Sağlık

Diyetten Uzak, Bedene Eziyeti Bırak - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Diyetten Uzak, Bedene Eziyeti Bırak
MrBerkHD 12:44 18.05.20
Diyetten uzak, bedeni bir statü sembolü olarak görmeyi bırakarak, onunla barışık, dengede ve formda olmak için birkaç prensibimi paylaşıyorum. Ancak seni sonuca götürecek olan kararlı olmandır.

Ne istediğine karar ver. Kararlarını uyguladığını fark et. Uygulayamıyorsan yeniden gözden geçir veya bırak, yeniden yap. Ama kendine samimi ol.

Başlamadan önce hatırlatmalıyım. Hepimizin bedeni tıpkı DNA’mız gibi nev-i şahsına münhasır, eşsizdir. Birisi gibi olmak ya da olmamak kendinden uzaklaşmak anlamına gelir. Hiçbirimiz bir başkasına benzeyerek özgür olamayız.

Daha ince, daha genç, daha güzel takıntısı mükemmelliyetçiliğin göstergesidir. Bu tip insanların beklentisi yüksek olur, en başta kendine eziyet eder. Kendimize bakalım, bu hayat yolculuğumuzun yegane aracı bedenimize iyi davranalım, ancak beklentimiz fiziksel değil sağlıksal olmalıdır. Bunun için bedenin iyiliğine ve sağlığına niyet edelim.

Birisi gibi olmak ya da olmamak kendinden uzaklaşmak anlamına gelir. Hiçbirimiz bir başkasına benzeyerek özgür olamayız.

TWİTLE
Sabahları en az 2 bardak su, istersek içine bir limon dilimi koyarak içelim.

Kahvaltıdan önce bağırsak boşaltımını yapmak için hareket edelim, 15 dakika ve üstü zamanda yürüyüş yapalım.

Sabah kahvaltısı olarak sadece peynir, ekmek, domates yerine çorba, haşlanmış sebze, yoğurt, meyve gibi çeşitlemelerle renk katalım.

Günde iki öğün yemek yeterlidir. Bunun dışında şişlik hissediyorsanız haftada bir gün sıvı beslenmeyi deneyin. Sadece su, bitki çayı için.

Bedene eziyet etmeyi bırakın. Yani ne aç bırakın ne de tıka basa doldurun. Arada sırada hepimiz ölçüyü kaçırırız elbette kaçtığı noktada dengelemek bizim işimiz, ister o gün ister sonraki günlerde verdiğimiz yükü alalım.

Beslenmek, duygularınız tarafından yönetilen bir eylem olduğunda beden savrulur. Bu nedenle yemek ile ilgili prensiplerinizi beyninize komut halinde verin.

Kendinize dürüst olun. Kilo aldıysanız aldınız, bunu kendinizden gizlemeyin, illaki birilerinden gizlemek istiyorsanız kıyafetlerinizle illüzyon yaratın ve çevrenin “kilo mu aldın sen” baskısından kurtulun.

Bedeninize ne istediğini sorun. Seyahatlerde, yoğun iş dönemlerinde, yas yaşanan ağır dönemlerde beden kendini korumak ister ve yağ ya da su toplar, rahat olun kendinize güvenin ama ipin ucunu bırakmayın.

Hareket edin, ister evin içinde, ister dışında hareketli olun. Yürüyün, bisiklete binin, yoga yapın, dans edin kendinizi yaparken iyi hissedeceğiniz bir aktivite bulun ve yapın.

Yemek yaparken en iyi malzemeyi seçin. Bir araya getirdikleriniz birbirleriyle çatışmasın. Et, süt ve süt ürünleri ile asit yapar vb…

Kendinize özel yemek yapın, sofra kurun ve kendinize hizmet edin.

Sabah ilk iş en az 2 bardak su için mümkünse içine himalaya tuzu ekleyin (bir tatlı kaşığı tuzlu su). Limon koyarak daha da lezzetli yapabilirsiniz.

Yemeklerden en az yarım saat önce ve yemeklerden 2 saat sonra su için, yemekte ve sonrasında içilen su hazmı zorlaştırır ve kilo aldırır.

Sıcak bir bitki çayı bedeninizi dinlendirmek istediğiniz günlerde sizi rahatlatır.

Parti, özel gün veya seyahatlerden sonra bedeni dinlendirmek ve aşırıya gittiğinizi düşündüğünüz zamanlarda 3 gün iki öğün beslenin ve bir öğün sıvı besin olsun (sebze suyu, çorba, bitki çayı vb.).

