Sağlık

Domuz ile ilgili - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Domuz ile ilgili
TAHA16 11:00 25.07.18
Domuz ile ilgili sorunlar

1) Bir domuz gerçek bir çöp bağırsağı dır. İdrar, dışkı, kir, çürüyen hayvan eti, kurtçuklar veya çürüyen sebzeler gibi her şeyi yiyecektir. Hatta diğer domuzlardan veya hayvanlardan kanserli büyümeleri bile yiyebilirler.

2) Bir domuzun eti ve yağı bir sünger gibi toksinleri emer. Etleri sığır etinden veya geyikten 30 kat daha zehirli olabilir.

3) Sığır eti veya geyik eti yerken, etleri sindirmek için 8 ila 9 saat sürer, böylece etin içinde ne kadar az toksin bulunursa yavaş yavaş sistemimize konur ve karaciğer tarafından filtrelenebilir. Ama domuz yendiğinde, eti sindirmek için sadece 4 saat sürer. Böylece daha kısa sürede çok daha yüksek seviyede toksin elde ederiz.

4) Diğer memelilerin aksine, bir domuz terlemez veya terlemez. Terleme, toksinlerin vücuttan uzaklaştırıldığı bir araçtır. Bir domuz terlemediğinden, toksinler vücutta ve et içinde kalır.

5) Domuzlar ve domuzlar çok zehirlidir ve onları striknin veya diğer zehirlerle öldüremezsiniz.

6) Çiftçiler bir çıngıraklı yuvadaki domuzları sık sık pençeleyecekler çünkü domuzlar yılanları yiyecekler ve ısırıldılarsa zehir tarafından zarar görmeyecekler.

7) Bir domuz kesildiğinde, solucan ve böcekler etine diğer hayvanın etinden daha çabuk ve daha hızlı gelir. Birkaç gün içinde domuz eti solucanla doludur.

Domuz ve domuzların içlerinde tenyalar, kurtçuklar, solucanlar ve trichineler gibi bir düzine parazit vardır. Bütün bu parazitlerin, kistlerinin ve yumurtalarının öldürülmesini sağlamak için domuzun pişirilebileceği güvenli bir sıcaklık yoktur.

9) Domuz eti, sığır eti olarak iki kat daha fazla yağa sahiptir. 3 oz T kemik bifteği 8.5 gram yağ içerir; 3 oz domuz pirzolası 18 gram yağ içerir. 3 oz dana kaburga 11.1 gram yağa sahiptir; 3 oz domuz yedek kaburga 23.2 gram yağ içerir.

10) İnekler dört mideye sahip karmaşık bir sindirim sistemine sahiptir. Bu nedenle vejeteryan diyetini sindirmek için 24 saatin üzerinde bir süre geçmesi gıdaların toksinlerden arındırılmasına neden olur. Bunun aksine, bir midenin faul diyetini sindirmek için sadece 4 saat sürüyor ve zehirli yiyeceklerini ete dönüştürüyor.

11) Domuz, insanlara kolayca geçebilecek yaklaşık 30 hastalık taşır. Bu yüzden Tanrı, kağıtlarına bile dokunmamızı emretti (Levililer 11: 8).

12) Domuz trichinae solucanı mikroskobik olarak küçüktür ve bir kez yutulduğunda bağırsaklarımızda, kaslarımızda, omurilikte veya beynimizde kalabilir. Bu hastalık trichinosis ile sonuçlanır. Semptomlar bazen eksiktir, ancak mevcut olduğunda tifo, artrit, romatizma, gastrit, MS, menenjit, safra kesesi problemi veya akut alkolizm gibi diğer hastalıklarla karıştırılırlar.

13) Domuz çok zehirli ve pis, tabiatın ona, her dibinde, ayağın dibinde bir çıkış ile akan bir kanalizasyon hattı veya kanal hazırlaması gerekiyordu. Bu deliğin dışına pus ve pisliği sızarsa vücuduna yeterince hızlı geçemez. Bu irin bir kısmı etin içine giriyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
bitter 11:01 25.07.18
Bu hesapla yabancıların çoktan yeryüzünden silinmeleri gerekiyordu.

domuz yiyen Avrupalıların bizden daha uzun yaşamasını ve daha sağlıklı olmasını anlayamıyorum.

Bunun dışında paylaşımınıza tamamen katılıyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
senab 11:02 25.07.18
Zaten domuz Hz Nuh un gemisinde insanlar ve hayvanların diski ve pisliği biriktiği icin onları temizlemesi icin yaratılan hayvan Hz.Nuh Allahim.heryer pisliklerle doldu ne yapacağız der Allah ta domuzu yaratır domuz bütün pisliği yer ve daha küçük pislikler kaldığı icin Allah Hz Nuha domuzun sırtını sivamasini emreder sırtını sivazladiginda domuzun burnunda fare düşer daha küçük pislikler yemek temizlemek icin farede boyle yaratılmıştır her ikiside her pisliği yer ve barındırır çünkü yaradılış gayelerinde buydu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zafer038 11:32 25.07.18
bu guzel paylaşımlar ıcın tesekkur ederim bu hayvan zaten mantıken pıs bır hayvan butun negatıfleri barındıran ... daha lafa soze gerek .yayınlayanl ve paylaşanlardan allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi