılmaz hale geliyor ? mantarı ayağa sarsak geçiriyormuş dedim ama biraz çekindi içmeye başlıyacak fermante bitince, hem yeni mantar oluşur o zaman heralde. Bu arkadaşın ne miktarda içmesini önerirsiniz ? Çok soru sormuşum ))

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Kindi 21:41 06.03.19
Allah razı olsun hocam,çok güzel,faydalı paylaşım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 12:52 07.03.19
mesa Nickli Üyeden Alıntı:
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam kombu çayını başlangıçta ne miktarda içmek lazım günlük birde aç karna-tok karna farkedermi ? Şeker hastası bir arkadaşım var 4 yıl önce yaralar iyileşmeyince bir ayağı dizden kesildi. Şimdi diğer ayakta da yaralar var günde iki kez pansumana gidiyor 2 gün önce mantar temin edip 5 lt demledik tarifinize göre bekliyoruz, mantar kaç demlemeden sonra kullanılmaz hale geliyor ? mantarı ayağa sarsak geçiriyormuş dedim ama biraz çekindi içmeye başlıyacak fermante bitince, hem yeni mantar oluşur o zaman heralde. Bu arkadaşın ne miktarda içmesini önerirsiniz ? Çok soru sormuşum ))
Sabah akşam 1 büyük bardak aç karnına gazlı kıvama geldiği vakit içmeye başlasın..

Mantar bebekken beyazımsı renktedir,yaşlanınca kahverengi olur daha geç fermante yapar o vakit yeni oluşan yavru ile demlemeye devam edersiniz..

Ayağa setreç film ile sarın göğüsü akan bi ablamız mantarı sarmak yoluyla çok kısa vakitte şifaya kavuşmuştur..

Fakat bunlara ek olarak o kişinin bana 3 tane resmini gönderin " Yüzü,dili,alt göz kapaklarını aşağıya çekerek ordaki beyaz kısmın" 3 tane resmini sitede resim yükle kısmından yükleyip linklerini bana özelden mesaj atın..Kombu dışında farklı tavsiyelerimizde olur Allah izin verirse..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mesa 18:06 07.03.19
Celcelutiye Nickli Üyeden Alıntı:
Sabah akşam 1 büyük bardak aç karnına gazlı kıvama geldiği vakit içmeye başlasın..

Mantar bebekken beyazımsı renktedir,yaşlanınca kahverengi olur daha geç fermante yapar o vakit yeni oluşan yavru ile demlemeye devam edersiniz..

Ayağa setreç film ile sarın göğüsü akan bi ablamız mantarı sarmak yoluyla çok kısa vakitte şifaya kavuşmuştur..

Fakat bunlara ek olarak o kişinin bana 3 tane resmini gönderin " Yüzü,dili,alt göz kapaklarını aşağıya çekerek ordaki beyaz kısmın" 3 tane resmini sitede resim yükle kısmından yükleyip linklerini bana özelden mesaj atın..Kombu dışında farklı tavsiyelerimizde olur Allah izin verirse..
Allah razı olsun hocam en kısa sürede fotoları gönderirim size.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4