Her şey düşünsel yaklaşımınızda bitiyor. Niyetinizi doğru yapın. İncelmek istediğiniz zamanlarda özel bir program uygulamak istiyorsanız o zaman dolunaylardan sonraki dönemleri seçin.

İyileşmeye, sağlıkla incelmeye, bedenimi sevmeye niyet ediyorum.

Hamama gidin ve kese yaptırın, masaj, buhar odası ve tuz banyoları bedenin toksin atmasında size destek olacaktır.

Eve aldığınız besinler sizi yoldan çıkarak türden olmamalıdır (Yemek istemediğiniz veya zararlı gördüğünüz gıdaları satın almayın).

Karşı koyamadığınız yemekler olduğunda yanına salata, önden çorba gibi yardımcılarla tüketimi azaltabilirsiniz. Azaltamıyorsanız istediğinizi yiyin, bir sonra ki öğünü veya iki öğünü hafif geçirin.

Acıkmadan yemek yemeyin.

Hatır için bir kaşık daha fazla yemeyin, doyunca bırakın.

Yerken başka eylemlerin içinde olmayın, telefonla konuşmayın, bir şeyler okumayın, yemeğinizle ilgilenin.

İyi çiğneyin, yemek ağızda tükürük salgısı ile alkali olur.

Çay, kahve, kolalı içecekler, suni meyve suları asit ürettirerek kilo almanıza yardım eder. Diyet olanlar da bu duruma dahildir. Çok kahve içip çok zayıf olan insanları örnek verebilirsiniz, onların bedenlerinde asitler organlarda birikir ve ileriki yaşlarda hastalıklara neden olabilecek sonuçlar doğurabilirler.

Dengeli olun.Tatlı yiyebilirsiniz ancak öğününüz tatlınız olsun, yemeğin üzerine tatlı yemeyi bırakın, yemek zorunda kalırsanız ertesi gün çorba, salata, sebze yemeği ile denge yapın.

Ekmek ve özellikle maya ile yapılmış ekmek bağırsakların düşmanıdır. Tam buğday unundan ekşi maya ile yapılmış ekmek yiyebilirsiniz ancak böyle bir ekmeğe ulaşamıyorsanız yemeklerinizin yanında salata, haşlanmış patates gibi yiyecekler ekleyin.

Şekeri hayatınızdan çıkarın. Yerine bal ve pekmez kullanın. Meyvelerle tatlılarınızı lezzetlendirin.

Yaratıcılığınızı sofranıza aktarın. Dışarıda yediğiniz her yemeğin sizin kadar özenle hazırlanmadığını bilin. Bu nedenle dışarıda yemek tercihlerinizi keyifli ve evde yapımı zor yemekleri yapan mekanlara yönlendirin. Yani kebap, yöresel yemekler, dünya mutfakları gibi seçenekler için dışarıda yemek yiyin. Bunun dışında kendi yemeğinizi yanınıza alın.

Öğlen yemeklerinizi kendiniz hazırlayın, yanınızda taşıyın, ofisiniz size aitse ve imkanınız varsa taze olarak hazırlatın. Çalıştığınız işyerinde yemek veriliyorsa kendi prensipleriniz doğrultusunda beslenin yani öğlen fırında makarna var diye yemek zorunda değilsiniz.

Hepimizin arada sırada kendimizi serdiğimiz, hiçbir şey yapmak istemediğimiz dönemler olur. Bu dönemlerin sonunda bedeninize kendinize zaman ayırın ve açığı kapatın.

Sabahları acıkmadan bir şeyler yemeyin, hamur işleri yemeyi hemen bırakın.

Bağırsakların çalışması çok önemlidir, kabızlığı geçirin.

Safra kesesi ve mide sorunu olanların şişlik ve yağ enzimi sorunları olur bedeninizi izleyin. Bu gibi sorunları olanlar [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresinden detoks önerileri alabilir.


alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Leblebi 08:52 19.05.20
Emeğinize sağlık faydali bir paylasım olmuş.Yemekten en az yarim saat önce ve 2 saat sonra sivi alimina dikkat etmek kismini dikkatimi çekti.Teşekkuŕ ederim.Selamlar...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Coliseum 09:39 19.05.20
İşkencesiz Adam Olmaz Ne Nefs Ne Vücut Önerim: Dövün Küsün acıkır vermeyin basın suyu Zıplayın koşun yürüyün yoruldunuz yatın günde sadece 1 defa yemek yiyin oda sabah Yarım Ekmekle Zeytin Peynir Domates Ve Tuz Ve Şekersiz Çay Tabi Bu Kilolu Dostlarımız İçin Normal Olanlar yazdıklarımı uygulamasınlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up