Sağlık

Güneş altında kalıyor almayın - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Güneş altında kalıyor almayın
Ada 19:40 02.08.18
Içeceklerinizi böyle yerlerden almayın. Direkt fabrikadan alıp market içinde muhafaza eden bim, migros, şok gibi marketlerden alın. Ne yapıp yapıp tüm içecekleri güneşin altına koymuşlar. Insan hiç olmazsa gölgelik kısma çeker. Güneşin altında plastikle aroma olan bu sular ve meşrubatlar insanlarımızı kanser yapıyor. Hiç kuşkunuz olmasın. Bu suları ve meşrubatları güneş altındayken hadi belediyeler görmüyor peki insanlarımız niçin alıyor? Almazsa ve uyarsa bu sular güneş altına koyulmaz. Sıkı durun fabrikadan çıktıktan sonra da depoların durumu da aynı güneş altında depolanıyorlar. Yazık yazık yazık....

Güneş altında kalıyor almayın

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
bitter 19:41 02.08.18
Maalesef fabrikalarda da durum pek farklı değil, ben ünlü bir markanın fabrika önünde aynı şekilde depolanan su şişelerine şahit oldum. En iyisi cam şişe almak. Pahalı diyen arkadaşlara kanserin çok daha pahalı bir hastalık olduğunu hatırlatıyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Reis 19:41 02.08.18
Bilinçlendirme için iyi oldu bu paylaşım.. Depolama yerleri genelde damacanalarin bir arsa kiralanmış ve kısmı gölgelik yapılmış bir şekilde, güneş altında..
Sağlığın bir kıymeti yok nerede yetkililer.. Nasıl izin veriliyor ki bu konu dr lar tarafından tv lerde de gündeme geldi .
Aslında tv lerin whattsap ihbar hattına böyle görüntüleri çekip de göndermek gerek. Kamuoyu oluşur belki .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Erkan 19:42 02.08.18
Bu mesleği yapan biri olarak durum fabrikalarda farklı değil.ve migros bim ve şok tada da hemen hemen aynı.cam konusuna gelince 3 lt cam ve altı ebatlarda içersen ok büyük cam su da sıcak yıkama olmuyor güneşi gördüğü an 15 dk da yosunlanır ve bakterilenme ve enfeksiyon kapma riski daha fazladır. En iyisş muteber firmlardan 15 lt polikarbon damacana almaktır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Citlembik 19:43 02.08.18
Cam şişelerin de kapakları alüminyum olduğu çin sorun diyorlar.
cam şişeyi birden fazla kullanmak durumunda bu doğru. Kapaklar çok sayıda açma kapamaya uygun değil. Yani suyu içince şişeyi geri dönüşüme atacağız.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi