Sağlık

yavrularınızı bu iğrenç sistemden koruyun (Kanserojen giysiler) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Sağlık>yavrularınızı bu iğrenç sistemden koruyun (Kanserojen giysiler)
Busela 10:09 25.07.18
18 senedir tekstil sektöründe çalışan biri olarak şunları söyleyebilirim ;

Minicik yeni doğan bebeklere dahi üretilen kıyafetler o kadar yoğun kimyasal içeriyorki, bir yetişkini dahi ciddi manada etkiliyor. Bu kumaşları Dikerken kumaşın verdiği kimyasal boya rengi, kokusu, tozu nefesimi daralttı, yüzüm kaşınmaya başladı.

Yetişkin bireyler üzerinde bu kadar ciddi sağlık sorunları meydana getiren bu kumaşların, o hassas narin yavrular üzerinde bırakacağı etkiyi[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ileride ortaya çıkaracağı hastalıkları tahmin etmek zor olmasa gerek..

Henüz dünyada gözünü açar açmaz, kanserojen madde içeren kıyafetlere maruz kalıyor o narin bedenler.

Aşılara ve hazır mamalara zaten büsbütün karşıyız, orası başlı başına ayrı bir dram..Lakin iğneden ipliğine kadar zehir olan şu kıyafetlerin verdiği zararı ebeveynlerin hesaba kattıklarınıda pek göremedim maalesef..

Sistem öylesine işliyor, çark öylesine dönüyorki ; ne bu işin içinde olup üretim yapan bizler bir dur diyebiliyoruz, nede tüketici olan halk bu berbat içerikli kıyafetler yerine, doğal pamuklu kıyafetleri tercih edip bu sektörü yavaşlatabiliyor.

Velhasıl sizlere şunu tavsiye edebilirim ; Gerekirse yavrunuzun iki - üç parça tek kıyafeti olsun, ama en temizinden, en doğal pamuklusundan.. Kendinizi koruyamıyorsanız dahi yavrunuzu bu iğrenç sistemden, kimyasallardan muhafaza etmeye çalışın.

Ve son olarak konuyu yine kapitalizme bağlayacağım !

Rengarenk çiçekli böcekli cocuk kıyafetleri gözünüzü sakın olaki boyamasın. İnsanın yedikleri dahi ahlakına işliyor iken, giydikleride işlemezmi ki ?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nazlımelek 10:10 25.07.18
Ahhh su annelerin ennn enn guzel kiyafet benim cocugumda olsun sevdasi yokmu... 2 cocugum var ve mumkun mertebe cok zorda kslmadikca pamuklu ve tek renk aliyorum kiyafetlerini. Baskililar cok zararli. Duyarliliginiz icinde bir anne olarak tesekkur ederim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
YusufAli23 10:13 25.07.18
teşekkür ederiz, çok güzel bir konu, benim de dikkatimi çeken çocuk ve genç giyiminde üzerinde ingilizce yazı olmayan tek bir kıyafet bulamıyorsun, ecdat doğru söylemiş, "su uyur düşman uyumaz" düşman uyumuyor işte, attığımız her adımda nefesi ensemizde
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Citlembik 10:28 25.07.18
Çok doğru ben bizzat laboratur kısmında çalıştım ciddi anlamda sağluğa zarar verici kimyasallar ve boyalar var. Özellikle beyaz için kullanılan optik tam bir zehir.aalında çamaşırlarımız bembeyaz olsun parlasın istiyoruz onun için en iyi detarjanları kullanıyoruz ya işte o detarjanlarda da optik madde bulunuyor malesef.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kalesi 10:29 25.07.18
%100 pamuk olanından kullanın Olurki bulamadiniz; kumaşcilardan tamamen pamuklu olan kumaş alıp dilediginiz modeli terzide diktirebilirsiniz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zen 10:30 25.07.18
Yeni bebeği olacaklara biz eskiden bebekler ilk doğduğunda veya ileride 5 veya altı aya kadar kendi diktiğim kıyafetler giydirdi eskiden mermerşahin diye tam pamuklu düz beyaz kumaşlar vardı apresi gitsin diye önce 6 saat en az sirkeli suda bekletip beyaz sabunla yıkayıp kurutupütüleyip çeşitli zıbınlar çocuğa rahat giymesi gereken giysiler dikerdim hemde elimde makinem varken bile bebeğime makine dikişi sert olmasın diye üzerine renkli çamaşır ipeği iple çeşitli resimler çizip işlerdim bizim zamanımızda birde opel kumaşlar vardı hala var sanırım bunuda aynı yapıp kullanırdık .Ben kendim eşim için olsun asla aldığım eşyayı giysiyi yıkamadan kullanmıyorum biraz olsun üzerindeki o pisliklerden arınmış olur.Neden mi ben bir perde dikim yerine gittim öğrenmeye dikişini yani çalıştım 2 hafta zordayandım af buyurun VC den aynı ayakkabı veya terlikle o perdelerin üzerinde basıp dolanıyorlardı ve lütfen bu ne demek dediğimde burası sana göre değil dediler yani ben hastaymışım bende ayrıldım zaten ne bahane bulsam derken çıktım onun için atölyeler çoğu böyle demek ki!
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mavi 10:30 25.07.18
Boya hanede öyle işlemlerden geçiyor ki kumaşlar. Şimdi alacağınız en masum kumaş bile o kadar kimyasal ki. Beyaz bile öyle.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
nur87 10:45 25.07.18
İyide bunu
Ve
Bir çok konuyu devletin düzenlemesi ve
Kontrol etmesi gerek
Çünkü
Daha bebekken zehirle insan tanisirsa sonu ne olur .sonumuz ne olur
ŞU
GIDA
GİYSİ
TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
HAYVANCILIK
TARIM
HAYATIN İÇİNDEKİ HER ŞEY KONTROL EDİLMELİ
BUNUN İÇİN DEVLET ÇALIŞMALI
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Dua 10:47 25.07.18
Yediğimiz zehir, içtiğimiz zehir, giydiğimiz zehir, soluduğumuz zehir...

Zehirlenmişiz ve zehirleniyoruz.

Allah sonumuzu hayr ede..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi