Sağlık

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin 10 Yolu - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin 10 Yolu
Cennet 00:58 31.08.18
Güçlü bir bağışıklık sistemi için beslenmemize dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca yapılması gereken önemli bazı adımlar daha vardır. Peki bağışıklık sistemini nasıl güçlendirilir. 10 doğal yol ile bağışıklık sistemini güçlendirelim.
1- Güneş Işığı
Gün ışığından ne kadar yararlanıyorsunuz bilmiyoruz ama fırsat buldukça güneşe çıkmalısınız. Özellikle güneşli havalarda kendinizi eve hapsetmeyin. Güneş ışığından bulunan D vitamini bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir.

2- Sigara ve Alkolü kullanmayın
Bağışıklık sistemini düşüren bir diğer etken sigara ve alkoldür. Elinizden geldiğince azaltmalı ve hatta bırakmalısınız.

3- Uyku saatine uymak
Günlük olarak ihtiyacınız olan uyku saatini almak bağışıklık sistemine doping etkisi yapmaktadır. Onun için uyku saatinizi belirlemelisiniz. Yetişkin insanların 7 ila 9 saat uykuya ihtiyacı vardır. Unutmayın uykunun saati kadar uykunun kalitesi de önemlidir. Karanlık bir odada uyumak ümmi sistemi güçlendirmektedir.

4- Bağışıklık sistemini güçlendirmenin bitkisel yollarını keşfedin.
Konusunda uzmanlar sağlık için etkili bitkisel yöntemler paylaşır. Onların kitaplarında ve programlarındaki bitkilerle ilgili detayları öğrenip hayatınıza geçirebilirsiniz. Tabi uzman hekime danışarak...

5- Bağışıklık sistemini düşüren nedenlerin başında STRES gelir.
Hayatınızda stresli dönemlerinizde daha çok hasta olduğunuzu biliyor musunuz? Yapılan araştırmalar stresin bağışıklık sistemi üzerinde yoğun bir negatif etkisi olduğunu göstermiş. O halde yapmanız gereken en önemli şey pozitif düşünmektir.
>>> İhtiyacınız Olan 50 Pozitif Olumlama6- Spor ve Egzersiz Yapın.
En etkili yöntemlerden birisi spor yapmaktır. Vücudunuzu güçlendirmek ve bağışıklık sisteminizi yenilemek için mutlaka haftanın üç günü spor yapın.

7- Sağlıklı Beslenin.
Doğal ürünleri tercih edin. Meyve ve sebze tüketin. Hayvansal gıdalar tüketin. Kısaca kendinize iyi bakın. Diyetinizle ilgili Doktorunuza Danışın.

8- Daha Çok Sarımsak ve Soğan Tüketin.
Doğal antibiyotik olan bu gıdaları hayatınıza dahil edin. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi'ne göre sarımsak tüketmek ümmi sistemi güçlendirmektedir. Diyetinizle ilgili Doktorunuza Danışın.

9- Organik Bal Tüketin.
Bal doğanın bize armağan ettiği harika bir yiyecektir. Hayatınıza balı dahil edin ve tüketmeye çalışın. Doğal ve Organik bal alın.
Diyetinizle ilgili Doktorunuza Danışın.

10- Gülmek Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.
Şaşırtıcı ama gerçek yapılan araştırmalara göre gülmek bağışıklık sistemini güçlendiren bir etki yaratıyor. Onun için gülün ve bunu hep yapın :
Kaynak:Alıntıdır

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
mamerlik 02:33 31.08.18
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
volkan8cas 07:28 31.08.18
Cennet 17:26 01.09.18
mamerlik Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun
Allah senden de razı olsun kardeşim

---------- Post added 01.09.18 at 17:27 ----------

volkan8cas Nickli Üyeden Alıntı:
Teşekkürler.
Sağol kardeşim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi