Salavat-ı Şerifeler

Salatul İnkâz (Kurtarma Siğası) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Salavat-ı Şerifeler>Salatul İnkâz (Kurtarma Siğası)
Astra 14:06 03.01.18
İmâm-ı Nevevi (Rahimehullah)’a Nisbet edilen ” salatü’l-İnkâz(Kurtarma Siğası)

imâm-ı Senûsi (Rahimehulla) “el-Mücerrabat” isimli eserinde şu açıklamayı yapmıştır.

Şu bilinmelidir ki;Her kimin Allâh-u Teâlâ’dan bir hâceti(dileği) olursa veya bir sıkıntıya yahut derde düşerse veya başına bir musibet inerse gecenin ortasında kalksın;Sünnet uygun bir şekilde güzelce abdest alsın,bildiği sürelerle 2 rekat namaz kılsın.Selam verdikten hemen sonra kıbleye yönelerek bu salavatı (1000) okusun.

Salatul İnkaz (Kurtarma Salatı)

اَللّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ عَلى سَيِّدِنَا وَمَوْ لَا نَا مُحَمَّدٍ وَعَلى آلِهِ وَصَحْبِهِ صَلَاةً تَحُلُّ بِهَا عُقْدَتِي وَتُفَرِّجُ بِهَا كُرْبَتِي وَتُنْقِذُنِي بِهَا مِنْ وَحْلَتِي وَتُقِيلُ بِهَا عَثْرَتِي وَتَقْضِي بِهَا حَاجَتِي وَتُبَلِّغُنِي بِهَا أُمْنِيَّتِي.

“Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ ve mevlanâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî salaten tehullü bihâ ukdetî ve tüferricü bihâ kürbetî ve tünkızünî bihâ min vahletî ve tükîlu bihâ asretî ve takdî bihâ hâcetî ve tübelliğunî bihâ ümniyyeti”

Manası:”Ey Allah! Efendimiz ve yarimiz Muhammed’e onun ehli beytine ve sahabesine öyle bir salat ile salatu selam eyle ki onun vesilesiyle düğümümü çözesin, onun hürmetine sıkıntımı açasın. (Düştüğüm) bataklıktan onun sebebiyle beni kurtarasın, onun hürmetine zellelerimi (hatalarımı) gideresin,onun vesilesiyle isteğimi yerine getiresin ve onun bereketine beni muradıma (arzuladığım şeye) eriştiresin.”

Kaynak : Resail-i Ahmediye
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Havasokulu 14:08 03.01.18
Sayın Astra, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up